додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 8 ЧЕРВНЯ 2023 РОКУ: РОСІЙСЬКЕ МОРЕ БРЕХНІ

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 8 ЧЕРВНЯ 2023 РОКУ: РОСІЙСЬКЕ МОРЕ БРЕХНІ

391

Купер продовжує аналізувати деталі руйнування Каховської дамби. В цьому звіті – його нові аргументи на користь російського сліду цього злочину.

Усім привіт!

Сьогодні я «трохи не в гуморі», тож перейду одразу до «пункту 1».

Такий собі царьов — українець з IQ рівня моїх трусів, який втік до Росії у 2015 році, — в’їхав, що в Telegram можна публікувати цікаві схемки:

[В дописі царьов, якого Купер, здається, не знає, розглагольствує, які вигоди можуть мати російські війська після руйнування дамби; в попередніх дописах він натякає, що це сталося, внаслідок обстрілу з обох боків – ред.]

Шушенской – 2,1 Рис. 4.44. Намывная плотина Каховской ГЭС. Поперечный разрез по русловой плотине: 1 – каменный банкет: 2 – крепление из железобетонных плит; 3 – дренажная призма; 4 – намытый песок тела плотины 1 – ядро из глины; 2 – понур из глины: 3-каменная
наброска; 4 – инъекционные галереи; 5 – противофильтрационная завеса; 6 – скала: 7 – глубинный дренаж

Нині, переглядаючи фотографії та відеозаписи спричиненої росією катастрофи 6 червня (яка з тих пір триває й це що завгодно, але не «кінець»), ми спостерігаємо що:

– Десь більше ніж 150 метрів водоскиду, а це близько половини, «пошкоджено». Його більше немає:

– Але, і це головне, майже весь турбінний корпус зруйнований. Стіни і дах машинного залу «врізалися у фундамент». Як наслідок, вода – без сумніву, через найбільший, наймасштабніший прорив дамби  –  переливається ЧЕРЕЗ фундамент.

Це означає, що потрібні сотні кілограмів вибухівки, аби зруйнувати фундамент з турбінами так, щоб стіни і дах турбінного блоку ВПАЛИ НА фундамент.

– який зараз повністю затоплений водами, що струмують над його руїнами:

Фізично це неможливо зробити «ззовні». Цього не можуть  зробити ні HIMARS (котрий, до речі, залишив би сліди у вигляді «кратерів», яких не видно на жодному відео з дамби опісля катастрофи), ні поготів «бойові водолази» — як про це заявляли росіяни. Причина в тому, що ні HIMARS, ні «бойові водолази» не змогли б доставити достатню кількість вибухівки і розмістити її всередині турбін, щоб зруйнувати ФУНДАМЕНТ турбінного блоку…

…хіба що проігнорувати всі закони фізики — саме так, як це роблять пудінг, вишестоящі органи в москві, уся путінська пропагандистська машина та всі можливі фанати пудінга у соцмережах (які всі клянуться, що «протистоять західній брехні»), і так щоразу, у кожному звіті, публікації та релізі.

Перш за все: таке пошкодження не може бути спричинене «одним ударом» о 02:20 за місцевим часом, так, як це описують ті, хто жили біля дамби і вижили.

Далі, розмір пошкодження заперечує розповіді тих росіян, що говорять щось на кшталт: «ми лише трошки хотіли пошкодити».

Щось подібне стосується й припущень, згідно яких «дамба була пошкоджена раніше, і тепер вона просто зруйнувалася сама». Що? На двох геть різних ділянках, і так масово, і одночасно?

…йдіть і збережіть це як сюжет для наступного науково-фантастичного фільму!

Словом, те, що ми бачимо на різних фото і відео, чітко показує, що всі можливі «російські версії» цієї історії є БРЕХНЕЮ. МОРЕМ БРЕХНІ.

Ceterum censeo Russian armis esse extermino.

[Відтак, вважаю, це справа рук росіян – лат.]

(Мій покійний професор латини мав би пробачити всі можливі граматичні помилки в цьому вислові: минуло більш як 30 років з мого останнього заняття із ним).

ДОДАТОК : РОСІЯНИ-МОНСТРИ

Й ще одне, за що доводиться тривожитися на цьому етапі війни, — Запорізька атомна електростанція. У ній шість ядерних реакторів і це найбільша в Європі електростанція такого типу (а у світі входить у десятку найбільших).

…і зараз, починаючи від 4 березня 2022 року, перебуває під окупацією безвідповідальних монстрів-росіян.

Руйнування росіянами Каховської дамби прямо впливає на ЗАЕС, оскільки водосховище забезпечує воду для охолодження її реакторів та відпрацьованого палива. Реактори зупинили, але вони — та резервуари з відпрацьованим паливом — досі потребують постійного охолодження водою.

Насамперед, скажу, що безпосередньої загрози поки що немає. Як видно з супутникового фото і опису (перепрошую, не зберіг імʼя людини, якій можна було б подякувати за пояснення), у ЗАЕС є власний охолоджувальний ставок.

Але ситуація швидко перетворюється на критичну.

Адже рівень води у ставку залежить від постійного постачання води з Каховського водосховища. А тепер, коли росіяни знищили дамбу, рівень води у сховищі весь час знижується.

У результаті від 18+ метрів, які були у водосховищі на ранок 6 червня 2023 року, на даний момент залишилося близько 14 метрів і вода далі спадає.

Якщо її рівень знизиться до менш ніж 12,7 метрів, ЗАЕС не зможе накачувати воду в охолоджувальний ставок.

Ceterum censeo Russian armis esse extermino

[Відтак, вважаю, це справа рук росіян – лат.]

Оригінал тут

Переклад: Дарина Постернак, Катерина Шевчук, Антоніна Ящук

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я