додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 2 БЕРЕЗНЯ 2023, ПІЗНІЙ ВЕЧІР

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 2 БЕРЕЗНЯ 2023, ПІЗНІЙ ВЕЧІР

499

Експресивне завершення найновіших звітів Тома Купера зводиться до промовистого – дайте патронів! Мені доводилося підбирати синоніми, щоб описати способи нищення росіян, про що Купер говорить в останніх абзацах – хай би Купера почули й БК було вдосталь.

Невеликий апдейт по Бахмуту (так «знову»): судячи зі звітів, що з’явилися упродовж останніх 17-18 годин, росіяни буквально зараз провадять наступ на два оборонних рубежі українських захисників.

Ось які їхні цілі:

– на заході – селище Громове на дорозі 0506,

– а також район заправки WOG і школи №3 на південний захід, на дорозі 0504.

Наступ росіяни провадять у манері, котру я описував учора: невпинні, майже постійні просування штурмових груп ВДВ та «вагнера» через наявні посадки – знову й знову. Їх підтримують масовані обстріли артилерії та авіації: вночі бомблять Су-34, а вдень насипають-та-тікають Су-25…

ПС ЗСУ відповідають власними повітряними ударами, проте вчора було зафіксовано лише 11 вильотів. (Утім, не всі їх було здійснено в районі Бахмута: наприклад, один літак ПСУ – Су-24М було збито в районі Херсона, пілот не вижив).

Тим часом, росіяни зачищають північний та східний Бахмут: направду, видається, що ЗСУ завершили організований відступ з територій на схід від річки Бахмутки.

Іншими словами, бачимо, що у відповідь на рішення генерала Сирського посилити захисників Бахмута, ґєрасімов також прийняв якесь рішення.

До речі, як же смішно читати коментарі численних західних «воєнних аналітиків» типу «Сирський діє, як радянські генерали й лише напихає військами Бахмут» або «та їм вже час відступати».

  1. Дозвольте мені нагадати, що це українцям вирішувати – битися чи відступати.
  2. Ніхто з нас тут не має точної інформації, що відбувається там; і яку інформацію командування отримує про своїх противників, їхні можливості та наміри, і що думають робити конкретні командири. Ну, справді, станом на зараз ми не знаємо – наприклад – для чого Сирський послав підкріплення в Бахмут. Укріпити оборону? Убезпечити відступ? Організувати контратаку? Все це ми взнаємо за кілька тижнів, місяців, а то й років. (От вам добрий приклад: одразу ж після Битви за Мідвей [одна з найбільших битв на Тихому океані в 1942 році – перекл.] американська преса писала, що це важкі бомбардувальники В-17 знищили “Kido Butai” (тобто японський імперський флот) з усіма його авіаносцями та десантними кораблями, й лише за багато місяців потому стало зрозуміло, що японців потопили якраз моряки американського флоту).
  3. Дозвольте мені нагадати, що Сирський не мав би «накачувати» фронт військами, якби Захід передав ЗСУ досить артилерійських боєприпасів, безпілотників та важкого піхотного озброєння. Принаймні я певен, що йому б останнє рішення точно сподобалося. Ну й нарешті
  4. …оскільки оті українські «радянського штибу мислення» (стрьомні) генерали – то ті самі люди, що знищили 35-ту російську армію на північному заході від Києва, закатрупили 41-шу армію ВСрф на північ від Чернігова, сплюндрували 6-ту та 20-ту армії рф у Харківській області, розпанахали 1-шу гвардійську танкову, коли вона намагалася форсувати Сіверський Дінець, а тоді «пройшлися рейдом» по східній Харківщині… і все це з військами, що мали значно гірший вишкіл, ніж російські «контрактнікі», котрим вони протистояли…

…то тепер, на відміну від «тоді» їм просто бракує достатньо боєприпасу…

Переклад та редагування: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я