додому Поточні новини Забудовник подав позов у 500 тис. грн проти журналіста газети «Сегодня». Перше...

Забудовник подав позов у 500 тис. грн проти журналіста газети «Сегодня». Перше засідання суду призначено на 18 вересня

84

13Ситуація. 11 вересня 2013. Компанія-забудовник ТОВ «Тельбін ІВА» подала позов на редактора відділу «Світ» газети «Сегодня» Ірину Ковальчук та на громадського активіста Андрія Наконечного через звинувачення у тому, що їх діяльність з порятунку скверу по вул. Серафимовича, 6-а, у Києві нанесла збитки репутації компанії. Про це повідомила Ірина Ковальчук у своєму блозі на «Телекритиці».

ТОВ «Тельбін ІВА» вимагає у суді виплати відшкодування у сумі 500 тис. грн. Ірина Ковальчук вважає, що позов «на безпрецедентну в історії України суму» є тиском на неї як на активіста і як журналіста, якому «хочуть перешкодити публікувати статті на тему скандального будівництва на Березняках і брати участь в акції протесту».

Судові засідання у справі призначені на 18 вересня. «Примітно, що якимось загадковим чином суддя Дніпровського райсуду Вернидуб призначив перше засідання за позовом проти мене і Наконечного на той самий день, що й Адміністративний суд Києва, де розглядається наш позов до Київради про розірвання договору на оренду землі зі сквером з “Тельбін ІВА”. Різниця між судами, що проходять у різних районах Києва – 2 години», – пише Ірина Ковальчук.

За словами Ірини Ковальчук, до фірми, яка хоче забудувати сквер, причетні народні депутати від УДАРу Андрій Странніков і Валерій Іщенко. За її даними, саме вони були засновниками цієї фірми.

У коментарі «Телекритиці» Андрій Странніков сказав, що немає ніякого відношення до судового позову і немає жодного стосунку до ТОВ «Тельбін ІВА». Натомість, за його словами, він є одним із захисників скверу, хоча й не є організатором акцій протесту.  «Я поважаю журналістів і їх діяльність, тому ніколи не мав наміру з ними судитися», – запевнив пан Странніков. Він вважає, що хтось намагається очорнити політичну силу, від якої він балотувався.

«Телекритика» намагалася зв’язатися з ТОВ «Тельбін ІВА», телефони фірми не відповідають. «Телекритика» оприлюднить позицію ТОВ «Тельбін ІВА», як тільки компанія надасть свій коментар.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я