додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 9-10 ВЕРЕСНЯ 2022

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 9-10 ВЕРЕСНЯ 2022

1213

Том Купер не може відпочивати, бо треба писати про українські успіхи. Ось його нічний звіт.

«лише дрібка новин на кінець дня»….(Шкода, що я дійсно дуже зайнятий цими днями й не можу написати більше…. Попри те, думаю, вже очевидно, що мої спроби «триматися подалі» від перебігу цієї війни протягом кількох днів так само провалилися, як [у звітах росіян] провалився цей український контрнаступ…)

По суті, вчора вранці українці широким фронтом вийшли на річку Оскіл: від Куп’янська на півночі до Ізюма та Оскола на півдні.

Поки частина українських сил зайнята зачисткою західного боку Куп’янська, інша робить те саме на східному боці Ізюма (і «трохи далі на південний схід»). До речі, українці не зупинилися ні у Куп’янську, ні в Ізюмі…

Росіяни цілий день або масово здавалися, або перепливали річку Оскіл (район Куп’янська), або тікали на схід (Ізюм)… ті ж, хто не були у цьому задіяні, для піару симулювали [вистави] «Мі-26 везуть підкріплення на передову» або «довгі колони техніки постачання, що йдуть на фронт». Кажуть, що інші намагалися зосередити свої сили на північний схід і схід від Куп’янська для очікуваного контрудару, але складається враження, що вони насправді ще дуже далеко.

Тим не менш, мені цікаво дізнатися, чи вдасться росармії, ПВК і сепаратистам взагалі здійснити хоча б якусь контратаку — і то з двох причин.

1) При відступі росіяни підірвали кілька мостів через річку Оскіл, але не всі. Українці швидко скористалися можливістю переправитися на східний бік і таким чином… ну… дозвольте мені виразити це так; не дивуйтеся, якщо завтра прокинетеся й почуєте про українців у таких місцях, як, скажімо,

– Великий Бурлук… або

– Сватове…

(….так, я знаю: якщо ви глянете на карту, то скажете, що це божевілля. Але, на мою думку, це «на порядку денному». І так, я знаю, що мав би пояснити «як так сталось», проте на даний момент це не так важить. Крім того, я справді маю надзвичайно мало часу в ці дні).

2) Здається, українці почали додатковий наступ з району Слов’янська через Сіверський Донець. Окрім звільненого майже тиждень тому Озерного, тим часом мали би звільнити Райгородок і Старий Караван… сьогодні. За даними агентурної розвідки, вони дійсно атакували Лиман — і то з трьох напрямків.

Справа в тому, що, як українці зможуть взяти Лиман, а потім просунутися з цього боку в російський тил у північному напрямку… ну, я думаю, що росармія, яка вже зараз у глибокій, серйозній скруті [дупі – перекл.], матиме проблеми, намагаючись контратакувати Куп’янськ, бо знадобляться війська, щоб утримати Кремінь-Сєвєродонецьк – можливо, навіть район Старобільська…

Звичайно, більшість із нас не може нічого зробити, окрім як зачекати та побачити, що з цього вийде…

Оригінал тут 

Переклад: Тетяна Саніна

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я