додому Поточні новини ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України в 2014 р. на 1 п.п....

ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України в 2014 р. на 1 п.п. – до 1,5%

96

9Киев. 12 листопада 2013 (ПолітКом). Європейський банк реконструкції і розвитку погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2014 р. на 1 п.п. – до 1,5%. Про це йдеться в звіті банку.

При цьому в травні 2013 р. ЄБРР прогнозував зростання валового внутрішнього продукту України на 2,5%.

Економіка України знаходиться в стані занепаду, починаючи з третього кварталу 2012 р., постраждавши від складних зовнішніх тенденцій на ринку, поганого бізнес-середовища та нестабільності у внутрішній політиці країни. Низький зовнішній попит, подавлені ціни на сталь та інші сировинні товари, призвели до скорочення в таких ключових галузях, як машинобудування, металургія і хімпром. Крім того, продовжує скорочуватися будівництво“, – йдеться у звіті ЄБРР.

При цьому зазначається, що кредитна активність залишається дуже слабкою, оскільки реальні процентні ставки в місцевій валюті коливається на рівні близько 20% і Національний банк України продовжує розширювати контроль над рухом капіталу.

Хоча рецесія, ймовірно, закінчиться в четвертому кварталі 2013 р. у зв’язку зі сприятливими ефектами бази і близькому до рекордного урожаю, подальше відновлення, ймовірно, буде дуже повільним, якщо влада не почне реалізацію програми реформ“, – відзначають аналітики ЄБРР.

При цьому, як наголошується в звіті, зовнішні ризики залишаються дуже високими, так як резерви НБУ скоротилися до близько 2,5 місяців імпорту і доступ уряду до міжнародних ринків капіталу істотно обмежений.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я