додому ПОЛІТИКА Уряд пропонує суттєво посилити кримінальну відповідальність корупціонерів і підвищити зарплатню слідчим

Уряд пропонує суттєво посилити кримінальну відповідальність корупціонерів і підвищити зарплатню слідчим

149

Київ. 27 березня 2015 року (ПолітКом). Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував парламенту внести зміни до кримінального законодавства щодо суттєвого посилення відповідальності за корупційні діяння, а також в кілька разів підвищити заробітну платню для слідчих, які розслідують особливо важливі справи щодо корупції. Про це він завив чьогодні під час розширеного засідання Колегії Міністерства внутрішніх справ України щодо заходів із протидії корупції.

«Споглядаючи на останні події, в тому числі й рішення судів, коли суди випускають корупціонерів під умовні застави, Уряд вносить до Парламенту зміни до кримінально-процесуального законодавства і до кримінального закону з метою суттєвого посилення відповідальності корупціонерів. У тому числі й з тією метою, щоби за копійчані застави їх не випускали, а потім шукали по всьому світу», – наголосив пан Яценюк. Водночас, він зауважив, що корупція в країні є на середньому і на нижчому рівні.

Окрім того, під час засідання заступник Міністра внутрішніх справ, начальник Головного слідчого управління Віталій Сакал повідомив, що на сьогодні заробітна платня слідчих 3-ї категорії становить 2300 гривень. І пан Прем’єр запропонував в кілька разів підвищити заробітну платню для слідчих, які розслідують особливо важливі справи щодо корупції.

«Ми не можемо зараз вирішити це питання по всіх. Але слідчий, який розслідує найбільш резонансні, найскладніші справи, не може розслідувати справу за 2000 гривень. Він повинен думати не про те, як прогодувати сім’ю, а про те, як відповідно до кримінального закону притягнути до відповідальності й посадити, – підкреслив пан Яценюк. Це відповідальність держави. Рішення за вами –  гроші за мною», – продовжив прем’єр  своє слово, звертаючись до представників МВС (Міністерства внутрішніх справ).

Також Арсецнвй Яценюк повідомив про наміри разом із європейськими і американськими партнерами України проводити спільні дії для виявлення фактів корупції та для виявлення іноземних компаній, рахунків, карток, власності за межами України, яка належить українським чиновникам, обвинувачуваним у корупції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я