додому Поточні новини ВАСУ відмовився відкрити провадження за позовом опозиційних депутатів до ВР з вимогою...

ВАСУ відмовився відкрити провадження за позовом опозиційних депутатів до ВР з вимогою призначити вибори у Києві

135

9Вищий адміністративний суд України відмовився відкрити провадження за позовом народних депутатів від «Батьківщини» Юрія Одарченка та Олександра Чорноволенка до Верховної Ради з вимогою призначити дату виборів Київської міської ради та мера столиці.

Про це повідомили у прес-службі Київської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», до якої надійшла відповідна ухвала суду.

Зазначена в ухвалі мотивація – призначення виборів не є проявом владних повноважень Верховної Ради України, а тому оскаржити їх в адміністративному порядку неможливо.

Крім того, у відмові також зазначено, що будь-які дії Верховної Ради щодо прийняття законів, постанов або інших актів не є проявом владних повноважень, а тому не можуть бути оскарженими.

На думку Одарченка, ухвала суду може мати серйозні наслідки.

«Судом, по суті, надано повний імунітет Верховній Раді України, оскільки всі її дії так чи інакше пов’язані із прийняттям певних актів. Дивує той факт, що раніше цей же суд успішно розглядав позовні заяви щодо незаконності призначення позачергових місцевих виборів, вказуючи при цьому, що такі справи йому підсудні», – сказав він.

За словами Одарченка, дана ухвала, її мотивація, є «дороговказом до скасування виборів Президента України у 2015 році».

«Як відомо, чергові та позачергові вибори Президента призначаються саме Верховною Радою України. Враховуючи ухвалу ВАСУ, у випадку, якщо Верховна Рада відмовиться призначати вибори, не існуватиме жодної юридичної можливості примусити її до цього», – припустив депутат.

Одарченко і Чорноволенко подали позов до Верховної Ради України з вимогою визнати протиправною її бездіяльність стосовно непризначення виборів у Києві в середині липня. Депутати вимагали від суду зобов’язати Верховну Ради призначити позачергові вибори міського голови та депутатів столичної міської ради.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я