додому Поточні новини Росія продовжує «гібридну війну», а ми готові?

Росія продовжує «гібридну війну», а ми готові?

18
Фото: 24 Канал

Київ. 05 серпня 2016 року (ПолітКом, Віталій КУЛИК). Росія нагнітає ситуацію на Донбасі, щоб вибити вигідні переговорні позиції на черговій сесії Мінських переговорів, а також напередодні переговорів з Євросоюзом і виборами президента США.

За останні дні проросійські бойовики здійснили 360 пострілів із крупнокаліберної артилерії по українським позиціям в зоні АТО. Також відбувається стягування військ, переформатування їх у наступальні підрозділи і з’єднання військових підрозділів РФ на кордоні з Україною. Йде модернізація збройних підрозділів, які знаходяться в Криму, стягнення і ротація російських військовослужбовців на Донбасі.

Росія бряцає зброєю і показує, що вона не відмовляється від своїх планів стосовно експансії України. Але ймовірність того, що Росія здійснить фронтальний наступ, – невелика. Це приурочено до переговорів у Мінську, де розпочалася чергова сесія переговорів. Далі – наприкінці серпня мають відбутися переговори в рамках Нормандської четвірки. У вересні – початок політичного сезону в Україні, коли знову з’явиться можливість внесення змін до Конституції. З України вибивається принципова згода на проведення так званих виборів на окупованих територіях і на конституційні зміни. Петра Порошенка хочуть доламати для прийняття невигідних для держави рішень.

Росія хоче показати, що загроза відновлення війни є, а Україна повинна погодитися на план Москви з реалізації Мінських домовленостей. Прогнози щодо подальшого розвитку подій можна буде робити після завершення перегорів у Мінську.

Треба хоча б вирішити проблему в Мінську. На даний момент заблокований обмін полоненими. Немає просувань в роботі групи – Росія заблокувала будь-які проекти рішень. Якщо буде очевидно, що є спільна позиція ЄС і України, а також адміністрації США, то ми зможемо протистояти цим планам.

Оригінал: Чи почне Росія повномасштабну війну: аналіз експертів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я