додому Поточні новини ПРО ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ

ПРО ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ

63

Кілька днів мережа хайпує новина «ЗАЛУЖНИЙ СКАСУВАВ ЗАБОРОНУ НА ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ»

Оскільки я був безпосередньо присутній при розмові, яка дала поштовх цій історії, вважаю за необхідне дещо прояснити. Це важливо, щоб уникнути маніпуляцій та спекуляцій на цій темі, як в Україні так і за її межами.

Почнімо з того, що Головнокомандувач не міг «скасувати заборону на вогонь у відповідь» тому, що прямої такої заборони не існувало. А існувала ціла купа різних документів, які це вогонь «регулювали». Що зробив ГК? Він видав єдиний директивний документ, яким чітко визначив порядок відкриття вогню. Відповідно до цієї директиви вогонь у відповідь відкривається у разі: обстрілу окупантами позицій української армії, обстрілу населеного пункту, обстрілу об’єктів інфраструктури, обстрілу цивільного населення… Зверніть увагу, на формулювання: не «вогонь можна відкривати», а «вогонь відкривається». Розумієте різницю?

Хто приймає рішення про відкриття вогню? Рішення про відкриття вогню у відповідь приймає той командир, у віданні якого знаходяться відповідні засоби вогневого ураження. Що це означає? Що якщо ворог б’є по взводному опорному пункту і командир ВОПу бачить можливість відповіді тією зброєю яку він має (БМП, АГС тощо), він має відповісти. Але, якщо потрібно щось «важче», то рішення про це буде приймати вже той командир, у підпорядкуванні якого це «важче» знаходиться. Може бути командир батальйону, а може і командувач сектору. І у будь-якому разі це звичайно не скасовує необхідність надання відповідної доповіді на всіх рівнях.

Чи буде скасована премія військовим за не відкриття вогню, чи як вона називається «за дотримання перемир’я»? Хороше питання, і його зараз часто ставлять журналісти, коли просять прокоментувати всю цю ситуацію. Як на мене мала б бути скасована. Преміювати варто за інше. Але на разі тут про жодні зміни, чи наміри таких змін, мені не відомо. З іншого боку це «врівноважується» тим, що по факту ці премії не виплачують десь з лютого. Як до речі і відпускні, підйомні, за піднайом житла. Проте це інша тема і насправді велика проблема, яка вже не одноразово піднімалася, але вона не у віданні главкома. Це велике питання до міністерства оборони.

Отже у висновку. Нічого революційного чи сенсаційного не відбулося. Залужний підтвердив існуючий факт. Просто новий Головнокомандувач трохи більш відкритий і гострий у висловах ніж попередник. І цю щирість іноді використовують охочі до сенсацій ЗМІ та блогери.

Варто пам’ятати, що Збройні Сили і їх командування можуть діяти виключно у рамках, заданих вищим політичним керівництвом держави. 

А ще, що оборона держави це не виключне завдання Збройних Сил України, а справа всієї нації, кожного з нас. 

Головне вірте і підтримуйте наші Збройні Сили. Все буде Україна 

#ЗСУ #вірю_в_зсу #ООС #Головнокомандувач #Залужний

Автор: Юрий Кочевенко

Источник: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я