додому Соціум Свобода слова в Україні зазнає тистку

Свобода слова в Україні зазнає тистку

237

Київ. 12 лютого 2015 року (ПолітКом). За рівнем свободи слова Україна зайняла 129 місце з 180 країн у рейтингу міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”. Порівняно з власним минулорічним показником України опустилася на два пункти.

За результатами дослідження, опублікованими у звіті на сайті організації, ситуація зі свободою слова у 2014 році погіршилася у всьому світі в цілому. Лідерами рейтингу передбачувано виявилися північноєвропейські країни – Фінляндія, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, а найбільш упередженими – Китай, Сирія, Туркменістан, КНДР та Ерітрея.

Що стосується України, то найкраща ситуація зі свободою слова в державі була у 2008 році – тоді вона займала 87 місце зі 168 країн; а найгіршим положення ЗМІ в Україні було у 2004 році – 138 місце зі 158 країн.

Наразі Україна переживає найгірший період у історії своєї незалежності. Адже 2014-й рік в Україні відзначився сплеском насильства проти журналістів. У документі підкреслюється – в Україні протягом року були вбито шестеро журналістів.

Фахівці організації позитивно оцінюють початок процесу створення незалежного суспільного мовника, акцентуючи увагу на тому, що більшість демократичних реформ і досі відкладені.

Фахівці організації відзначають, що 2014 рік запам’ятався світовому суспільству сплеском насильства над представниками ЗМІ в Україні. Зокрема, було вбито шість журналістів. Й у наразі Україна переживає найгірший період у історії своєї незалежності. Однак експерти позитивно оцінюють початок процесу створення незалежного суспільного мовника, акцентуючи увагу на тому, що більшість демократичних реформ і досі відкладені.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я