додому Поточні новини Уряд затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року

Уряд затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року

147

8Київ. 31 жовтня 2013 (ПолітКом). Уряд затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року. Зокрема, впродовж наступних років у відомстві мають запровадити сервіс інтернет-платежів і вдосконалити способи заповнення декларацій.

Стратегія розроблялася спільно з консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers та отримала схвальні відгуки Всесвітньої митної організації. Документом визначено комплекс із  8 стратегічних напрямів розвитку міністерства, які деталізовані за конкретними стратегічними цілями, алгоритмами та строками їх виконання. Відповідно до стратегії в найближчі 5 років діяльність Міндоходів буде спрямована на вдосконалення податкових і митних процедур, розвиток партнерських відносин із громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та тіньовою економікою, запровадження сучасної IT-функції в роботу органів відомства.

Зокрема, за результатами аналізу очікувань платників і міжнародного досвіду міністерство має запровадити низку найбільш затребуваних послуг і сервісу для кожного із сегментів платників, передусім електронних. Наприклад, планується запровадження сервісу попереднього заповнення декларацій (e-Filing), розвиток кабінету платника (e-Taxpayers Files), упровадження сервісу для сплати податків (e-Payments), у тому числі платежів через мобільні пристрої.

Також планують переорієнтувати роботу вже працюючих сервісних центрів на надання всього комплексу адміністративних послуг із податкових і митних питань. Увага також буде приділена розвитку митних пунктів пропуску, забезпеченню їх сучасними технічними засобами контролю: GPS-замками, мобільними та стаціонарними сканерами, електронними вагами, системами відеоспостереження та зчитування номерів тощо.

Крім того, міністерство має займатися вдосконаленням системи електронного декларування товарів за рахунок зменшення кількості документів у паперовому вигляді, спрощення процедури прийняття електронної митної декларації до оформлення з автоматичним присвоєнням реєстраційного номера. Будуть розроблені механізми автоматичного прийняття рішення (без участі інспектора митниці) щодо можливості випуску товарів у обіг, вдосконалена процедура завершення митного оформлення за попередньою декларацією без доставлення вантажів на місце призначення тощо.

Задля підвищення ефективності методів протидії мінімізації сплати податків Міндоходів має втілити в життя концепцію електронного аудиту, сформувати ризикоорієнтований підхід до перевірки трансфертного ціноутворення.

Стратегією передбачене вдосконалення наявних методів запобігання злочинам, пов’язаним з несплатою податків, зборів, митних платежів і витрачанням бюджетних коштів, і боротьби з такими кримінальними правопорушеннями. Для цього будуть і надалі розвиватись аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів, побудована сучасна      та динамічна ІТ-функція.

Важливе місце у стратегічному плані посідають розроблення та впровадження комплексної системи протидії корупції в міністерстві, налагодження активної взаємодії з міжнародними організаціями, що займаються цими питаннями.

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко запевнив, що стратегію буде доведено до всього колективу відомства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я