додому Екологія СУЧАСНІ ТРЕНДИ ЕКОПОСЕЛЕНЬ

СУЧАСНІ ТРЕНДИ ЕКОПОСЕЛЕНЬ

205
Active House STANDARD, Київщина, Олександр Кучерявий

Ця стаття, по суті, є узагальненням і поглибленням ідей, викладених експерткою Ніколь Тріз та Сінтією Тіна в їх відеоподкасті та презентації
Ніколь обіцяє влітку зробити та викласти великий звіт дослідження щодо сучасних тенденцій та трендів в русі екопоселень. А це фактично лише перші паростки цих досліджень та роздумів
Отже давайте прослідкуємо разом за тим, що відбувається у світі поки ми тут займаємось нашим локальним хуторянством.

Контекст сучасного еко будівництва

Екоцентр Земля, проект Квітка життя, Київщина, брати Золотченки

Як людина, одержима можливостями екопоселень, за останні 6 років я став свідком захоплюючого відродження інтересу до свідомого, заснованого на землі життя в спільноті.

Моделі розбудови екопоселень зазнають значних змін, оскільки люди з таких сфер, як технології, інвестиції та бізнес-планування, привносять нові навички та інвестиційний капітал для розбудови нових екопоселень.

Однак ми повинні пам’ятати про те, щоб поєднати цей приплив досвіду з глибокою мудрістю розбудови спільнот, яку передали нам попередні покоління.

Стратегії розвитку спільнот

Я мало про це говорю, але в індустрії нерухомості та землеустрою відбуваються серйозні зміни.

Куди вони дивляться? Сучасні сталі спільноти.

Це вселяє надію і водночас може викликати занепокоєння.

З одного боку, це означає, що більше капіталу буде доступно людям, які хочуть, щоб громади були більш циркулярними, стійкими і значущими.

З іншого боку, це означає, що пиріг, який вони спечуть, може мати зовнішній вигляд, але не смак і не поживні речовини того типу спільнот, які ми з вами хочемо бачити.

Я б наважився сказати, що в наступні 3 роки ми побачимо особливий підйом у сфері регенеративної нерухомості, інвестиційних фондів, провайдерів послуг з розвитку земельних ділянок та проптеху, орієнтованих на земельні проєкти громад.

Аналіз трендів руху регенеративних поселень

Ось кілька цікавих організацій, які створюють фонди, щоб допомогти залучити капітал у розбудову регенеративних поселень на Заході:

Blue Dot

Coere

Regenerative Pathways

Тобто зараз перш ніж починати будувати власне поселення (коли ви не знаєте, де взяти кошти), деякі прогресивні засновники розглядають можливість приєднатися до одного з цих проектів.

Тенденції у будівництві поселень

Проаналізувавши кількість екопоселень в онлайн-базах даних, я склав цю карту глобального розподілу екопоселень, що мають онлайн-присутність.

Очевидно, що вона не може бути повністю точною, оскільки не враховує людей, які не мають присутності в Інтернеті, але, сподіваюся, вона починає відображати реальний стан речей.

Глобальна мапа екопоселень

Європа завжди була лідером сучасного руху екопоселень, але Центральна/Південна Америка стала новою гарячою точкою для сталих спільнот за останні два десятиліття.

Суперечності

Технології

3D модель поселення Innovapolis в Швейцарії

Активні дебати точаться навколо відокремлення від мейнстрімних технологій та пошуку збалансованих способів віддзеркалення природи за допомогою інтегрованих етичних технологій, які підвищують стійкість спільнот, не порушуючи екосистем.

Остання стаття, яку я опублікував перед цією, “Різниця між екопоселенням та регенеративними поселеннями”, викликала певний резонанс у соціальних мережах.

Основна дискусія точилася навколо про-технологій та технологічного скептицизму.

Я кажу “технічний скептицизм”, тому що це не відмова від технологій, а усвідомлені сумніви в їхніх обіцяних чудесах.

Ми маємо захоплюючі можливості, що з’являються у сфері “Village Tech” — цифрових інструментів та платформ, розроблених для полегшення всіх аспектів життя екопоселень: від проектування та управління до комунікації та менеджменту.

Блокчейн, штучний інтелект, web3 та інші новітні технології слід обережно впроваджувати таким чином, щоб наблизити нас до регенеративних моделей у гармонії з природою.

Інші тренди
Масштабованість

Що я не відзначив у презентації, так це те, що в проектах також помітна тенденція до інтероперабельності та масштабування. Простіше кажучи, вони не хочуть просто побудувати одне екопоселення.

Ні, багато людей розуміють, який позитивний вплив можуть мати стійкі, самодостатні громади, і тому прагнуть побудувати кілька таких поселень і пов’язати їх між собою.

Я належу до цієї категорії. До цієї категорії належать й інші люди:

Люди також розмірковують над тим, як реалізувати сільський дизайн у міському масштабі.

Ця тенденція свідчить про почуття глобального громадянства та розуміння того, що сучасні екопоселення повинні мати локальний та глобальний вплив.

Інструменти та постачальники послуг для регенеративних поселень

Існує певний попит та ринок для регенеративних рішень.

Природно, що у відповідь на це з’явилося багато підприємств, організацій та продуктів. Ось найкращі з них:

Ніколь обіцяла показати їх у своєму повному звіті.

Підсумок потреб для розвитку руху екопоселень

Ключові потреби для подальшого розвитку включають в себе

  • Створення кращих соціальних технологій для співпраці
  • Створення спільного сховища знань з найкращими практиками
  • Навчання навичкам спільноти, таким як управління та робота в групах
  • Розблокування нових моделей фінансування, щоб зробити екопоселення доступними для більшої кількості людей

Ми з вами поділяємо цю місію. Якби вам довелося вибрати одну частину цієї діаграми для посилення, яку б ви обрали?

Я розумію, що якби я був розумним, то вже мав би з’ясувати, як отримати спонсорську підтримку цього дослідження від динамічних організацій, щоб я міг запропонувати його безкоштовно для всіх бажаючих.

(Наразі я закінчую дослідницьку пропозицію, схрестіть за мене пальці!)

Однак, від щирого серця, я ціную вашу підтримку в цей момент для публікації Terrenity.

Автор: Максим ЗАЛЕВСЬКИЙ

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я