додому ПОЛІТИКА Президент ветував закон про громадське обвинувачення

Президент ветував закон про громадське обвинувачення

165

Київ. 24 червня 2015 року (BBC Україна). Президент Петро Порошенко наклав вето на зміни до законів, щодо “посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами”.

Про те, що глава держави повернув із зауваженнями проголосований депутатами у травні законопроект, повідомляє сайт Верховної Ради.

Ініціатива має на меті запровадження інституту громадського обвинувачення щодо корупційних злочинів. Зокрема, законопроект передбачає можливість запровадження кримінальних проваджень за ініціативи громадян або юридичних осіб, які постраждали від вимагання хабарів, або ж яким стало відомо про такі факти.

У зауваженнях президента вказується, що прописаний механізм громадського обвинувачення може призвести до порушень конституції та прав людини.

Поміж іншого, критикується можливість використання у суді фото-, аудіо- і відеодоказів хабарництва, отриманих з порушеннями.

Президент пропонує відхилити законопроект і “зосередити зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства на забезпеченні ефективної та дієвої реалізації існуючих законодавчих норм щодо протидії і боротьби з корупцією та участі громадськості у цьому процесі”.

Парламент може подолати вето глави держави, якщо за це проголосують щонайменше 300 депутатів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я