додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 22 ЖОВТНЯ 2023. ВИСОТА 230

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 22 ЖОВТНЯ 2023. ВИСОТА 230

500

Сьогоднішній «звіт» буде пов’язаний передовсім з Авдіївкою.

Безсумнівно, є просування й в інших районах, але вони ані дуже «значні», ані «важливі» (звісно, з цим не погодяться ті, хто бере в них участь). Наприклад, за підрахунками руйнувань, які видно на супутникових знімках Луганська та Бердянська після обстрілу ATACMS MGM-140, кілька днів тому ВКС зазнали таких втрат:

Луганськ

–  Ka-52: 6

–  Mi-28: 7

–  Mi-8: 4

Бердянськ:

–  Ka-52: 13

–  Mi-24/35: 2

–  Mi-28: 2

–  Mi-8: 12

Два дні тому росіяни «помстилися», завдавши удару по терміналу «Нової пошти» під Харковом, загинуло 15 людей… [У Купера неточність: загинуло 6 людей і поранено 17. Обстріл стався пізно ввечері 21 жовтня – перекл.]

БИТВА ЗА ДОНБАС

Бахмут…південь… знову російський 3-тій армійський корпус не знайшов іншого способу протистояти тиску українців на схід від Кліщіївки та Андріївки, окрім як розпочати контратаку (у п’ятницю), і знову відійти з великими втратами. Насправді, 4-та ОМСБр та 1428-тий мотострілецький полк зазнали стільки втрат, що відійшли далі на схід: на західну околицю Опитного.

Не менш важливо те, що всі контратаки росіян (насамперед 83-тьої ДШБр ВДВ) на 28-му механізовану на північ від Курдюмівки наразі провалилися: українські війська тримаються там дуже добре. Отже, росіяни стягнули в цей район ще один загін мобіків у складі 1307-го мотострілецького полку (так, не тільки ЗСУ дивуються: «звідки вони беруть усі ці резерви…?»).

Тим часом ЗСУ стріляє з ПТРК «Стугна», встановлюють їх на легкових автомобілях HMMWV американського виробництва.

Авдіївка… У середу та четвер «Об’єднане угруповання військ ВСрф на Південно-Західному театрі бойових дій» (таку помпезну назву придумали вишестоящі органи в москві) швидко перегрупувало залишки 114-тої ОМСБр, посилило їх 277-мим стрілецьким батальйоном, а потім, у п’ятницю, розпочало новий наступ на північну сторону шлакового відвалу («висота 230») Авдіївського коксохімічного заводу. Вони прагнуть захопити цю важливу висоту, і знову підсилюють свої напади броньованою технікою. Найгірше те, що боєприпаси північнокорейської артилерії тим часом доїхали до поля бою, і ЗСУ зараз це добре відчувають на собі.

Українці щосили намагаються не дати їм закріпитися: знову підбито десятки російських танків та іншої броньованої техніки, але ситуація не покращується. Справді, ця битва — чудовий приклад того, чому відео обманюють: кількість спалених бронетранспортерів не має значення, якщо сторона, яка зазнає втрат, далі просувається. А росіяни просуваються: нині вони вивели 87-тий стрілецький полк і 117-тий МСП за 114-тою ОМСБр на позиції, щоб ті скористалось будь-якими можливими досягненнями, або стали оперативним резервом. У такий самий спосіб за 9-тою та 110-тою ОМСБр, які наступають в районі Водяного, росіяни зосередили не менше чотирьох додаткових полків за лінією фронту (111-тий МСП, 1004-тий полк, 1487-тий МСП та 504-тий танковий батальйон).

ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ

Роботине-Вербове-Новопрокопівка… На північ від Вербового ЗСУ вдалося відкинути 247-тий полк ВДВ ще на 400 метрів на схід, але: два дні тому контратака 210-того мотострілецького полку за підтримки 1152-ого мотострілецького полку – вдалося відтіснити передові позиції ЗСУ приблизно за 200 метрів від висоти 166.

Українцям вдалося, як мінімум, завдати додаткових втрат 108-му полку ВДВ і трохи просунутися на захід від Новопрокопівки, вздовж траси Т-0803.

Дніпро… повідомляють про додаткові українські переходи через Дніпро в районі Киньків, на північ від Козачих Лагерів.

Переклад: Тетяна Саніна
Редакція: Антоніна Ящук

Оригінал тут  

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я