додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР: ВІЙНА В УКРАЇНІ, 24 КВІТНЯ 2024 РОКУ: ОЧЕРЕТИНЕ

Том КУПЕР: ВІЙНА В УКРАЇНІ, 24 КВІТНЯ 2024 РОКУ: ОЧЕРЕТИНЕ

344

Через те, що у мене сьогодні обмаль часу, сьогодні дуже короткий ранок, повністю зосереджений на Авдіївському напрямку. Саме так: лише на районі Очеретиного.

Оскільки інформація з’являється майже щогодини, на даний момент мало що прояснилося.

Так, відбулася ротація підрозділів, в тому сенсі, що ще 19-20 квітня 47-а мехбригада була в процесі відведення з лінії фронту і заміни на інший підрозділ. Однак російське проникнення через лінію фронту відбулося далі на північний схід від цієї ділянки: по суті, один з майже постійних російських патрулів (невелика група військових, що повзає вночі через українські мінні поля) виявив дві прогалини в мінних полях, що перекривають підступи до Новокалинового. Один на південний захід від нього, вздовж залізничного валу, інший на південний схід від нього. Цим і скористалися, щоб прорвати лінію оборони.

Чому були прогалини в мінних полях? Через брак мін вздовж залізничної колії на північ від Авдіївки та вздовж дороги на південний схід від Новокалинового. Просто немає можливості замінувати все. А коли таке трапляється, то такий противник, як росіяни, майже напевно виявить цей факт, причому рано чи пізно…

Новокалинове захищає 115-й мехбат – підрозділ, сформований у березні 2022 року в Черкаській області, але погано оснащений: майже без систем нічного бачення, старі БМП-1 і БМП-2, старі артилерійські гармати, не дуже молодий особовий склад (на вигляд 35-45 років) тощо.

Зрештою, в ніч з 20 на 21 квітня росіяни застали 115-ту зненацька двосторонньою атакою з обох флангів. Із західного боку, з району Степового, вони проїхали вздовж залізничного валу близько чотирьох кілометрів до Очеретиного, захопивши залізничну станцію і розкидавши тилові українські підрозділи в усіх напрямках. Потім вони продовжували “закачувати” в прорив нові штурмові групи, одночасно розширюючи його за рахунок атак у південному напрямку, в тому числі і на Бердичі.

Ситуація дійшла до того, що ОСГШБ “Таврія” була змушена поспіхом повернути 47-у мехбригаду на передову: частина її “Бредлів” зуміла зупинити спробу росіян просунутися з Очеретиного в західному напрямку, але основна маса бригади була розгорнута між Соловйовим і Бердичем, уздовж південного боку російського проникнення.

Зі східного боку їм вдалося неглибоко просунутися на пагорби на схід від Новокалинового, перш ніж вони були зупинені за межами цього села.

Вчора вранці, незважаючи на кілька контратак підкріплення ЗСУ, яке прибуло на місце події, росіяни захопили Новобахмутівку. Більше того, близько 21 години вчорашнього вечора вони захопили все Очеретине, а минулої ночі почали наступ на захід від цього місця, а також з Новобахмутівки на Соловйове. Одночасно вони також атакують Бердичі з півночі та сходу, а Новокалинове – з півдня та сходу.

Зараз, вдень, українські безпілотники знищують колони їхніх штурмових груп, які рухаються на Очеретине, але, якщо підсумувати, цього безнадійно мало для того, щоб повністю заблокувати пересування російських підкріплень вздовж залізничного валу. Перш за все, ЗСУ наразі не мають чим протистояти російським авіаударам та безперервним масованим артилерійським обстрілам українських позицій в районах Новокалинове, Архангельське, Сокіл, Соловйове та Бердичева.

За словами небагатьох людей, які перебувають у цьому районі: “це пекло”…

Така ситуація станом на сьогоднішній ранок. Побачимо, що з цього вийде протягом дня.

ПерекладПолітКом

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я