додому ПОЛІТИКА Попередні меседжі візиту Президента України до США

Попередні меседжі візиту Президента України до США

67

5Київ. 25 вересня 2013 (ПолітКом). 1) Президент Віктор Янукович заявляє, що євроінтеграційні прагнення України визначають вектор розвитку країни. Про це він сказав, виступаючи на загальних дебатах 68-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. “Через призму сталого розвитку розглядаємо також і євроінтеграційні прагнення України, які є визначальним вектором розвитку країни. Україна робить свій внесок у проект Великої Європи, який об’єднує інтереси і цілі розвитку країн заходу і сходу нашого континенту“, – заявив Янукович.

Як зазначає “Інтерфакс-Україна”, Президент України заявив: “Вірю, що підписання в листопаді цього року Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом включно із створенням всеохоплюючої і поглибленої зони вільної торгівлі стане важливим інструментом підвищення добробуту громадян України і, відповідно, сприятиме досягненню нашою країною цілей розвитку тисячоліття”.

2) Під час зустрічі з главами держав “Групи друзів України”, яка була присвячена підписанню Угоди про асоціацію з ЄС в Нью-Йорку, Президент України заявив, що “на шляху євроінтеграції України залишилося ще кілька питань, зокрема законодавство про прокуратуру і вибори, а також “питання екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко”. У цьому контексті Янукович нагадав, що зараз над питанням Тимошенко працює місія Кокса-Квасневського.

Працює зараз місія, вона дуже важлива. Раніше складалось враження, що ми не бажаємо чогось робити. Сьогодні є спільна точка зору по багатьом питанням. Якою вона буде – буде відомо тоді, коли будуть підводитися підсумки цієї місії, вже ближче до засідання Ради міністрів закордонних справ, яке відбудеться 21 жовтня“, – сказав Президент.

У зустрічі брали участь президент Польщі Броніслав Коморовський, президент Словацької Республіки Іван Гашпарович, президент Естонської Республіки Тоомас Хендрік Ільвес, президент Латвійської Республіки Андріс Берзіньш, президент Болгарії Росен Плевнелієв, президент Хорватії Іво Йосипович, президентом Словенії Борут Пахор.

3) В інтерв’ю агенції “Bloomberg” Президент України Віктор Янукович заявив: “Вирішення питання ув’язнення Юлії Тимошенко дуже складне, а сама екс-прем’єр значно б полегшила справу, аби ходила на судові засідання”. “Українське законодавство не дозволяє звільнити Юлію Тимошенко або послати її на лікування до Німеччини, крім того, вона очікує вироків у інших справах проти неї”, – повідомив пан Янукович.

24 вересня президент України перебував на 67-й сесії Генасамблеї ООН. Він заявив, що питання Тимошенко буде вирішено спільно із місією Кокса-Квасневського.

4) Президент Польщі Броніслав Коморовський назвав важливим звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко для підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Про це Коморовський сказав після зустрічі з президентом України Віктором Януковичем у Нью-Йорку, яка відбулася 24 вересня, передає УНІАН.

Президент Польщі, коментуючи результати зустрічі, в якій брали участь голова Ради ЄС Герман Ван Ромпей і президенти ще шести країн Євросоюзу, позитивно оцінив підготовку України до підписання угоди. У той же час, за його словами, ще не всі умови для підписання цього документа виконані українською владою.

“Ми висловили глибоку надію, що Україна знайде спосіб усунення важливої перешкоди для підписання Угоди про асоціацію, а саме – “справи Тимошенко”, – цитує Коморовського його прес-служба.

Президент Польщі зазначив, що в цій справі потрібно знайти здоровий компроміс, який дозволив би достойно вийти з нього всім сторонам. “Ми розраховуємо, що саміт в листопаді буде успіхом України та ЄС”, – сказав Коморовський.

Глава Польської держави також зазначив, що у Нью-Йорку відбулася двостороння бесіда голови Ради Євросоюзу з Януковичем, яку він назвав дуже важливою і плідною. “Це особливо важливо в ситуації, коли маємо справу з безпрецедентними політичними та економічними натисками, які повинні відбити бажання у держав “Східного партнерства” інтегруватися з Західним світом”, – додав Коморовський.

5) Відбулася зустріч Голови Євроради Херман ван Ромпей і глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу з Президентом України Віктором Януковичем в межах Генасамблеї ООН. “Вони висловили рішучість ЄС продовжувати просування до асоціації з Україною відповідно до суверенного рішення цієї країни”, – йдеться в комюніке, поширеному прес-службою Європейської Ради в Брюсселі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

З метою створення сприятливих умов для підписання угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, на саміті у Вільнюсі в листопаді, голови Євроради та Єврокомісії закликали президента Януковича вжити рішучих дій і досягти відчутного прогресу у виконанні базових умов, встановлених Радою ЄС у закордонних справах в грудні 2012 року.

У тому числі це стосується вибіркового правосуддя, уточнюється в комюніке. Сторони також обговорили питання співпраці у сфері енергетики і в області фінансової допомоги , повідомила прес-служба Євроради.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я