додому ПОЛІТИКА Томас КУПЕР: ВІЙНА В УКРАЇНІ, 25 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Томас КУПЕР: ВІЙНА В УКРАЇНІ, 25 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

457

Всім привіт!

Ось ще одне, “телеграфне”, оновлення…

Будь ласка, зверніть увагу: наступне було фактично написано в останні хвилини 24 лютого, але буде розміщено в перші хвилини 25 лютого. Тому просимо вибачення, якщо якісь уривки можуть здатися заплутаними…

Щодо збиття літака А-50 вчора ввечері. Я довіряю українським джерелам, які стверджують, що це був зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) С-200 (див.: “SA-5 Gammon”, мовою ASCC/NATO). І для цього є кілька вагомих причин.

Головні з них такі:

– А-50 був збитий на відстані понад 220 км від найближчої контрольованої Україною ділянки фронту, в той час як ракети V-880 ЗРК С-200/СА-5 мають дальність польоту 250-300 км.

– Україна використовувала ЗРК С-200/СА-5 ще близько 15 років тому. Безумовно, певні ноу-хау щодо них ще залишилися в країні.

– Крім того, Польща мала на озброєнні ЗРК S-200/SA-5, які були модернізовані на місці близько 20 років тому (див.: S-200VE до S-200C). Не здивуюся, якщо з’ясується, що снаряди, випущені в цьому випадку, походять з Польщі.

– Російська історія про “власну мету” – це типова російська брехня. Пам’ятайте, що в російських збройних силах “некомпетентність = немає проблем”, але “слабкість = велика проблема”. Так, це звучить “божевільно” тут, на Заході, але є “нормою” там. Таким чином, з російської точки зору: краще “ми самі його збили”, ніж “його вбили українці”.

– Те ж саме стосується і російської версії, згідно з якою А-50 був “збитий якимось невідомим літаком, використовуючи AIM-120C з дальності 177 км”. Це пояснення з тієї ж ліги, що й “наш Су-24 був збитий турецьким F-16, який підкрався до нього і випустив ЗРК AIM-9 Sidewinder з відстані 4 км”, “вдарив нам у спину, коли ми боролися з джихадистами”, що пролунало ще в листопаді 2015 року.

– Так, є відео, на яких видно, як російські ППО відкривають вогонь і ракети летять вгору “в загальному напрямку” А-50, але…. зітхання… тепер починається частина, де це “технічно” і більшість людей не читає (так само, як більшість людей припиняють читати мої книги після двох сторінок, “тому що занадто технічно”). Холодний факт: війни – це технічна справа. Вдумайтесь: Ракети V-880 мають довжину близько 11 метрів і вагу 7000 кг на старті. Вони великі. Вони мають радіолокаційний поперечний переріз реактивного літака в класі між L-39 або МіГ-15 і МіГ-21. Це означає, що не тільки радар А-50 виявив ракети V.880 (щонайменше дві з них були випущені, можливо, більше), але й радари російської системи ППО. А-50 розвернувся на південь, випустив полову і сигнальні ракети, майже напевно розгорнувши бортові засоби радіоелектронної протидії. Російські ЗРК також відкрили вогонь по V.880. Нічого особливого в цьому немає. Вони просто промахнулися повз українські ЗРК, які летіли зі швидкістю близько 4-х Махів – і вбили А-50.

Підсумок: доки не буде детального звіту про цю акцію, для мене справа “закрита”.

З ПОЛЯ БОЮ…

Загалом, схоже, що росіяни запровадили щось на кшталт “нової тактики”. По суті, вони саджають на свої БМП або БМД групу солдатів (див.: “штурмова група” з 100-150-200 солдатів на 8-12 БМП), а потім на повній швидкості в’їжджають на українські позиції, незважаючи на втрати. Дорогою БМП та/або БМД підриваються українськими БПЛА, мінами, іноді артилерійськими чи мінометними снарядами, але вони просто продовжують їхати. Тобто, оскільки в українців критично бракує артилерійських боєприпасів, у більшості випадків ЗСУ потрібно набагато більше часу, щоб знищити першу групу, ніж другу… Українці називають це “атакою Банзая”, нагадуючи про “атаки смертників” японської піхоти на позиції США (наприклад, на острові Гуадалканал, а також на Маріанських островах і на Окінаві) під час Другої світової війни.

Одна “банзай-атака” 11-ї бригади ВДВ привела росіян до Іванівського, що на захід від Бахмута. Бої там тривають досі, головним чином тому, що 5-й штурмовій бригаді не вистачає артилерійських боєприпасів для знищення наступних штурмових груп. Тож, з ким би з росіян вони не обіймалися… всередині Іванівського, завжди є інша група, що наближається до села зі сходу.

Ще одна така атака була здійснена 22 лютого на позиції 3-го штурмового у Ласточкиному. 3-й штурмовий встояв: росіянам не вдалося закріпитися.

Але тут повз село на північ пройшла інша російська штурмова група, яка майже заблокувала дорогу на захід. Наслідок: 3-й був змушений відступити з Ласточкиного в ніч з 23 на 24 лютого.

Нарешті, ще одна така атака була здійснена на Роботине, також 23 лютого. В результаті кілька вцілілих БМП-3 під’їхали до дороги на західній околиці села, потім повернули праворуч і почали стріляти на всі боки – і таким чином зняли досить видовищні відеозаписи. Ось кадр з одного з них, на якому видно дві БМП, про які йдеться:

Потім росіяни заявили, що “Роботине взято”. Насправді: всі “самогубці” були… обійняті (чи мені справді написати “обняті”…?), як і БМП, відправлені за вцілілими, як видно з цього кадру (люб’язно наданого відповідним чином названим ПТРК “Група Роніна” з 65-ї мехбригади ЗСУ):

…. але це були “кілька напружених годин для українських захисників.

переклад Антон ДАЛМОН для ПолітКом

джерело 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я