додому Поточні новини США заявили про зловживання Росією домовленостями «Мінськ-2»

США заявили про зловживання Росією домовленостями «Мінськ-2»

146

Вашингтон. 19 лютого 2015 року (ПолітКом). Речник Білого дому Джош Ернест заявив, що Москва цинічно зловживає домовленістю про припинення вогню на сході України тим, що підтримує напад терористів на місто Дебальцеве

США дипломатично говорять, що Росія і терористи мають задуматися про свої дії. Пан Ернст висловив думку, щодо результативності переговорів у Мінську минулого тижня: «Цілком ясно, що підтримувані Росією сепаратисти і сама Росія не виконали своїх зобов’язань, які взяли на себе на переговорах. Те, що вони цього не зробили, ставить їх під загрозу, що їм доведеться за це заплатити ще дорожче».

Окрім того, Державний департамент США також висловлює занепокоєння щодо ситуації на сході України. Джон Керрі, державний секретар США, у розмові з Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ Росії наполягав на припинення нападів Росії й сепаратистів на українських військових у місті Дебальцевому, – повідомляє Держдепартамент. Окрім того, пан Керрі вимагав забезпечити допуск до міста спостерігачів ОБСЄ, яких не пускали туди терористи. На що у відповідь пан Лавров наполіг на прямому діалозі Києва з Донецьком і Луганськом»і нагадав, що Москва домагається від Києва проведення конституційної реформи і «надання Донбасові особливого статусу».

Заяви пролунали після того як підтримувані Росією терористи і російські війська, які, всупереч оголошеному припиненню вогню, не зупиняли свого наступу на Дебальцеве, змусили українських військових залишити вчора це місто й окупували його в порушення Мінських домовленостей і резолюції Ради безпеки ООН, яка підтримала ці домовленості.

Однак, Росія продовжує стверджувати, що не причетна до конфлікту на Донбасі і не брала на себе в Мінську жодних зобов’язань.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я