додому Поточні новини ПРО ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ

ПРО ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ

53

Кілька днів мережа хайпує новина «ЗАЛУЖНИЙ СКАСУВАВ ЗАБОРОНУ НА ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ»

Оскільки я був безпосередньо присутній при розмові, яка дала поштовх цій історії, вважаю за необхідне дещо прояснити. Це важливо, щоб уникнути маніпуляцій та спекуляцій на цій темі, як в Україні так і за її межами.

Почнімо з того, що Головнокомандувач не міг «скасувати заборону на вогонь у відповідь» тому, що прямої такої заборони не існувало. А існувала ціла купа різних документів, які це вогонь «регулювали». Що зробив ГК? Він видав єдиний директивний документ, яким чітко визначив порядок відкриття вогню. Відповідно до цієї директиви вогонь у відповідь відкривається у разі: обстрілу окупантами позицій української армії, обстрілу населеного пункту, обстрілу об’єктів інфраструктури, обстрілу цивільного населення… Зверніть увагу, на формулювання: не «вогонь можна відкривати», а «вогонь відкривається». Розумієте різницю?

Хто приймає рішення про відкриття вогню? Рішення про відкриття вогню у відповідь приймає той командир, у віданні якого знаходяться відповідні засоби вогневого ураження. Що це означає? Що якщо ворог б’є по взводному опорному пункту і командир ВОПу бачить можливість відповіді тією зброєю яку він має (БМП, АГС тощо), він має відповісти. Але, якщо потрібно щось «важче», то рішення про це буде приймати вже той командир, у підпорядкуванні якого це «важче» знаходиться. Може бути командир батальйону, а може і командувач сектору. І у будь-якому разі це звичайно не скасовує необхідність надання відповідної доповіді на всіх рівнях.

-ads-

Чи буде скасована премія військовим за не відкриття вогню, чи як вона називається «за дотримання перемир’я»? Хороше питання, і його зараз часто ставлять журналісти, коли просять прокоментувати всю цю ситуацію. Як на мене мала б бути скасована. Преміювати варто за інше. Але на разі тут про жодні зміни, чи наміри таких змін, мені не відомо. З іншого боку це «врівноважується» тим, що по факту ці премії не виплачують десь з лютого. Як до речі і відпускні, підйомні, за піднайом житла. Проте це інша тема і насправді велика проблема, яка вже не одноразово піднімалася, але вона не у віданні главкома. Це велике питання до міністерства оборони.

Отже у висновку. Нічого революційного чи сенсаційного не відбулося. Залужний підтвердив існуючий факт. Просто новий Головнокомандувач трохи більш відкритий і гострий у висловах ніж попередник. І цю щирість іноді використовують охочі до сенсацій ЗМІ та блогери.

Варто пам’ятати, що Збройні Сили і їх командування можуть діяти виключно у рамках, заданих вищим політичним керівництвом держави. 

А ще, що оборона держави це не виключне завдання Збройних Сил України, а справа всієї нації, кожного з нас. 

Головне вірте і підтримуйте наші Збройні Сили. Все буде Україна 

#ЗСУ #вірю_в_зсу #ООС #Головнокомандувач #Залужний

Автор: Юрий Кочевенко

Источник: Facebook

попередня статтяНЕ ПРЕРЫВАТЬ ПОЛЁТ
наступна статтяНеймовірні пригоди Міхо в Україні

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я