додому Економіка Вогнепальні ігри в українських садах: тінь Олійника

Вогнепальні ігри в українських садах: тінь Олійника

183
retrohunt.com

Петро Бажан

Офіційна виборча компанія ще не почалася. За нормальних розкладів, кожен українець , як увесь світ, мав би сумувати за Майклом Джексоном. Депутати Запорізької облради, як кажуть злі язики, хотіли навіть перейменувати село Жовтеве Токмацького району на честь короля поп-музики. На жаль, українські проблеми не можна ретушувати навіть смертю скандальної та трагічної людини – Майкл Джексон збирався прожити 100 років…

Невідомо скільки часу збирався прожити мешканець Кіровоградщини Валерій Олійник. Прожив 55. Його смерть від рук неостанніх в районі та країні людей могла би стати цілком непомітною, якби офіційна всеукраїнська преса не була зацікавлена ваговою категорією учасників – фігурантами справи були народний депутат від БЮТ Віктор Лозинський, районний прокурор Голованівського району Євген Горбенко і начальник РУВС Михайло Ковальський. Ці «три богатирі» оперативно відгукнулися на справу, сказавши, що громадянин Олійник напав на них, озброєний ножем і пістолетом. Завдяки цікавості журналістів, було з‘ясовано, що у тіла Валерія Олійника при похованні була відсутня нога – очевидно, через велику кількість доказів. Згодом було з‘ясовано і те, що пістолети, якими нібито чинив погрози загиблий, не належали йому.

Щодо справи Валерія Олійника, варто сказати, що на руку справедливості, як не дивно, грає передвиборча лихоманка. Хтозна, як би все відбулося без електорального бекграунду – у невеликих містах люди злякані місцевою владою, де кум на кумові сидить і кумові допомагає. Офіційно ще не розпочавшись, можливі претенденти вже готують медіа-події, які згодом можна переформатувати у незручні запитання до конкурентів та використати як тло для чорної пропаганди. Своїм «кіровоградським сафарі» депутат від БЮТ підкинув можливість Президентові України пограти фразеологією 2004 року (про «паханів», якими названо учасників справи) та, під шумок, пограти в «доброго пана» та провести кадрові чистки. Зокрема, через справу у Голованівському районі було звільнено голову Кіровоградської облдержадміністрації Моцного.

Сам Моцний не згодний із цим: «Чи входить до компетенції голови обласної держадміністрації перевіряти приїзд і дії народних депутатів…Я про це казав і повторюсь: є політичний підтекст. Очевидно, політичний підтекст полягає і в тому, що ця подія трапилася не в п‘ятницю, коли я був у Адміністрації Президента України на нараді. Вона сталася в суботу вранці, і про це чітко сказав Президент України на з‘їзді партії «Наша Україна», – заявив уже екс-губернатор Кіровоградщини. На підтримку Моцного висловилася Президія Кіровоградської ОДА, а держчиновники зібрали мітинг, повний антипрезидентських гасел. Разом із Моцним полетіли з посад також районний прокурор Голованівського району та керівник РУ МВС

Українці можуть спостерігати один за іншим жорстокі скандали – поведінка у Німеччині Луценка, смерть у ДТП сина Анни Герман, який вів авто на швидкості 150 км у годину, ризикуючи не лише своїм життям, але й порушуючи порядок руху на дорогах. Чи не випрацюється в народу імунітет щодо дій «мажорчиків»? Або ж ці скандали стануть однією з основних мрій, подібно до «Хліба та видовищ» часів Риму – «Скандалів і дешевої горілки!»

Події у ресторані «Козачок», де, за чутками, син Президента Андрій Ющенко застосовував зброю, лише додають загального інтересу у справи політичних розборів. Достеменно невідомо, що там відбулося насправді, позаяк, за оприлюдненою міністром Луценком версією, стріляв не Андрій Вікторович,а бізнесмен Валі Багіров. Як повідомляють ЗМІ, Валі Багіров є партнером чоловіка ведучої Маші Єфросиніної, із сестрою якої зустрічається Андрій Вікторович. Щоправда, у цій справі об‘єктом атаки виявився теж представник «вищих ешелонів» – екс-міністр МНС Капітула, який святкував ювілей. Можливо, Андрій Ющенко просто не любить представників влади? Як повідомляє ОРД, у 2006 році уже відбувалася подібна ситуація, тоді жертвою «першого сина країни» став прокурор Кузовкін, якого Ющенко-молодший бив по обличчю, а його товариш прострілив Кузовкіну ногу. За розслідування справи найбільше бореться БЮТ, очевидно, бачучи в цьому справу честі – помсту за Лозінського.

Країна, де потрібні «лохи» для перемоги на виборах – хороша країна. У своїй боротьбі за «лохів» представники ворожих клік дуже гарно виставляють одне іншого у негативному світлі. Головне, зробити правильні наголоси та побачити те, що робиться насправді.

Справи Лозінського та Ющенка-Багірова можуть бути витрактовані і з позицій співчуття: внаслідок кризи українські чиновники не мають суми для поїздки на сафарі. Тому, «Даруйте, громадяни, стріляти будемо у вас.» Кому Кримінальний кодекс, заснований на рівності перед законом – кому кодекс честі VIP, заснований на майновому цензі та карті особистих зв‘язків. Історія знає подібні випадки – пригадаймо імператора Центральної Африки Бокасу, якого підтримувала Франція та інші країни, відомого своєю жорстокістю та ексцентричністю. Він не просто стріляв в підданих. Він їх жер. Так що вітчизняним можновладцям є куди рости. Та і адвокати покійного Джексона під час розгляду справи про розбещення хлопчика просили присяжних врахувати, що Майкл переріс свою людську природу і його не можна судити земним судом. Як показав час, справу дійсно перенесли до Небесного.

Українці постійно показують себе з позицій християнського народу, який підставляє, то праву, то ліву щоку. А VIP-верхівка ставить на народові експерименти в стилі Раскольнікова – «Тварь я дрожащая, или право имею». Вибори варто любити за оголяння істини в усіх ракурсах. Вони борються за свої інтереси – смерть Валерія Олійника зробила можливою ротацію кадрів на Кіровоградщині, постріли Ющенка – породили помсту Президентові з боку депутатів БЮТ за скандал навколо Лозінського. Інтересів Валерія Олійника в цій грі не представлено. Мовляв, є «маленькі українці», а є «державні мужі». Які, невідомо, чи не є «тварі дрожащіє», але «право імєют». Причому, в прямому значенні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я