додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 7 ТРАВНЯ 2023

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 7 ТРАВНЯ 2023

412

Вчора з’явився короткий коментар Купера з додатковою інформацією по ракетних обстрілах і Бахмуту. Найкраща фраза стосується добре укріпленої позиції ЗСУ: «цитадель» вивищується над західним Бахмутом, дозволяючи українцям знищувати все, що до них наближається». Нижче повний переклад

Навздогін за свіжими оновленнями…

РАКЕТНА/ПОВІТРЯНА ВІЙНА

Для протоколу: коли всі заспокоїлися (а гнівних суперечок серед вищого командування ПС ЗСУ після «розголошення» цього факту українськими медіа було багато), Повітряні Сили України офіційно підтвердили, що 2 травня 2023 року задіяли свою систему ППО/ПРО «Патріот» (PAC-3), щоб збити ракету «кінжал». Наразі невідомо, який саме варіант PAC має Україна (MIM-104F чи щось просунутіше), а дехто взагалі стверджує, що ту ракету збили українською системою С-300В, та й уламки на знімках, поширених на підтвердження збиття, не дуже схожі на «Кінжал», але що ж…

Згодом, 5 травня, інша російська ракета (тип невизначений, дехто каже, що Х-22) влучила в Новокраматорський машинобудівний завод у Краматорську, а в російських соцмережах поширили ще два відеозаписи ударів безпілотниками «ланцет» по двох українських системах ППО («Стріла-10» (SA-13) та ЗРК «Оса» (SA-8)). Наразі невідомо, якої шкоди завдали ці удари. Наступного дня, 6 травня, українці заявили, що збили вісім безпілотників «Шахед-131/136», а росіяни похвалилися збиттям двох українських балістичних ракет «Грім-2» над окупованим Кримом.

До речі, Україна й рф провели черговий обмін полоненими: за трьох пілотів ВКС, взятих у березні минулого року, Україна отримала ще 45 військовослужбовців, захоплених у полон у Маріуполі.

БИТВА ЗА ДОНБАС

Бахмут… Поволі розвіюється туман над подіями перших днів травня: вже кілька місяців ЗСУ бракує боєприпасів, тож вони практично не обстрілювали частини міста, які контролюють росіяни. …а ще пріґожин заявив, що 2 травня генерал-майор Танцюра, командувач Сил територіальної оборони ЗСУ, загинув під час («ваґнерівського») артилерійського обстрілу дороги з Часового Яру до Бахмута (наразі ЗСУ спростували цю інформацію).

Підбиті М113 та ще два транспортних засоби ЗСУ на відео, поширеному росіянами.

Словом, спершу в росіян «усе було гаразд». «Однак» 3 травня ЗСУ накрили російські позиції важким бомбардуванням та перейшли до контратак (зокрема, вздовж вулиці Визволителів Донбасу). На півночі 92-га механізована бригада вибила російські ВДВ із Хромового, решту позицій «дєсантніки» нібито втримали, проте «ваґнерівці» зазнали важких втрат під ударами переважаючих [українських] сил. Саме тому так гірко нарікав пріґожин, а росіяни у відповідь влаштували оце [масований обстріл контрольованої українцями частини міста запалювальними боєприпасами; згодом, відповідаючи на питання в коментарях, Купер посилається на статтю «Мілітарного», де описано запалювальні снаряди 9М22С, які росіяни запускають із РСЗВ БМ-21 «Град» ще з літа 2014 року — перекл.]:

Тож 4 травня українська контратака сповільнилася, а потім зупинилася. Відтоді росіяни намагаються наступати в районі вулиць Медвєдєва та Воїнів Інтернаціоналістів.

Власне, з того часу росіяни скаржаться на чудову українську позицію в районі Дитячої лікарні та інше укріплення, яке вони називають «цитадель»: пагорб на південний захід від Ювілейної вулиці, вочевидь, оточений потужними фортифікаційними спорудами та мінними полями. Обидві позиції оточені відкритою місцевістю, чим далі від центру міста, будинків меншає, тож ця «цитадель» вивищується над західним Бахмутом, дозволяючи українцям знищувати все, що до них наближається.

І ще, щоб усе це стало справді захопливим: кадиров — намагаючись побути за посередника між «ваґнерівцями» та «вишестоящими органами» в москві — пообіцяв задіяти свої війська, якщо «ваґнер» справді відступить. Впевнений, що добра половина ЗСУ будуть у захваті, якщо це станеться.

Оригінал тут 

Переклад: Микола Ковальчук

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я