додому ПОЛІТИКА ПРО “БАТЬКІВЩИНУ” та СПРАВЕДЛИВІСТЬ

ПРО “БАТЬКІВЩИНУ” та СПРАВЕДЛИВІСТЬ

283

Нещодавно в Оратівській ОТГ на Вінниччині сталась подія, яка черговий раз нагадала людям, що в нас немає майбутнього з політиками минулого. В Оратові відбувся мітинг-віче мешканців сіл всього колишнього району на підтримку двох депутатів селищної ради Анатолія та Сергія Саліїв. Їх позбавляє мандату партія “Батьківщина”, від якої ті були обрані. В акції протесту взяли участь понад 500 чол.

Салії – це відомі на всю область фермери. Дякуючи ним в таких селах як Сологубівка, Лопатинка, станція Оратів, Растівка та ін. більшість людей мають роботу, отримують гроші та продукти за свої паї. Салії заслужено користуються повагою та підтримкою місцевих жителів. З Майдану фермери підтримували різні громадські ініціативи, допомагали постраждалим та переселенцям, волонтерили для АТО, а з лютого 2022 року надавали підтримку фронту. Підтримали ПЦУ та перехід парафій до канонічної церкви. Мої рідні живуть в Оратівському районі і я знаю про що пишу.

Салії погодилися взяти участь у виборах по списку партії “Батьківщина”. Увійшли в більшість селищної ради. Проте в силу родового характеру та відвертості, вони ніколи не були зручними для парторганізації. А ще вони не йшли на підлі угоди з вінницькими латифундистами, які мають плани на землі в районі. Останнє, кажуть, й стало причиною конфлікту.

За тиждень до мітингу в Оратові був затриманий на хабарі чоловік секретаря Оратівської селищної ради – Лесі Ларіонової. Вона ще й до того є керівницею місцевого осередку “Батьківщини” та палка прихильниця московської церкви. Чоловікові дали домашній арешт, а сама Ларіонова, як кажуть люди в районі, почала шукати підтримки в “високих кабінетах” та ніби знайшла в конкурентів Саліїв. Справу про хабар почали “заминати”. Умовою допомоги стало депутатство двох незручних фермерів. Комусь дуже потрібно прибрати їх з місцевої ради.

Далі було справою техніки. Обласна конференція “Батьківщини” ухвалює рішення про відкликання депутатів Саліїв з Оратівської селищної ради. Без пояснення причин, без розмови з самими Саліями те активом ОТГ. Просто тому, що так вирішили десь нагорі. Голова Вінницької обласної організації “Батьківщина” Олег Мейдич “освячує” цю справу. А центральний офіс партії та особисто Юлія Тимошенко відправляють усіх зацікавлених до пані Ларіонової. Сама секретар ради пішла на лікарняний, а парторганізація фактично самоліквідувалася.  

Жодні заяви місцевої громади, звернення власних виборців (Салії отримали критичну масу голосів, яка дозволила “Батьківщині” взагалі пройти до Оратівської селищної ради), мітинги тощо не вплинули на партійне керівництво. І це вже не перший раз. Можу з власного досвіду навести з десяток таких кулуарних, невмотивованих розправ над депутатами різних рівнів у партії “Батьківщина”. Томошенко на них не реагує, принципово. Бо немає в цій партії справедливості? Чи є сенс оратівським селянам боротися за неї, як закликала колись Юлія Володимирівна? Може відгукнетеся, щось скажете? 

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я