додому ПОЛІТИКА Захар Попович: Про лівих на Майдані, конфлікт з правим рухом та соціальну...

Захар Попович: Про лівих на Майдані, конфлікт з правим рухом та соціальну люстрацію

298

Zahar_Popovych1Захар Попович -експерт, член редакції журналу “Спільне”

Часто бувало небезпечно. Коли починались демонстрації більш масові – ставало безпечніше, а коли домінував політичний Майдан доходило до сутичок. Одна з найприкріших – це та що трапилась з представниками конфедерації вільних профспілок України (зокрема Денисом Лєвіним), хлопцями які є органайзерами в КВПУ роздавали листівки в підтримку Майдану. Але через те що ультраправі знали їх як людей лівих поглядів було ініційовано напад на них. При чому найбільша ганьба, це те, що до нападу на цих людей як на «тітушок» закликали безпосередньо зі сцени Майдану. І до цього нападу особисто причетний один з народних депутатів від «Свободи».

Ми всі, хто стоїть на Майдані, надто сильно толеруємо ксенофобські праві расистські гасла і течії. До тих пір, поки ми будемо це толерувати, нам буде дуже важко підняти всю Україну. Це якраз те, що систематично використовується владою для того щоб дискредитувати Майдан, щоб розколоти країну, те, що не дозволяє підняти маси робітників східних і південних регіонів. Майдан має ставити на перше місце соціальні гасла, зокрема щодо оподаткування олігархів.

Дуже чітко треба поставити питання, що гроші для «латання діри в бюджеті» можна знайти не за рахунок зменшення соціальних витрат і остаточного закриття соціальної держави в Україні, а шляхом збільшенням оподаткування олігархів, які зараз платять всі податки в офшорних юрисдикціях та фактично звільнені від оподаткування в Україні. Необхідне реальне відсторонення бізнесу від політики. Ми пропонуємо, щоб люди, які мають дохід більше мільйону гривень, не мали права приймати участь у політичному процесі. Хай підвищують економічну ефективність свого бізнесу, а питання соціальної ефективності громадського сектору та соціальної сфери – хай вирішуються людьми, які не дивляться на все тільки з точки зору того де ще можна зекономити та урвати лишню копійку.

Повна версія інтерв’ю:

В. Карагяур

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я