додому Економіка У 2015 р. майже 16% видатків бюджету піде на сферу безпеки

У 2015 р. майже 16% видатків бюджету піде на сферу безпеки

137

Київ. 05 червня 2015 року (Finbalance). У 2015 р. на сектор безпеки буде спрямовано майже 80 млрд грн (проти 55,8 млрд грн у 2014 р.). Ці видатки становитимуть майже 16,0 % загальних видатків бюджету України та близько 5,0% ВВП України. Про це йдеться в аналітичній доповіді Національного інституту стратегічних досліджень до щорічного послання Президента Верховній Раді.

«Попри те що ці ресурси спрямовуватимуться не лише для стримування поточних загроз, а й для розвитку оборонного виробництва, зберігається небезпека поглиблення дисбалансу співвідношення військового та цивільного секторів економіки. Подальше нарощування видатків на сектор безпеки означатиме для України встановлення режиму економіки воєнного часу.

Переорієнтація ресурсів на оборонні потреби зумовлює ризики обмеження джерел розвитку інших сегментів економіки. А отже, спрямування значних фінансових, матеріально-технічних і людських ресурсів у сектор безпеки має узгоджуватись із стратегією розвитку цивільної економіки. Важливо досягти збалансованого розподілу тягаря затрат на сектор безпеки між громадянами, бізнесом та державою для попередження дестабілізації суспільного розвитку.

Разом із тим вимушена мілітаризація економіки відкриває суттєві можливості для України, зумовлені збільшенням виробництва товарів військового призначення та розширенням відповідного експортного потенціалу. У перспективі конверсія військових технологій для цивільного сектору здатна забезпечити потужний імпульс розвитку та створити низку позитивних макроекономічних ефектів», – констатується в документі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я