додому ПОЛІТИКА «Репортери без кордонів» засудили напади спецпідрозділів МВС на редакції незалежних ЗМІ

«Репортери без кордонів» засудили напади спецпідрозділів МВС на редакції незалежних ЗМІ

98
www.radiosvoboda.org
www.radiosvoboda.org

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (Reporters Without Borders) рішучо засуджує напади на редакції трьох опозиційних ЗМІ у Києві, що були здійснені 9 грудня спецпідрозділами МВС. Таку заяву оприлюднили на сайті організації.

«Рейди, скоєні на офіси “Вечірніх вістей”, INTV і «Цензор.нет» є серйозним порушенням свободи інформації та конституційних гарантій Україні. Ці засоби масової інформації тепер будуть змушені припинити свою діяльність, конфіденційність їх джерел було порушено. Крім того, ці атаки подали дуже чіткий сигнал залякування для всієї професії», –  йдеться у заяві «Репортерів без кордонів».

Організація також закликала владу підтвердити, чи були такі дії вчинені представниками силових структур і доручити компетентним органам дати правову оцінку таким порушенням.

«Ми закликаємо українську владу пролити світло на ці скандальні дії, які знаходяться поза будь-яких правових рамок. Якщо підтвердиться, що вони були вчинені представниками силових структур, компетентні органи повинні будуть понести відповідальність за ці серйозні порушення», – наголошують в організації.

Редактор інтернет-видання «Цензор.нет»  Юрій Бутусов розповів «Репортерам без кордонів», що нападники не представились і не показали співробітникам редакцій жодного ордера. «Вони наказали всім співробітникам відійти від своїх комп’ютерів і не використовувати свої мобільні телефони. Тоді, без пояснення причин, вони конфіскували все наше обладнання. Внаслідок кримінального рейду, було заблоковано ЗМІ, які надають інформацію про подіїі навколо Євромайдану», – заявив пан Бутусов.

Як повідомляла «Телекритика», 9 грудня близько 18.00 офіс інтернет-телеканалу INTV та інтернет-видання «Цензор.нет» на вулиці Турівській, 19 у Києві був захоплений спецпідрозділами Міністерства внутрішніх справ України. Журналісти також повідомили про захоплення «Беркутом» офісу газети «Вечірні вісті» на вул. М. Раскової 4а.

Пізніше відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС у місті Києві повідомив, що обшук на вул. Турівській, 19-Б у Києві проведено за санкцією суду. Поки що міліція нічого не повідомляє з приводу своїх дій за адресою вул. М. Раскової, 4а, де розташована редакція газети «Вечірні вісті».

«Телекритика»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я