Домой Политика Президент ветував закон про громадське обвинувачення

Президент ветував закон про громадське обвинувачення

164

Київ. 24 червня 2015 року (BBC Україна). Президент Петро Порошенко наклав вето на зміни до законів, щодо “посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами”.

Про те, що глава держави повернув із зауваженнями проголосований депутатами у травні законопроект, повідомляє сайт Верховної Ради.

Ініціатива має на меті запровадження інституту громадського обвинувачення щодо корупційних злочинів. Зокрема, законопроект передбачає можливість запровадження кримінальних проваджень за ініціативи громадян або юридичних осіб, які постраждали від вимагання хабарів, або ж яким стало відомо про такі факти.

У зауваженнях президента вказується, що прописаний механізм громадського обвинувачення може призвести до порушень конституції та прав людини.

-ads-

Поміж іншого, критикується можливість використання у суді фото-, аудіо- і відеодоказів хабарництва, отриманих з порушеннями.

Президент пропонує відхилити законопроект і “зосередити зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства на забезпеченні ефективної та дієвої реалізації існуючих законодавчих норм щодо протидії і боротьби з корупцією та участі громадськості у цьому процесі”.

Парламент може подолати вето глави держави, якщо за це проголосують щонайменше 300 депутатів.

Предыдущая статьяРФ продовжує поставки зброї на Донбас і відповідає за агресивні дії в Європі – генсек НАТО
Следующая статьяКількість загиблих від спеки у Пакистані перевищила 800 людей

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь