додому Поточні новини Україна отримала союзників у торговій війні із Росією

Україна отримала союзників у торговій війні із Росією

125

3Україна в ході консультації між Європейським Союзом і Росією заявила про порушення РФ базового принципу СОТ – забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі, а також положень угод про вільну торгівлю – при введенні утилізаційного збору, повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

«У ході консультацій Україна представила своє бачення ситуації, підкреслюючи порушення Росією базового принципу СОТ – забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі, а також недотримання положень відповідних угод про вільну торгівлю, наполягаючи на скасуванні заходів», йдеться в повідомленні.

Інші країни-учасниці консультацій – це Японія, США, Китай, Туреччина – також висловили свою стурбованість щодо негативного впливу збору на торгівлю і на його дискримінаційний характер.

У Мінекономрозвитку відзначають, що Україна, як виробник і експортер автомобілів, має значний торговий інтерес у зазначеній справі, оскільки вважає введений Росією утилізаційний збір дискримінаційною мірою торгівлі.

«Введення РФ утилізаційного збору на автомобілі призвело до різкого (більш ніж удвічі) скорочення виробництва в Україні транспортних засобів у 2013 році, а також – падіння експорту вітчизняних автомобілів до Росії на 75% в порівнянні з першою половиною 2012 року», – наголошується в повідомленні Мінекономрозвитку.

Заступник директора департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Мінекономрозвитку Світлана Зайцева зазначила: «Дуже добре, що у України у справі відстоювання інтересів по утилізаційних збору, введеному РФ, який має явні ознаки дискримінації, є союзники – США, Японія, Європейський Союз, Китай. Можливо, будуть і інші, але вже на етапі розгляду спорів групою, якщо це питання не буде врегульовано в рамках консультацій. Це (участь у суперечці світових автовиробників) дає нам впевненість, що незабаром поставки українських автомобілів можуть поновитися, а перешкоду у вигляді утилізаційного збору, чинного в Російській Федерації, буде скасовано».

Зайцева також підкреслила, що «не потрібно боятися, що наші зусилля з відстоювання національних інтересів тепер переходять у площину використання можливості врегулювання торгових суперечок.

«Торговельні суперечки завжди були і завжди будуть. Вони будуть досягати дуже великої напруги, тільки якщо їм надавати політичного забарвлення, що в торгівлі не вітається. Тому ми вважаємо, що участь у консультаціях – це інструмент, який потрібно обов’язково використовувати. Це можливість послухати свого торгового партнера, і в той же час – заявити про свою позицію, і, можливо, почути про реальні шляхи вирішення», – сказала Зайцева.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я