додому Поточні новини Пропагандистський трюк з «безкоштовними паспортами» РФ для ОРДЛО

Пропагандистський трюк з «безкоштовними паспортами» РФ для ОРДЛО

71

Вчора, 14 квітня  до Держдуми РФ було  подано законопроєкт щодо скасування мита у розмірі 3,5 тисячі рублів для мешканців ОРДЛО при отриманні російських паспортів за спрощеною процедурою. 

Серед авторів законопроєкту  – одіозні особистості, зокрема, колаборантка Наталія Поклонська та депутат Держдуми РФ («Єдина Росія»), перший заступник голови комітету по справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язкам зі співвітчизниками Костянтин Затулін.

Затулін є директором Інституту країн СНД, який зіграв неабияку роль в ідеологічному обґрунтуванні анексії Криму та окупації Донбасу. СБУ тричі оголосило Затуліна персоною нон грата на території України: у 1996 році – у зв’язку з висловлюваннями, спрямованими на відторгнення Криму та втручанням у внутрішні справи України йому було заборонено відвідувати Крим; у червні  2006 року – заборона на в’їзд в Україну впродовж двох років з формулюванням «у зв’язку з розпалюванням національної ворожнечі та діями, які ставлять під загрозу територіальну цілісність України» за участь в акціях протесту в Криму під час навчань НАТО Sea Breeze-2006; у липні 2008 – заборона на в’їзд в Україну впродовж року, коли Затуліна було затримано співробітниками СБУ в аеропорту Сімферополя, проти нього було порушено кримінальні справи за статями 14 та 294 Кримінального кодексу (підготовка масових заворушень під час візиту Константинопольського патріарха до України).

З лютого 2014 Костянтин Затулін є головою опікунської ради фонду «Ми всі – Беркут», з червня 2014 – радником так званого «голови держради Республіки Крим» на громадських засадах.

У пояснювальній записці до законопроєкту про скасування мита для мешканців ОРДЛО, які отримують паспорти РФ за спрощеною процедурою, визнається низький стан реальних доходів населення тимчасово окупованих територій. При цьому наводяться «статистичні дані», які не відповідають дійсності. Зокрема, розмір середньої пенсії у 4 937 руб та 4 966 руб (ОРДО та ОРЛО відповідно), а також середню зарплату у розмірі 12 036 руб та 10 979 руб (так звані «ДНР» та «ЛНР» відповідно). При цьому автори пояснювальної записки до законопроєкту «забули» згадати, що більшість населення окупованих РФ територій, зокрема, шахтарі та робітники промислових підприємств, мають багатомісячну заборгованість по зарплатах, або отримують гроші дрібними частинами і з великим запізненням.

Але головна та єдина мета цього законопроєкту –  суто пропагандистська. Це чергове нагадування про те, що РФ, нібито, «захищає та підтримує російськомовне населення в усьому світі». Саме для того, щоб вкотре проголосити та довести до населення окупованої території ці меседжі, і подавався цей законопроєкт.

 «На сьогодні Російська Федерація є єдиною країною, яка захищає права та свободи мешканців Донбасу», – говориться у пояснювальній записці.

Ватажок самопроголошеної «ДНР» Деніс Пушилін одразу ж відреагував на подання законопроєкту, повторивши російську пропагандистську риторику слово в слово.

«Росія на сьогодні є єдиною країною, яка захищає наші права та свободи. Дякую брати», – говориться в офіційному зверненні Пушиліна.

Але найголовнішою маніпуляцією цього законопроєкту, є дата його подання – 14 квітня. Адже з 13 квітня виїзд мешканців ОРДО до РФ для отримання російських паспортів було зупинено рішенням так званої «адміністрації голови ДНР». А автобусні рейси з ОРДО  припинились ще раніше, 10 квітня, одразу після прийняття відповідного рішення.

Аналогічне рішення було прийнято в ОРЛО 10 квітня. Так зване «МВС ЛНР» повідомило, що

«з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території ЛНР, з 13 квітня 2020 року, тимчасово, до особливого розпорядження, припиняється перевезення громадян до пунктів отримання паспортів Російської Федерації на території РФ».

Офіційна причина – «складна епідеміологічна ситуація» із захворюваністю на новий коронавірус. Виїзд мешканців т.зв. «ЛДНР» до РФ за паспортами нібито буде відновлено одразу після «нормалізації епідобставин». Але, якщо врахувати катастрофічну ситуацію з кількістю населення, інфікованого COVID19, як на території РФ, так і на територіях тимчасово окупованого Донбасу, можна зрозуміти, що дату відновлення таких поїздок неможливо навіть спрогнозувати.

Отже пропагандистський «законопроєкт», співавторами якого є українофоби Затулін та Поклонська, не має для населення ОРДЛО жодного практичного сенсу.

АВТОР: Валентина Бикова, аналітик Міжнародного центру протидії російській пропаганді

ДЖЕРЕЛО: Міжнародний центр протидії російській пропаганді

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я