додому ПОЛІТИКА Юрий Луценко на воле: политпроект и человек (мнения экспертов)

Юрий Луценко на воле: политпроект и человек (мнения экспертов)

197

romanenkoЮрий РОМАНЕНКО (Украинский Революционный Клуб): Поздно пить боржоми, Юра. Очередная попытка мимикрии не проканает. Вы и ваша братия всю жизнь, что и делаете, что перекрашиваетесь. Из комсомольцев в национал-демократов из национал-демократов в хрен знает кого. Теперь же, когда отчетливо пахне “смаленим вовком” нам начинают говорить о необходимости забыть распри и объединиться в борьбе против “злочинного режима”. Упаси Боже объединяться с такой оппозицией. Если она дружно отрекается от своих активистов за снежки, то можно только представить масштаб слива в случае чего-то более серьезного.

Поэтому, если Третья республика и появится, то без вас наши дорогие квазиоппозиционные друзья. Конечно же, за вами еще много еще кто побежит. Много впереди разочарований. Наш народ любит обманываться, а потом проклинать. Но это неизбежный этап на пути к национальному прозрению».

ЛУПОВАТетяна ЛУПОВА (експерт з прав людини): Луценко заявив все, що міг наразі заявити, відкрито озвучив речі, які багато хто боїться озвучувати і щодо фальші опозиційних лідерів, і щодо їхніх непорозумінь між собою. Однозначно, таким чином Юрій Луценко відмежовується   від так званої „опозиції”, заявляючи, що у них є спільні інтереси з партією влади. Водночас він обіцяє не йти на конфронтації, і це на мій погляд, дуже хитрий хід. Досить правильний – ми не проти них, але й не зовсім з ними, всім зрозуміло, що читати треба між рядками, отже досить велику частину опозиційно налаштованих громадян Луценко зараз намагається забрати «під себе». Його заяви про те, що він не буде говорити абищо, а піде писати план дій теж скоріше на часі. Хоч саме формулювання «План дій» вже набило окомину, та краще хай буде Луценко з хоч якимось планом ніж Яценюк, який оголошує революції раз на три місяці і закінчує їх нічим на наступний день.

Тож, на мій погляд, Юрій Луценко сказав саме те, що від нього чекали ті люди, які взагалі ще цікавляться політикою і хоч чого чекають від політиків. Дуже доречним стало і інтерв’ю на 5 каналі, яке вчора дала родина Луценків. Вже ніхто не згадає пригоди в аеропорті в Німеччині, МВС яким керував Юрій Віталійович. Зараз Юрій Луценко перед нами з’являється, по-перше, в образі  професійного революціонера до речі під час мітингів співорганізатором яких він був вдалося уникнути провокацій, кидання чого б там не було в опонентів, тим більше в жінок. Він вміє вдало і коротко формулювати заклики на відміну від трьох сьогоднішніх (чи вже вчорашніх?) опозиційних лідерів, в нього вистачить запалу і енергії, щоб повести людей за собою. По-друге, він добрий сім’янин, адже в його родині мир і злагода – дружина, як і належить справжній соратниці революціонера не покинула країну і не полишила його у засланні. Його діти не стріляють по вікнах, не збивають на джипах людей. Якщо йому вдалося дати лад родині, то він і з країною впорається. Тим більше, що соціальний запит на лідера нації, месію, вождя в Україні безумовно є.

Я вважаю, що ув’язнення його відбілило, це звична для України ситуація, в нас так люблять жертв режиму, в нас так співчувають… Зараз у Юрія Луценка є певний кредит довіри, не маленький але при цьому дуже хиткий…

лазаренко_nАнатолий ЛАЗАРЕНКО (Центр исследований проблем гражданского общества): Политический проект Юрия Луценко рискует закончиться не начавшись. Во-первых, Юрий Витальевич никогда не отличался склонностью к стратегированию, чем в свое время и поплатился, угодив в Менскую колонию. Да, Луценко может подтянуть к себе интеллектуалов-неудачников из числа бывших нардепов национал-демократического толка, к нему могут присоединиться и некоторые эксперты, пытающиеся предложить свои „стратегии” и „концепции” „третьих” или „четвертых” республик с общественными конституционными собраниями, вичем и другой „пургой” от избытка образования. Однако, Юрий Витальевич очень быстро устанет все это слушать. И у национал-интеллектуалов в очередной раз случиться когнитивный диссонанс. Луценко же просто займется реалполитикой. Начнет искать деньги и… их отрабатывать.

Во-вторых, Луценко патологически недоговороспособен. Точнее – он малодоговороспособен, на короткие дистанции. Об этом мог бы много рассказать его бывший спонсор и партнер Давид Жвания. Поэтому вряд ли кто-то из денежных мешков захочет всерьез ввязываться в авантюры Луценко. Скорее всего проект под условным названием „новый Юрий Луценко” просто пытается капитализироваться перед торгом-2015.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я