додому Топ Новини У Мінську домовилися про звільнення заручників та Савченко

У Мінську домовилися про звільнення заручників та Савченко

207

Мінськ. 12 лютого 2015 року (ПолітКом). Президент України Петро Порошенко заявив, що досягнуто домовленості про звільнення української льотчиці Надії Савченко з-під арешту у Москві.

Переговори «нормандської четвірки» у Мінському палаці Незалежності, що відбулися у 11 лютого 2015 року за участі Президента України Петра Порошенко, Канцлера Німеччини Ангели Меркель, Президента Франції Франсуа Олланда та Президента Росії Володимира Путіна, почалися з потиску рук лідерів зустрічі. Зокрема, Ангела Меркель підштовхнула Петра Порошенка потиснути руку Володимиру Путіну.

Зустріч тривала понад 16 годин й закінчилася домовленостями щодо звільнення заручників протягом 19 днів. Окрім того, було досягнуто згоди щодо звільнення з-під арешту в Москві української льотчиці Надії Савченко.

Також під час переговорів «нормандською четвіркою» було підписано комплекс заходів з виконання мінських угод, що включає відновлення контролю України над кордоном, але після місцевих виборів на Донбасі. Важливим є й те, що на переговорах вдалося домовитися про припинення вогню з 00 годин 15 лютого 2015 року та відведення важкої техніки.

“У документі є чітке зобов’язання про виведення всіх іноземних військ з території України. Всі найманці з території України повинні бути виведені найближчим часом”, – прокоментував Петро Порошенко. Він також додав, що ні про яку автономії на сході України чи федералізацію рішення не приймалися. За його словами, Україні на переговорах були висунуті неприйнятні умови і ультиматуми, але вона на них не піддалася.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я