додому ПОЛІТИКА Три моделі проведення місцевих виборів

Три моделі проведення місцевих виборів

151

Львів. 22 квітня 2015 року (Galinfo). «Сьогодні обговорюються три моделі організації місцевих виборів», – сказав у коментарі «Гал-інфо» директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Перша модель передбачає збереження чинної пропорційно-мажоритарної виборчої системи, чинного адміністративно-територіально устрою. За цих умов обрані органи місцевого самоврядування матимуть чинні повноваження.

«Ми не встигаємо провести повноцінну реформу Конституції та місцевого самоврядування, але ми можемо на два роки обрати органи місцевого самоврядування, а через два роки провести нові вибори під нову виборчу систему, під новий адміністративно-територіальний устрій, під нові повноваження. І це прописати в перехідній частині Конституції», – сказав Віталій Кулик.

Другий варіант передбачає проведення виборів за мажоритарною системою.

«Тобто, прийняти теж перехідний новий закон, провести вибори за мажоритарною основою в усіх радах, запровадити два тури при обранні мерів, і обрати місцеві ради на перехідний період», – уточнив експерт.

Третій варіант, за словами Віталія Кулика, передбачає ухвалення закону про проведення виборів за пропорційною системою з відкритими списками, як це визначено коаліційною угодою. Цей варіант, на відміну від перших двох, потребує негайних змін до Конституції, тому є найменш імовірним.

«Найменш ризиковано для учасників процесу провести вибори за чинною змішаною системою, але як крок назустріч запровадити два тури при обранні мерів міст. Таким чином, влада покаже, що вона готова до якоїсь конструктивної позитивної діяльності, але, з іншого боку, збережеться стара система і зменшаться політичні ризики», – резюмував політичний експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я