додому Соціум Мінсоцполітики: Бездомні особи матимуть право на отримання соціального житла

Мінсоцполітики: Бездомні особи матимуть право на отримання соціального житла

211

Київ. 27 березня 2015 року (ПолітКом). Кабінет Міністрів на засіданні 25 березня своєю постановою вніс зміни до Порядку взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку та зняття з нього. Мінсоцполітики ініціювало прийняття даного рішення з метою забезпечення права бездомних осіб на отримання соціального житла. Про це повідомляє прес-служба відомства. 

За словами Міністра соціальної політики Павла Розенка, серед переліку документів, що відповідно до згаданого Порядку додаються до заяви про взяття громадян на соціальний квартирний облік, має бути довідка про місце проживання та склад сім’ї. Таку довідку на сьогодні видають підприємства та організації, що обслуговують житловий фонд. Натомість бездомні особи, як відомо, отримують притулок та реєстрацію місця проживання/перебування за юридичною адресою закладів для цієї категорії осіб, що не є житловим фондом.

«Таким чином, бездомні особи отримати довідку про місце проживання (житло) та склад сім’ї досі не мали змоги. З метою усунення існуючих неузгодженостей та забезпечення конституційного права бездомних осіб на отримання соціального житла Міністерством й було розроблено зміни до Порядку взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку та зняття з нього», – наголосив Павло Розенко.

Отже, прийнятими змінами визначено, що при поданні пакета документів для взяття на соціальний квартирний облік бездомна особа замість довідки про місце проживання та склад сім’ї подає довідку про прийняття на обслуговування до закладу для бездомних осіб та довідку про реєстрацію місця проживання/перебування особи відповідно до затвердженої форми.

Проект постанови буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під часзасідання Уряду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я