додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 26 ЛЮТОГО 2023: БАХМУТ

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 26 ЛЮТОГО 2023: БАХМУТ

535

Короткий огляд, повністю зосереджений на подіях в районі Бахмута (я можу додати інформацію впродовж дня, якщо будуть які додаткові новини).

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Сирський (перший праворуч на фото нижче) схоже відвідав штаб Бахмутської групи ЗСУ. Частина українців вважає, що вище керівництво розглядає опцію відступу, тому Сирський приїхав, щоб на власні очі перевірити ситуацію, перш ніж приймати рішення.

Щоби прояснити: багато українців, котрі не підтримують контакт із кимось, хто зараз у Бахмуті, вважають, що ситуація там «дуже критична», а місто — «от-от впаде».

Військові же, що у самому місті, навпаки, здається, все ще перебувають у піднесеному настрої 

Ось короткий репортаж  кореспондента Радіо Свобода з самого міста.

З іншого боку, ситуація в рядах російських військ ВДВ, ВСрф і ПВК в районі Бахмута аж ніяк не краща: росіяни під час кожного штурму продовжують зазнавати величезних втрат, і навіть більше , (на деяких фото та відео показані цілі «штурмові групи» спецназу, покришені на частини в одному з окопів), а кількість скарг мобіків постійно зростає (звичайно, всі їхні вимоги до «володимира володимировича», тобто до пудинга,  вивести їх звідтам, залишаються без відповіді). Однак, росгвардії довелося передислокувати додатковий контингент кадирівців за лінію фронту, щоб зупинити всіх тих дезертирів. (До речі, саме з цією метою в районі Креміної дислокуються кадировські чеченці  спецназу «Ахмат»).

Бахмут….Північ… Росіяни вчора зачистили Берхівку і звідти почали штурм Богданівки. Власне, вони стверджують, що закріпились і в Ягідному, але поки що показали лише в’їзд до цього села  

Українці підірвали дамбу Берхівського водосховища, щоб затопити територію від півдня Берхівки в бік Підгородного, що на півночі й таким чином перешкодити просуванню росіян. росіяни стверджують, що дорога 0506 на Бахмут під їх артилерійським обстрілом.

Бахмут… Південь… «вагнерівці» почали штурм Іванівського, що на південний захід від Бахмута, намагаючись замкнути кліщі з півдня. Очевидною метою є перерізати дорогу T0504: якби це сталось, то шлях 0506 та дорога, побудована українцями, стали би двома останніми шляхами до гарнізону.

До речі, прекрасна ілюстрація «швидкості», з якою працює НАТО: через кілька місяців після першої згадки (я справді збився з рахунку, вибачте), Хорватія зараз готує свій (приземлений) флот Мі-Мі- 8 гелікоптерів  для передачі Україні…

Переклад: Тетяна Саніна

Редакція: Ростислав Семків

оригінал тут 

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я