додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 30 ВЕРЕСНЯ — 1 ЖОВТНЯ. ТРИКУТНИК СМЕРТІ...

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 30 ВЕРЕСНЯ — 1 ЖОВТНЯ. ТРИКУТНИК СМЕРТІ [ДЛЯ ОКУПАНТІВ]

484

З історії знаємо, що як з’являються метафори на кшталт «трикутник смерті» чи подібні, то справи кепські – наразі це стосується росіян і Купер це наголошує: «що б не з’явилося на відкритому просторі – все гине від ударів артилерії ЗСУ»; радить набратися терпіння: динаміка українського наступу на півдні позитивна.

Доброго ранку всім!

Життя і далі вносить свої корективи в мій робочий плин, тому знову писатиму коротко…

ПОВІТРЯНА/РАКЕТНА ВІЙНА

У повітрі над Україною відбувається стільки всього, що я вирішив підготувати окремий аналітичний допис (мабуть, із кількох частин). І тут же скажу, що Дон на завтра готує щось таке як «вступ» із дуже добрим оглядом звітів за минулі кілька днів [ідеться про щотижневі звіти Дональда Гілла, американського історика, якому Купер надав свій блог як платформу для висловлювання — перекл.]

А я скажу, що нескінченні й масовані обстріли керованими авіабомбами МПК/УМПК (або КАБами, як їх називають українці) з російського боку тривають, і то по всій протяжності фронту. Ось приклад: за минулі 5-6 днів росіяни скинули стільки бомб, що порозбивали чотири мости на Осколі, ЗСУ змушені були їх ремонтувати. Тепер росіяни ціляться в понтонні переправи.

…крім того, щоночі над Україною летять по 20-40 «шахедів»…

Су-34 ВКС, озброєний парою керованих бомб МПК (калібру 250 кг) на зльоті.

БИТВА ЗА ДОНБАС

Район Купʼянська-Сватового… Усі атаки росіян минулого тижня було успішно відбито.

Кремінна… від кінця серпня ВСрф вивели звідси розбиті підрозділи 1-шої танкової армії, 2-гої загальновійськової армії, 41-шої загальновійськової армії тощо — і замінили їх на новостворену 25-ту загальновійськову армію. Про це вже багато писали. Тому абсолютно не розумію, чому ця «новина» знову випливла й наробила галасу, адже вона зовсім не означає, що росіяни зараз «дійдуть до Лимана і Харкова»: вони просто замінили побиті дивізії «свіжими», але недовченими мобіками (одна з цих дивізій — 67-ма мотострілецька, яка нині стоїть під Червонопопівкою; вважаю, цей населений пункт необхідно перейменувати, бо його назву неможливо запамʼятати й надрукувати без помилок! [бідолаха Купер:) — перекл.]).

Іншими словами: не розумію, чого всі так носяться з новинами про ту «нову ЗВА».

Бахмут… бої на північний схід і на південь від зруйнованого міста відновилися. Росіяни підвели сюди 88-му мотострілецьку бригаду і взялися контратакувати на схід від Андріївки й на північ і північний схід від Курдюмівки, де… гм, досить буде сказати, що українці «добряче» просунулися тут на схід, що й показано на картах багатьох військових аналітиків (крім того, ЗСУ ведуть «розвідку боєм» ще далі на схід й інтенсивно обстрілюють усіх росіян, яких тільки можуть знайти). За Курдюмівку ведуться важкі бої, окупантів відтісняють на східні й південні околиці населеного пункту.

УКРАЇНСЬКИЙ КОНТРНАСТУП

Насамперед: насправді, є купа новин але я не буду публікувати якось деталей крім наведеного нижче:

Вугледар… вочевидь, відбуваються якісь «гарні події» в районі Павлівки, але я не маю деталей.

Новомайорське… росіяни заявляють, що повністю витиснули українців із села, але вони про це невпинно говорять щонайменше з 23 вересня. Наскільки мені відомо, то північна частина села й надалі перебуває під контролем ЗСУ.

Район Старомайорського–Старомлинівки… без значних просувань, окрім того, що росіяни активно контратакують з Приютного на північ, а також на південному заході від Старомайорського. Наразі позиції не зазнали змін.

Новопрокопівка… ЗСУ наразі має три «свіжих» бригади, які тиснуть у південному напрямку в цьому районі: 15-та бригада НГУ «Кара-Даг», а також 71-ша єгерська та 116-та механізована. Звісно, 46-та аеромобільна, 47-ма механізована та 82-га десантно-штурмова бригади – все ще «десь тут» також. Додатково задіяні 27-ма реактивна артилерійська бригада, 44-та артилерійська та 148-ма артилерійська – і вони обстрілюють російські позиції між Новопрокопівкою, Вербовим та Очеретуватим (ще одна місцина, яку я б радив перейменувати, щоб її було простіше писати) так люто, що тепер, здається, росіяни називають цю ділянку «Трикутником смерті».

Схоже, через те, що черговий полк ВДВ – 104-й (зі складу 76-ї дивізії ВДВ) – було знівечено і він мусив відійти з району Новопрокопівки. По суті штаб 58-мої ЗВА (тобто те, що від нього лишилося після останніх ударів по ньому) вже не контролює поле бою: залишкам підрозділів на кшталт 70-го МСП, 71-го МСП, 201-го МСП, 1430-го МСП (від більшості з них лишилося по 100–150 піхотинців, тому їх доукомплектували різними полками БАРС) було наказано «тримати позиції», от і все – вони прикуті до своїх польових укріплень.

Підрозділи ВДВ все ще намагаються атакувати фланги українського наступу (останнім часом, зокрема, з напрямку Копаней). Проте, що б не з’явилося на відкритому просторі, – все гине від ударів артилерії ЗСУ. Які б підкріплення та припаси не завозили сюди росіяни – приміром, дорогою через Солодку Балку – все так само під ударом. Російські 292-й та 1140-й артилерійські полки обидва скоротилися вдвічі через великі втрати – за якісь 2–3 дні від моменту їхнього залучення до бою. Та все ж, російська артилерія (або танки, коли втрати в артилерії завеликі), а також БПЛА завдають ударів у відповідь: сукупно із мінними загородженнями та регулярними контратаками ВДВ, вони все ще тримають російську лінію фронту.

Танк T-72 у складі ЗСУ: напевно, «десь на півдні Запорізької області», приблизно 28 вересня.

От і все на сьогодні. Дякую за увагу та розуміння, і будь ласка, майте терпіння (а якщо не можете вже терпіти, то мерщій штурхайте своїх політиків, аби вони відправляли до України ще більше всього – список потреб усім добре відомий).

Переклад: Антон Шигімага, Антоніна Ящук
Редакція: Ростислав Семків

Оригінал тут

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я