додому Топ Новини Розстріл на Інститутській, найімовірніше, здійснив Беркут з “групи Садовника”, – звіт РЄ

Розстріл на Інститутській, найімовірніше, здійснив Беркут з “групи Садовника”, – звіт РЄ

433

Страсбург. 31 березня 2015 року (Європейська правда). Бійці спецпідрозділу “Беркут”, за даними розслідування, відповідальні за більшість убивств, скоєних 20 лютого 2014 року

Такі дані містяться у звіті Міжнародної дорадчої групи, що діє за мандатом генсека Ради Європи. Звіт було оприлюднено в Києві 31 березня.

“Судячи з матеріалів справи, відповідальність за більшість вбивств, скоєних 20 лютого 2014 року, може бути покладено на співробітників “Беркуту”… Аналіз сотень годин відеозаписів та матеріалів з інтернету дозволив встановити 21-24 співробітників “Беркуту”, які стріляли в учасників акцій протесту, що піднімалися вулицею Інститутською”, – стверджується в документі.

За даними звіту, “ніхто зі співробітників не міг застосовувати зброю без наказу їхнього керівника, пана Садовника”.

В документі зазначено, що більшість демонстрантів, що загинули 20 лютого, отримали поранення з автоматів Калашнікова калібру 7,62*39, який був у наявності у бійців “Беркуту”.

“Встановлено, що група Садовника отримала приблизно 20 автоматів АКС-47 такого калібру, ці автомати не було повернуто до місця зберігання, вони зникли”, – йдеться в документі.

“В ході розслідування за допомогою аналізу траєкторії куль було встановлено, що понад 30 осіб було застрелено з-поза бетонної барикади біля виходу зі станції метро “Хрещатик” на вулиці Інститутській, що співвідноситься з численними записами в мережі інтернет, на яких видно, як співробітники “Беркуту” в уніформі з жовтими пов’язками стріляють з цього місця”, – наводяться у звіті МДГ дані офіційного розслідування, які досі не публікувалися.

Усі подробиці про звіт місії  дивіться в публікації на сайті “Європейської правди”.

Переглянути звіт Ради Європи щодо розслідування подій на Майдані англійською мовою

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я