додому Поточні новини У «Батьківщині» підготували проект рішення про відновлення райрад у Києві

У «Батьківщині» підготували проект рішення про відновлення райрад у Києві

105

25Київ. 5 лютого 2014 року. (УНІАН). У Київській «Батьківщині» пропонують не зволікати Київраді з рішенням про утворення районних у місті рад, які візьмуть на себе управління районами.

Як повідомили у прес-службі Київської міської організації ВО «Батьківщина», про це йдеться у підготовленому проекті рішення Київради «Про управління районами в місті Києві», автором якого є народний депутат, голова столичного осередку партії «Батьківщина» Юрій Одарченко.

Депутат пропонує утворити у Києві 10 райрад, призначивши вибори до них на останню неділю 60-денного строку з дня прийняття даного рішення. Чисельний склад рад пропонується визначити у розмірі максимально можливої кількості депутатів відповідно до чисельності мешканців району (для районів до 250 тис. мешканців – 60 депутатів, понад 250 тис. – 76 депутатів). Відповідно до чинного законодавства, половина цього складу обиратиметься у багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками), а половина – у мажоритарних виборчих округах, що визначаються відповідними районними виборчими комісіями в межах кожного із районів.

За словами Одарченка, утворення райрад забезпечить належне управління районами у місті Києві та сприятиме реалізації прав територіальних громад районів на місцеве самоврядування.

«У Києві функціонують районні державні адміністрації, які за відсутності відповідних рад не контролюються народними обранцями. Кияни також втратили зв`язок із депутатами Київради, які фізично не можуть підтримувати контакти із відповідною кількістю виборців. Тож фактично на даний час кияни позбавлені зв’язку із відповідними депутатами у межах свого мікрорайону чи району» – пояснив Одарченко.

4 лютого на засіданні Київради народні депутати від “Батьківщини” Одарченко і від ВО “Свобода” Андрій Іллєнко закликали депутатів Київради прийняти рішення про створення районних рад у місті та призначити дату виборів до них.

У відповідь голова КМДА Володимир Макеєнко зазначив, що питання про відновлення у місті діяльності райрад мають спільно розглянути депутати міськради, представники виконавчої влади і народні депутати.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я