додому ПОЛІТИКА Том Купер. Війна в Україні, 30 вересня 2022: Лиманський котел 

Том Купер. Війна в Україні, 30 вересня 2022: Лиманський котел 

667

Короткий огляд від Купера станом на вчора

[Допис опубліковано 1 жовтня, близько 1:00 за Київським часом]

Найважливіше з-під Лиману сьогодні 

О 14:30 [30 вересня – перекл.] за місцевим часом Генштаб України офіційно оголосив, що в Лимані та Зарічному оточено російську групу, що там перебувала.

Всю минулу ніч і сьогоднішній ранок [30 вересня – перекл.] російські соцмережі рясніли повідомленнями про відведення з Дробишевого військ, що там залишалися, про падіння Ставків і підготовку до відходу з Лиману на Зарічне.

Здається, це не спрацювало: українці щільно обстрілювали дорогу з Лиману на Зарічне, потім звільнили Торське, перерізали дорогу до Кремінної — і то наступом з півночі та півдня.

Ось така ситуація на ранок [30 вересня]:

а ось ситуація станом на післяобід 

Не питайте мене, будь ласка: я не знаю, скільки росіян у котлі. Відомо лише те, що, між іншими, ось такі цілі або принаймні частини російських і сепаратистських підрозділів були всередині останні кілька днів:

–  Барс-13

– Барс-16 (також відомий як кубанський підрозділ, в якому налічувалось 1000 комбатантів і 400 з них у Лимані) 

– 208-ий казачий мотострілецький полк сепаратистів 

– 503-тій гвардійський мотострілецький полк 19тої мотострілецької дивізії (утримував Торське тобто вхід і вихід) 

– 753тій гвардійський мотострілецький полк 

Цікаво, що «останній удар», рух, який закрив котел, очевидно, завдали з північного сходу: українським наступом через Іванівку, Білогорівку, Терни та Ямполівку на східну сторону Зарічного (Торське було очищено від росіян до цього, але, мабуть, з півдня).

Між іншим №1: враховуючи, що путін був «зайнятий дебільними промовами та питтям горілки, святкуючи цей день», а виведення почалося приблизно в той же час, однак, здається, потім його було зупинено, мені цікаво: чи схоже на те, ніби «хтось намагався вивести принаймні частину військ, поки не пізно», та путін скасував цей наказ….?

Між іншим №2: сьогодні вдень деякі російські соцмережі повідомляють про контрнаступ на Лиман з боку Кремінної. Гадаю, більше новин буде зранку.

Щодо інших напрямків

Куп’янський плацдарм: повністю звільнено Курилівку. Насправді ЗСУ уже має бути десь нижче  рівня Віршани-Іванівка, однак інформація про Курилівку «офіційна».

У тому районі російська оборона частково розвалена тому, що штаб 144-ї мотострілецької дивізії в Сватовому потрапив під нищівну атаку M142 HIMARS приблизно 20 вересня (тут додаткові подробиці), і відтоді як мінімум п’ять місцевих складів також були підірвані.

Переклад: Тетяна Саніна

Редакція: Ростислав Семків

Оригінал тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я