додому ПОЛІТИКА ПОЗИТИВ, НЕГАТИВ ТА ГНІТЮЧА СТАБІЛЬНІСТЬ З НЕДОТРИМАННЯМ РОЗУМНИХ СТРОКІВ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ

ПОЗИТИВ, НЕГАТИВ ТА ГНІТЮЧА СТАБІЛЬНІСТЬ З НЕДОТРИМАННЯМ РОЗУМНИХ СТРОКІВ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ

20

В цьому році суди винесли достатньо багато рішень у справах Майдану, в порівнянні з минулими роками. Це як вироки першій інстанції, так і рішення апеляційних судів. Більшість з вироків обвинувальні. Проте реальне покарання у вигляді тримання під вартою отримали лише декілька з обвинувачених, частина з яких переховується від суду.

14 вироків постановили суди першої інстанції. 17 осіб визнано винними у злочинах проти Майдану, трьох осіб виправдано.

Ще у двох справах суди апеляційної інстанції скасували виправдувальні вироки і постановили нові. (Детальніше про провадження в яких суди ухвалювали рішення, наприкінці тексту)

Зокрема Святошинський суд після майже року перебування у нарадчій кімнаті оголосив вирок 5 беркутівцям у справі розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. Зараз його оскаржують всі сторони процесу. Але дуже важливо, що не дивлячись на всі труднощі, обмін обвинувачених та інше, ця справа дійшла до вироку.

Також у 2023 році ДБР продовжила оголошувати нові підозри, а до суду надійшли нові справи. Наприклад велика справа за обвинуваченням колишнього президента Януковича та керівників силового блоку щодо подій 18 – 20 лютого 2014 року, справи командира спецроти Садовника та справи його підлеглих за обвинуваченням у розстрілах на Інститутській 20 лютого 2014 року та інші.

В судах почався розгляд 20 нових справ (одну з яких майже одразу закрили через сплив строків давності)

З негативного:

У 2023 році почали спливати строки давності у справах, де обвинуваченим інкримінуються тяжкі злочини. (За злочини середньої тяжкості вони спливли ще 5 років тому) Суди почали закривати провадження. Підсудного не виправдовують. Але і вироку у справі в такому випадку немає. Відповідно не встановлена вина обвинуваченого, та немає покарання та офіційного документа, який фіксує що саме відбувалось в тому чи іншому епізоді.

Через закінчення строків давності суди закрили 4 провадження щодо 5 обвинувачених.

Ця тенденція у 2014 році продовжиться. За підрахунком прокуратури це стосується близько 70 проваджень. У коментарі Громадському радіо керівник Департаменту у справах Майдану Офісу генерального прокурора Олексій Донський наводить наступну статистику:

“За період листопада-грудня 2023 року у 21-му кримінальному провадженні стосовно 35 осіб сплинули строки давності. До 20-го лютого цього року ще під загрозою 49 проваджень відносно 113 осіб. “

https://hromadske.radio/…/chy-ie-poiasnennia…

Найбільшою проблемою у справах Майдану було і залишається те, що справи “зависають” в судах на декілька років.

Розгляд проваджень затягується на роки у справах, де немає дієвого бажання всіх сторін процесу (особливо у сторони захисту) швидко розглянути справу та там не немає достатньої уваги суспільства. В деяких справах засідання можуть зриватися місяцями через клопотання захисту про відкладення з тієї чи іншої причини, чи призначаються судами раз, чи два на місяць. Таке затягування вже призвело до того, що суди не встигли ухвалити рішення, яки б вступили в законну силу, до закінчення строків давності.

Загалом підсумки невтішні. Тенденція з закриттям проваджень продовжиться у 2024 році. А більшість нових справ, переданих до суду, стосуються обвинувачених, які переховуються від слідства.

Але справи все одно потребують уваги суспільства і доведення їх до вироків. Оскільки судові рішення, які набрали законної сили, це не тільки про покарання винних, але і про встановлення реальних обставин та осіб, які вчиняли злочини проти людей під час Революції Гідності.

(Детальніше про нові справи та провадження в яких суди ухвалювали рішення, читайте нижче)

У 2023 році суди призначили понад 1600 засідань у більше ніж 100 процесах. Результативними було трохи більше половини призначених засідань.

Сама часта причина зриву засідань – клопотання захисту про відкладення.

Вироки та рішення судів вищих інстанцій:

Розстріл на Інститутській 20 лютого 2014

#РозстрілиНаІнститутській (вирок) — 18.10.2023 Святошинський районний суд оголосив вирок у справі 5 беркутівців щодо розстрілів активістів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року в центральній частині міста Києва від куль загинуло 48 учасників акцій протесту та ще щонайменше 80 отримали кульові поранення. Слідством встановлено, що стріляли беркутівці так званої “чорної роти” – спецроти київського полку «Беркут» під командуванням Дмитра Садовника.

Щодо 4 беркутівців цієї роти – (Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Сергій Тамтура та Олександр Маринченко) та заступника командира київського полку “Беркуту” Олега Янішевського Святошинський суд оголосили вирок. (Справи щодо командира спецроти та інших бійців – розглядаються в інших провадженнях).

Але фізично на лаві підсудних залишилось двоє обвинувачених – Тамтура та Маринченко. Інші (Янішевський, Аброськін, Зінченко) не повернулись після того, як 29 грудня 2019 року, в рамках обміну полоненими, Україна передала в самопроголошені «л/днр» п’ятьох обвинувачених у цій справі.

Суд присяжних призначив Янішевському (заступник командира полку) покарання у вигляді довічного позбавлення волі, позбавлення звання та права обіймати посади в правоохоронних органах. Його, зокрема визнали винуватим у вбивствах протестувальників та перевищенні влади. І хоча прокуратура наполягала, що Янішевський діяв на виконання явно злочинного наказу керівництва, у статтях в яких його визнали винуватим, такой кваліфікації (ч. 4 ст. 41 ККУ) немає.

Підлеглим Садовника – Аброськіну та Зінченку – суд призначив 15 років позбавлення волі по тим самим звинуваченням. Але в їх діях суд вже побачив виконання злочинного наказу.

Суд звільнив беркутівців, які повернулись після обміну: Тамтуру суд виправдав по всіх статтям. А Маринченка визнав винуватим лише у перевищенні влади (ч. 2 ст. 365 ККУ). Покарання — 5 років позбавлення волі з позбавленням звання та права обіймати посади в правоохоронних органах на 2 роки. Але оскільки він перебував під вартою з 23.02.15 до 28.12.19 (один день попереднього ув’язнення за два дні відбування покарання) Суд вважає Маринченка таким, що відбув основне покарання.

При цьому суд виправдав всіх обвинувачених у:

вчиненні терористичного акту (ч. 4, ст. 41, ч.3 ст. 258 КК України)

незаконному перешкоджанні мирним зібранням (ч.4 ст.41, ч.1 ст. 340 КК України)

незаконному заволодінні або незаконному поводженню зі зброєю (ч. 2 ст. 262 КК України чи ч. 1 ст. 263 КК)

А також перекваліфікував деякі обвинувачення.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0aYRq5bAonru4TvRZ3ir36gea5f1nAFazFnD3UGqV6LjwfbdFsPAUdoTQuKeFBzUil

Після оприлюднення вироку, головуючий у справі суддя Сергій Дячук у численних інтерв’ю пояснював рішення суду:

Інтерв’ю Анастасії Станко для видання Слідство інфо. (https://cutt.ly/5wERgAoU)

Інтерв’ю Ангеліні Карякіній для УП – https://www.pravda.com.ua/articles/2023/10/21/7425111/

Інтервʼю Аліні Кондратенко для Watchers https://watchers.media/…/suddya-u-spravi-rozstrilu-na…/

#СправаЯковенка (вирок) — Колишнього правоохоронця, який допоміг втекти бійцям спецроти київського «Беркуту», що розстрілювали майданівців 20 лютого 2014 року, а також знищував їхню табельну зброю, засудили до10 років ув’язнення! Заочно. Обвинувачений у розшуку.

25 травня 2023 року суддя Голосіївського районного суду Києва Микола Дідик ухвалив обвинувальний вирок щодо колишнього заступника начальника управління оперативних розробок міжрегіонального характеру МВС України Сергія Яковенка. – https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02VGELwHMURL7GCxZbCyBHBE2kjeQ5muWRvYpreyBF2YHnrwe4ZRpgVyxEDcCXyGbvl

Під час судового розгляду прокурори довели, що 23 лютого 2014 року обвинувачений на виконання явно злочинного наказу, безпосередньо займався вивезенням за межі столиці співробітників спецроти київського «Беркуту», причетних до вчинення масових вбивств учасників акцій протесту 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві, а також знищував та приховував їхню табельну вогнепальну зброю.

Йдеться про 24 автомати АКМС калібру 7.62х39 мм, 1 снайперську гвинтівку Драгунова 7.62х54 мм, 3 рушниці «Форт-500» та 1 рушницю «Форт-12». Яковенко разом зі спільниками з допомогою болгарки розрізав кожну одиницю зброї на кілька частин та видалив маркування – серійні номери автоматів та снайперської гвинтівки. Далі частину знищеної зброї втопили в притоці річки Дніпро – річці Віта, а іншу частину закопали на березі в районі Жукового острова в місті Києві.

Як встановило слідство, саме з цієї зброї співробітники спеціальної роти “Беркут” ГУ МВС України в м. Києві розстрілювали протестувальників на вул. Інститутській 20 лютого 2014. Усього того дня було вбито щонайменше 48 осіб та щонайменше 80 отримали вогнепальні поранення.

Переслідування за участь в акціях протесту | Хто карав за шини

#СправаКушнір (вирок) — 17.01.23 Суд виправдав суддю Світлану Кушнір за недоведеністю складу злочину у справі про тримання під вартою двох водіїв, які перевозили автомобільні покришки у січні 2014 року – https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid09KojKh1DBe5re34132bH5QTukzbnk3BeXPH7FhiLVh1HB9hBm7YmdskYP1mH2z2Ul

Викрадення і вбивство Юрія Вербицького, викрадення Ігоря Луценка

#СправаМедвідя (вирок) — 03.04.23 Головуюча Лідія Щебуняєва визнала Олександра Медвідя винним у незаконному викраденні Юрія Вербицького і Ігоря Луценка (ч.2 ст. 146 ККУ), вчинене за попередньо змовою групою осіб. Суд призначив покарання — 5 років позбавлення волі. Але звільнив Медвідя від відбування призначеного покарання у зв’язку із спливом строку давності для притягнення до відповідальності за ч. 2 ст. 146 (злочин середньої тяжкості) замість інкримінованого прокуратурою ч. 3 ст. 146 (тяжкий злочин).

При цьому суд змінив кваліфікацію злочину, який Медвідю інкримінувала прокуратура. Замість ч. 3 ст. 146 (тяжкий злочин) — у вироку ч. 2 ст. 146 Кримінального Кодексу (злочин середньої тяжкості). Це означає, що Суд не побачив тяжких наслідків викрадення — заподіяння фізичного болю потерпілим і смерть Юрія Вербицького. https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0xhHFz4jRd2soWPoGyzoVDwDShpKWZTeSD2byRbo9VDZzzyTSYhUtm6XDU3snz88yl

Вирок оскаржується всіма сторонами процесу.

Події розгону Майдану 30 листопада 2013

#СправаЕйсмонтаМохоня (рішення апеляційної інстанції) — 22.06.23 Київський апеляційний суд залишив в силі вирок в частині визнання вини та призначення покарання — 3 роки позбавлення волі з забороною обіймати посади в правоохоронних органах протягом трьох років — у справі ексберкутівців Ейсмонта та Мохоня по подіях #Розгін30листопадаhttps://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0unasVHZUmwTAaZirdCaWbFXSxYnwqDUHxoxMRNazgAVQDvPBdbA5YvxmWRpqAZcVl

#СправаМарчука (вирок) — 12.07.23 Шевченківський суд оголосив обвинувальний вирок Руслану Марчуку. Суд призначив беркутівцю покарання — 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки (тобто умовно). Та позбавив його права обіймати посади в правоохоронних органах терміном на 2 роки – https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02eVgtGCTa4EbTX8v14HtMfm8H6k4xE42XVhCfRewB2ptebDyv68xbGHbLfXtrDMH6l

#СправаДерев‘янкінаШепеля (вирок) — 02.11.23 Шевченківський суд оголосив обвинувальний вирок у справі беркутівців Дмитра Дерев’янкіна та Вадима Шепеля щодо розгону Майдану 30 листопада 2013 року — три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки.

Суддя визнала беркутівців винуватими по всіх обвинуваченнях. Але, через сплив строків давності, звільнила від покарання за двома із трьох статей.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02JZEUjFHrpkCFY3JZjYF2NyAWsKY1k5ggzBeLuEj1RwJTDhgUdQSu5bcU5pJN7t6fl

#СправаБойка (вирок) — 14.11.23 Шевченківський суд виніс вирок Олегу Бойку щодо розгону Майдану 30 листопада 2013 року.

Суд призначив беркутівцю покарання — 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном на 3 роки (тобто умовно). Та позбавив його права обіймати посади в правоохоронних органах терміном на 3 роки. https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid029ujwm4pyRq92gA4fUrBJkBjinzsocXSqDaVrFGuxFZa2MzpZGswPAnTMPvKJgkYbl

#СправаЛободи (вирок) — 29.11.23 Шевченківський суд виніс вирок у справі київського беркутівця Сергія Лободи щодо розгону Майдану 30 листопада 2013 року.

Покарання – 4 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки (тобто умовно). Також суд позбавив його права обіймати посади в правоохоронних органах на 2 роки.

Такий вирок 29.11.23 оголосила суддя Олена Мєлєшак.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0q6BhkvyNhFeGf17RwLQjs6g6oN62qdZ1qfPVBTSV6d3dXdeRBiK1nAvi3VBqnhJhl

#СправаЛободиОбмачівського (вирок) — 29.11.23 Шевченківський суд призначив київським беркутівцям Сергію Лободі та Максиму Обмачівському покарання — 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02yR7SV99iMZFMwrucxVEAPXyjYRtAYRb4ptZPsfDEaPVVHipkyG4QmaMy9CJZT1YRl

Суд ухвалив ці два вироки фактично за день до остаточного спливу строків давності для притягнення до відповідальності по інкримінованих злочинах. А Вирок набирає законної сили тільки після рішення апеляції чи за 30 днів, якщо ніхто не подав апеляційну скаргу.

Грушевського | Катування протестувальників, стадіон Динамо, 20 січня 2014

#ТортуриНаКолонадіДинамо (рішення ВС та новий вирок) — Апеляційний суд повторно розглянув справу виправданого харківського беркутівця Андрія Хандрикіна. Та ухвалив обвинувальний вирок у справі про катування протестувальників на колонаді центрального входу київського стадіону Динамо під час подій на Грушевського.

Спочатку 26.01.23 Верховний суд України відправив справу на новий розгляд до апеляційної інстанції (скасував ухвалу Київського апеляційного суду, якою було підтверджено виправдальний вирок Хандрикіну) – https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02LRALX9cGwSbhekX5SSeqaGED5qHSF2BfxW9U1KJbAhrECQ4wzmsnsWgGkqtCFJrzl

Потім 21.12.23 Київський апеляційний суд скасував виправдувальний вирок Дніпровського суду Києва від 30.08.19 та оголосив новий.

Хандрикіна визнали винним та призначити покарання у вигляді 6 років позбавлення волі (ч.2, ст.127 ККУ) у справі побиття та катування Михайла Нискогуза та Владислава Цілицького 21.01.2014 року на колонаді центрального входу київського стадіону Динамо під час подій на Грушевського.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/115825098

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid036JPFTL6rJxeAu373AhhgpqPj4n8sTBSnKwuJdHxMaV9H7jto1cmhLbXAdsaeueU2l

Викрадення і тортури на Петрівці 21 січня 2014

#СправаХарченкаРуденка (вирок) — 7 років позбавлення волі тітушкам Харченку та Руденку, які, разом з іншими, викрали 21 січня 2014 року біля станції метро «Петрівка» Владислава Іваненка – такий вирок 11.07.23 постановив Дарницький суд https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02uPeddWAePLd5T5ESJMjmjDFxqJz2y5K33ozSNEiU8GypU75junySbpaXakZGBWSHl

Судовий розгляд відбувався в порядку спеціального судового провадження (“заочно”) за відсутності обвинувачених.

#СправаКрисіна (рішення ВС та апеляційного суду) — Юрія Крисіну помягшили покарання у справі Владислава Іваненка (епізод: викрадення 21.01.2014 біля метро “Петрівка”).

11.07.23 Верховний суд прийняв рішення повернути справу Юрія Крисіна на новий розгляд до Київського апеляційного суду

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid023hgRsNHUU6SQjjPCz9tWVrAsr6GzFF2mMzmhKq85nz1bPGQ9xHErC9rg9dM8V6Yhl

19.10.23 Київський апеляційний суд ухвалив пом’якшити призначене покарання до 6 років та 6 місяців https://reyestr.court.gov.ua/Review/114430614

Нагадаємо, у 2021 році Дарницький суд визнав Юрія Крисіна винним у спричиненні тортур та засудив його на 8 років позбавлення волі. (Сім років – за катування і один рік додався з попереднього вироку). https://www.facebook.com/HeavenlyH…/posts/2088516747962902

Події Грушевського | Заручники

#СправаПанченка (вирок) — 17.07.23 Голосіївський суд виніс вирок ексберкутівцю Дмитру Панченку у справі щодо незаконного затримання Антона Кудінова на Грушевського у 2014 році.

Суд визнав беркутівця винуватим. Але звільнив його від покарання, у зв’язку з закінченням строків давності. https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0X9kWDS7A4jdnxU1kVGw83sD4bdMJtSkiXKqtQ37FJ2xfy6fTffqam35GeAjS9JP3l

Розгін дніпровського Майдану 26 січня 2014

#СправаРешетніка (вирок) — 22.12.23 Ленінський районний суд Запоріжжя виправдав колишнього суддю Бабушкінського суду Дніпра Миколу Решетніка, який обвинувачувався у завідомо незаконному триманні під вартою протестувальників, незаконно затриманих під час силового розгону дніпровського Майдану 26 січня 2014 року. Суд не знайшов в його діяннях складу кримінального правопорушення.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/115854766

Напад на жовтий автобус в Кріпосному провулку 23.01.2014

#СправаАреф‘єва #СправаАрефєва (вирок) — 15.09.23 Бориспільський суд оголосив вирок ексберкутівцю Борису Ареф’єву у справі нападу на жовтий автобус в Кріпосному провулку 23.01.2014.

Суд призначив беркутівцю покарання — 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах строком на 3 роки. Також Суд позбавив Ареф’єва спеціального звання.

Вирок ухвалено “заочно”, оскільки Ареф’єв знаходиться у розшуку.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0W8LBqZxQc6WkeQkkH7uf3CNHUmp9z3NnmfaCTQowtqPhLhtZbeKvFAtvv5DeneJ8l

Позбавлення водійських прав за поїздку до Межигір’я 29 грудня 2013

#СправаГусєва (рішення ВС та апеляційного суду) — Суди переглянули виправдувальний вирок ексміліціонеру Олегу Гусєву. Але по новому вироку покарання у вигляді 2 років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах на 3 роки Гусєв відбувати не буде – закінчились строки давності для притягнення до кримінальної відповідальності.

У лютому 2023 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду повернув справу на новий розгляд до Київського апеляційного суду.

12.12.23 Апеляційний суд скасував виправдувальний вирок ексміліціонеру Олегу Гусєву. Його визнали винуватим у складанні неправдивих рапортів про адміністративне правопорушення стосовно учасників поїздки до Межигір’я 29 грудня 2013 року.

Своїм рішенням апеляційний суд, на відміну від суду першої інстанції, визнав рапорт офіційним документом. Відповідно його фальсифікація є злочином.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0zvNZgmN1ETr2KS6ueLmJMduEoqpyXexJU9oewiPSiVDz45KeszwqGhecRBhYrLnZl

Напад на автомайданівців 23.01.2014 на вулиці Щорса

#СправаПавленка (вирок) — 22.12.23 Суд визнав винуватим та призначив умовне покарання Володимиру Павленку – одному з тітушок, якого правоохоронці залучили для провокації конфліктів і створення підстав для затримання автомайданівців 23.01.2014 на вулиці Щорса. Свою вину Павленко визнав та надав суду показання щодо цих подій https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0AgjiP2KPBnZyybaPdtdnWis47CFN2zZLbGGqq3veKSm7CuTm6LMVB17jv1k3Rh7Wl

Закриття справ за спливом строків

#СправаТищука — 01.12.23 Подільський суд закрив справу ексберкутівця Віталія Тищука щодо подій розгону Майдану 30 листопада 2013 року.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0hN7FjCqzwfmzUjXz4TSFQSDRhJCSqV7yL1cKJA95LX6UdmagamdBQYSUrR3N2e9xl

#СправаКозачишинаБетлія — 13.12.23 Дніпровський суд закрив справу ексберкутівців Вадима Бетлія та Олега Козачишина щодо події розгону Майдану 30 листопада 2013 року. Закінчились строки давності для притягнення до відповідальності.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0UE9duC4Ri4JRbJJTY42aC8TLa93fUgMFrYRiLTJ94m3xgwg6DTLApDcuvyD8FY4il

#СправаГалайди — 18.12.23 Шевченківський суд закрив справу ексзаступника командира 1-го відділення 1-го взводу 1-ої роти київського беркуту Андрія Галайди, щодо події розгону Майдану 30 листопада 2013 року. Закінчились строки давності для притягнення до відповідальності.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/116060007

#СправаПерегуди — 3.11.23 Подільський суд, на стадії підготовчого провадження, закрив справу Олександра Перегуди, колишнього старшого інспектора відділу організації служби управління громбезпеки ГУМВС України в Києві.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/114640526

Його обвинувачували у тому, що 17 лютого 2014 року, у порушення встановленого порядку, організував видачу патронів травматичної дії 12-го калібру споряджених гумовими кулями та картеччю, а також світло шумових і газових гранат, співробітникам МОП «Беркут» при ГУМВС України у Львівській, Харківській, Донецькій, Житомирській та Запорізькій областях. А також у пособництві беркутівцям у перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, що призвело до заподіяння 18.02.2014 тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості учасникам акцій протесту у центральній частині міста Києва.

Нові справи в судах:

Слідство в деяких провадженнях все ще триває, а нові справи передають до суду. У 2023 році зокрема до суду надійшли:

#ЯнуковичНасильницькіЗлочини — Колишні президент Янукович та керівники силового блоку (Захарченко, Ратушняк, Якименко, Тоцький, Лебедєв, Шуляк, Мазан, Федчук, Кусюк) обвинувачуються в організації вчинення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту.

#СправаЯнуковичаБогатиря — Колишній президент Віктор Янукович обвинувачується в захопленні державної влади, шляхом повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року, що призвело до збільшення обсягу повноважень Президента України, а ексзаступник Міністра юстиції Володимир Богатир обвинувачується у сприянні Януковичу у захопленні державної влади. Справу скерували до Печерського суду.

#СправаЗахарченкаРатушнякаЗінова — Справу екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його заступника Віктора Ратушняка та екс-директора Департаменту матеріального забезпечення МВС України Павла Зінова, щодо незаконного постачання російських спецзасобів у січні 2014 року, розглядає колегія з трьох суддів Святошинського суду в спеціальному судовому провадженні (in absentia), тобто заочно. – https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02hGSokXRpce6NZSQR2uFqueiv8kjE2g2Ei5uBUBgRC8WTtD1ekb4DuomwLh6i6VLzl

#СправаСадовника20лютого — Дмитро Садовник, колишній командир роти спеціального призначення ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві, обвинувачується у застосуванні до учасників акцій протесту вогнепальної зброї, в результаті чого загинуло щонайменше 48 та отримали вогнепальні поранення 90 учасників акцій протесту; у викрадені, пошкоджені та приховані зброї; у вчиненні терористичного акту, перешкоджанні на виконання явно злочинного наказу проведенню мирних акцій протесту, перевищенні службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, спричиненні тяжких тілесних ушкоджень, умисних вбивств та закінчених замахів на умисне вбивство двох і більше учасників акцій протесту.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02rMvvhQoGe1NShpw8bqVZ4vy8UQRgr2PNd7ec3mXrpCTyrq1GUoeE9qDXzEJy9Xf8l

Зараз справу цю справу щодо розстрілів активістів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. розглядає Подільський районний суд Києва. Садовник у розшуку, тому розгляд відбувається за спеціальною процедурою (in absentia), тобто заочно.

#Справа6БеркутівцівСпецроти #РозстрілиНаІнститутській — Справа 6 беркутівців київської спецроти щодо розстрілів активістів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Беркутівці Ісаков, Панченко, Проноза, Тарануха, Трепачов та Шабаш обвинувачуються у вчинення терористичного акту, спричинення тяжких тілесних ушкоджень, умисних вбивств та закінчених замахів на умисне вбивство двох і більше учасників акцій протесту, перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту, перевищення службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, а також викраденні табельної вогнепальної зброї.

#Справа5БеркутівцівСпецроти #РозстрілиНаІнститутській — Обвинувальний акт щодо бійців роти спеціального призначення київського «Беркуту»: Назара Зарицького, Сергія Дев’ятого, Богдана Шафаренка, Петра Псарьова і Володимира Тригубця також передали до суду

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid024sWen8k6hC9k7yibxfpQvdU6nN9NVso75L5JyS6TwwQXC5YYCBzeU4HnK6CiJPerl

▪️ #СправаСадовника — Колишній командир роти спеціального призначення ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в Києві Дмитро Садовник обвинувачується у перевищенні службових повноважень та перешкоджанні мирним зібранням 30.11.2013.

Зараз справу розглядає Дарницький районний суд Є онлайн трансляцій засідань

#СправаСівковича — Справу колишнього заступника РНБО Володимира Сівковича, щодо організації розгону Майдану 30 листопада 2013 року, передали до Солом’янського суду. Вона теж розглядається заочно, оскільки він втік і переховується на території рф – https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0vg8cAwo6y1GD5qRHVbzALw9mqdpvtyjUxyTcUVjU8ZB541NJMafSG9m9DcychZB3l

#СправаЗубрицькогоЩинкінаСаркісяна — Екс-продюсер каналу “112” і керівник медіахолдинг «Контакт» Віктор Зубрицький, Роман Щинкін та Армен Саркісян обвинувачуються зокрема в участі у злочинній організації, створеній з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також участі у злочинах, вчинених такою організацією. Йдеться про злочинне угрупування, члени якого викрали, катували Юрія Вербицького та Ігоря Луценка і вбили Вербицького. Інші звинувачення стосуються організації вчинення групою осіб вбивства журналіста В’ячеслава Веремія та замахів на вбивство інших протестувальників та нанесення їм тілесних ушкоджень.

#СправаНесенаОстафійчука — Ексберкутівці 2-ї роти Київського беркуту Анатолій Несен та Олександр Остафійчук обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалися болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями; складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів про затримання потерпілого та введенні в оману суду або іншого уповноваженого органу по епізоду нападу на жовтий автобус в Кріпосному провулку 23 січня 2014. Справу розглядає Оболонський суд.

#СправаКовалівського — Колишній старший інспектор ДПС Анатолій Ковалівський обвинувачується у переслідування учасників автомайдану за поїздку до Межигір’я 29 грудня 2013, шляхом незаконного складання рапорту, який став підставою для складання відносно власника автомобіля протоколу та розгляду стосовно нього судом справи про адміністративне правопорушення.

#СправаГладуна — Колишній інспектор ДПС ДАІ Гладун В.О. обвинувачується у переслідування учасників автомайдану за поїздку до Межигір’я 29 грудня 2013 року, шляхом незаконного складання рапорту, який став підставою для позбавлення права керування транспортним засобом.

#СправаКалініченко — Суддя Солом’янського районного суду Києва Олена Калініченко обвинувачується у тому, що 23.01.2014 незаконно застосувала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою стосовно завідомо невинуватого Антона Кудінова, що був неправомірно затриманий в центральній частині Києва під час акцій протесту та безпідставно притягнутий до кримінальної відповідальності за нібито участь в масових заворушеннях.

#СправаФатуллаєва — Оболонський суд розглядає справу Асіма Фатуллаєва. Він обвинувачується у нападі із застосуванням фізичної сили, разом з іншими “тітушками”, 21.01.2014 року біля станції метро «Петрівка» в Києві на Владислава Іваненка, якого викрали та проти його волі незаконно утримували. Та у другому нападі із застосуванням фізичної сили 22.01.14 з подальшим викраденням мобільного телефона та коштів у потерпілого.

#СправаГайдук — Справу екссудді Шевченківського суду Світлани Гайдук, яка обвинувачується у незаконному застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно учасників мирної акції протесту на вулиці Банковій у Києві та перешкоджанні мирним зібранням, передали до Шевченківського суду.

#СправаПаламарчук — Колишня керівниця апарату Голосіївського суду Києва Анна Паламарчук обвинувачується у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду при розподілі клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваних. Справу розглядає Києво-Святошинський районний суд.

#СправаКозицького — Колишній начальник УМВС України в Сумській області Віктор Козицький обвинувачується у тому, що в ніч з 26 на 27 січня 2014 року надав незаконну вказівку на затримання та застосування насильства до учасників мирної акції, чим незаконно перешкодив проведенню мирного зібрання громадян. В наслідок цього було незаконно обмежено у пересуванні 14 осіб, 9 осіб незаконно затримано, та ще 9 особам заподіяно тілесні ушкодження. Справу розглядає Зарічний районний суд міста Суми.

#СправаЛіпандіна — Колишній начальник УМВС Черкаської області Володимир Ліпандін обвинувачується в організації злочинів вчинених за попередньою змовою осіб, а саме у перевищенні службових повноважень, незаконному перешкоджанні мирним зібранням, незаконному затриманні та притягненні завідомо невинуватих до кримінальної відповідальності (віддавав незаконні накази підпорядкованим йому начальникам та працівникам підрозділів УМВС України в Черкаській області щодо затримання осіб, які приймали участь у акції в підтримку «Євромайдану» та знаходились біля приміщення Черкаської обласної державної адміністрації). Справу розглядає Соснівський районний суд м. Черкаси

#СправаСавенка — Старший слідчий Соснівського РВ в м. Черкаси Андрій Савенко обвинувачується у перешкоджанні мирним зібранням, службовому підробленні та завідомо незаконному затриманні невинних громадян в Черкасах у січні 2014 року. Справу розглядає Соснівський районний суд м. Черкаси

Також у 2023 році, на час розслідування, суд взяв під варту колишнього командира львівського “Беркута” Ростислава Пацеляка та колишнього помічника начальника штабу львівського буркута – Миколу Старосільця.

Пацеляку інкримінується організація (а Старосільцю пособництво у тому, що), на виконання злочинного наказу, перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронного органу, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, вчинення терористичного акту. Також їх підозрюють у привласненні вогнепальної зброї — помпових рушниць.

Слідство у справі продовжено до 20.03.24 року.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid0XWHn26NMusWBy1Z6hiDDJ9hNa5oUEG9U2obXuECDVnTHhv4k5fAj1Uxd83X1cgfDl

Підозру у 2023 році ДБР оголосила також колишньому командиру роти севастопольського «Беркуту» і нинішньому депутату Совета Федерации – вищої палати російського парламенту – Сергію Колбіну.

Він підозрюється у організації вбивства 3-х протестувальників і пораненні майже 200-т осіб 18 лютого 2014 року, коли співробітники севастопольського «Беркуту» розганяли, калічили і вбивали протестувальників на вул. Інститутській, вул. Шовковичній, вул. Липській і Кріпосному провулку в м. Києві.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/pfbid02xMCzi75jENqM2LLwZYXDHsWqSn6mPFaaWqeU2nNYaiPgDDAV2tprsfYzJa9AFmUnl

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я