додому Соціум #SavePetrovka. Збереження книжкового ринку «Петрівка»

#SavePetrovka. Збереження книжкового ринку «Петрівка»

74

Сьогодні відбулася мирна акція «Збережи книжковий ринок» на славнозвісному книжковому ринку «Петрівка», за новою назвою метро «Почайна». Причиною віче була заява адміністрації ринку, що ринок планують знести, а на його місці побудувати торговий центр. Забудовник відомий власник ТРЦ Blockbuster Mall Вагіф Алієв. З слів організаторів акції, ще 2 червня директор ринку зібрав всіх підприємців-орендарів та заявив, що ринок закриють, а причина – будівництво нового торгового центру. Всім працівникам ринку повідомили, що необхідно зібрати свої речі і бути готовим до переїзду, вже підготовлене і узгоджене місце під «новий» книжковий ринок, в районі ангарів неподалік метро «Лісова».

Але підприємців це не влаштовувало, на те є об‘єктивні причини, і вони створили власне громадське об‘єднання, щоб протистояти і відстоювати свої права на роботу й ведення бізнесу на території ринку. Засновник фонду «Культурні іновації» і директор магазину «Моя книга» Владислав Трубіцин коментував рішення адмістрації книжного ринку: «В минулому році відбулася реконструкція книжкового ринку, а гроші – від 3000 до 50.000 доларів збирали з підприємців, орендаторів. Саме продавці книг, витрачали власні свої гроші для реконструкції, але була домовленість, що адміністрація не буде їх виселяти. Проте, є рішення ринок закрити. Є рішення Київради 2004 року щодо ділянки землі під книжковий ринок. Рішення, яке ми громадою, за допомогою юристів та депутатів будемо оскаржувати й у порядку громадської ініціативи запропонуємо Київраді розглянути повторно».

На акції були присутні більш 200 людей. Це підприємці, покупці, громадські діячи, депутати Київради і Верховної Ради, і всі ті, кому небайдуже доля ринку. Активісти зустрілися з мером Віталієм Кличко, відео Прозвучали слова підтримки від голови і знесення неможливе. В свою чергу, Кличко повідомив що ніяких документів для будівництва нового ТРЦ відсутні і він буде звертатися до правоохоронних органів щодо ситуації навколо ринку. «Міська влада відстоюватиме інтереси громади міста. В правовому полі. І я звертаюся до правоохоронців взяти на контроль це питання і не допустити протизаконних дій», – зазначив Віталій Кличко.

Під час акції, громадський діяч Сергій Доротич, рух #SaveФОП, нагадав, що міський голова обіцяв, але потрібно бути насторожі і нагадувати державним посадовцям про свої обіцянки, навіть і після виборів. На майданчик для виступів піднімалися депутати Київради Антоненко Прохор і Кутняк Святослав, відео і народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко, відео

Пан Гончаренко підтримав підприємців та сповістив товариство, що фракція «ЄС» готовить пакет документів для збереження улюбленного киянами, і не тільки, локації та культового місця як книжковий ринок «Петрівка». Також він нагадав, що Зеленський на початку своєї політичної кар’єри, оголосив свій «похід» проти олігархів, але замість цього – він знищує дрібних підриємців, ФОПи, книжкові ринки тощо. Під час мирної акції #SavePetrovka було оголошено про створення громадської організації ГО «Книжковий ринок» і про збереження його територіальної цілісності від забудовника під чесне слово міського голови Віталія Кличко. А також, перехід ринку до комунальної власності і ініціювали цю процедуру. Сьогодні «книжковий» переміг, але ще не означає, що боротьба закінчена. #КияниЧитають

Наприкінці акції був дзвінок від мера Києва, який запропонував підготовити петицію з своїми вимогами і дав чіткий сигнал, що буде сприяти у всьому, що знаходиться у рамках законодавства. Як зазначив організатор акції, менше політики – більше дій. Будемо сподіватися, що активістів почули і дійшли до згоди, а також сьогодні перша перемога #SavePetrovka! Далі рекомендують політики, щоб всі причетні і небайдужі тиснули на тих, хто обіцяв зберегти книжковий ринок як осередок і локацію інтелектуальної думки, джерело книжкової продукції для усієї України.

КУЛИК Андрій, кореспондент Politcom

Відео і фото авторські, редакція Politcom

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я