додому ПОЛІТИКА Політичні підсумки тижня: Зеленський обіцяє доступні кредити для фермерів, головнокомандувач ЗСУ заразився...

Політичні підсумки тижня: Зеленський обіцяє доступні кредити для фермерів, головнокомандувач ЗСУ заразився коронавірусом, а Шмигаль обіцяє середню зарплату у 15 тисяч

55

Внутрішньополітичні тенденції:

–    Зеленський обіцяє доступні кредити для фермерів: 12 вересня президент Володимир Зеленський під час візиту на Одещину повідомив, що програми «Доступні кредити 5-7-9%» планується розширити на фермерів, постраждалих від посухи. 

За його словами, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства отримало завдання щодо підготовки програми підтримки фермерів, які постраждали від посухи. Зокрема, передбачається розширення програми «Доступні кредити 5 – 7 – 9». «Я говорив з фермерами. Поставили завдання. Крім програми «5-7-9» буде виділено частину в цій програмі для фермерів. Перш  за все для тих, які постраждали від посухи в Україні». Президент наголосив, що за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» видано позик на суму 6 млрд. грн. 

– Шмигаль каже, що середня зарплата має бути 15 тисяч: у четвер, 10 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що вважає, що в Україні середня заробітна плата має бути 15 тисяч гривень.

«П’ятнадцять тисяч гривень середня зарплата, і було б добре, якби щонайменше відсотків 30 від зарплати була середня пенсія. Якщо говорити конкретно, то середня зарплата 15 тисяч грн. середня пенсія – 5 тисяч грн. Це той рівень, до якого ми маємо прямувати. Не сприймайте це як обіцянку, сприймайте це як ті параметри, яких ми прагнемо», – сказав Шмигаль, відповідаючи на запитання, якою має бути середня зарплата середня пенсія в Україні, щоб вистачило на життя. Прем’єртакож зазначив, що наразі середня зарплата в Україні складає 10 тисяч грн., а середня пенсія 3 тисячі грн.

– Юрій Бойко відвідав Донеччину: 9 вересня лідер «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко заявив, що «Опозиційна платформа – За життя» повинна перемогти на виборах, щоб врятувати країну від непрофесіоналів. Про це співголова «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко заявив на Донеччині під час зустрічей з трудовими колективами заводів «Гласомерц» у Костянтинівці та Слов’янськогомашинобудівного. Мир, нормальне життя і працюючі підприємства – головні питання, які ставили люди під час зустрічі зі Співголовою партії ОПЗЖ. «Доки тривають бойові дії і не буде миру, інвестиції в країну не прийдуть. Це ключове завдання, яке має вирішити влада», – сказав він. Крім того, з його слів, підприємствам потрібні доступні тарифи на енергоносії, податкові та кредитні пільги. 

– Міністерство охорони здоровя дозволило проведення міжнародних матчів у присутності вболівальників:

11 вересня Міністерство охорони здоров’я України дозволило проведення міжнародних матчів з глядачами, тепер слово має сказати Союз європейських футбольних асоціацій. У відповідь на запит УАФ міністр охорони здоров’я Максим Степанов підтвердив можливість проведення міжнародних клубних матчів та поєдинків національних збірних з уболівальниками в «зеленій» та «жовтій» зонах.

За словами МОЗ, при проведенні матчів у регіонах із «зеленим» або «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки, повинно бути забезпечено дотримання вимог щодо перебуванні 1 особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території та фізичного дистанціювання між глядачами. Матчі, які проводяться на території адміністративно – територіальних одиниць, де встановлено «помаранчевий» та «червоний» рівень епідемічної небезпеки, повинні  відбуватись за участі не більш як 220 осіб та не більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід.

Додатково рекомендується організувати продаж квитків та розподіл глядачів по секторам трибуни таким чином, щоб не виникало скупчення, забезпечити допуск глядачів на сектори не більш ніж 25 відсотків вболівальників від числа вболівальників, яких здатен вмістити сектор таким чином, щоб забезпечити наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по-діагоналі.

Зовнішньополітичні тенденції:

Україна – Німеччина

– Зеленський поговорив з Меркель: 10 вересня відбулась телефонна розмова президента України Володимира Зеленського та канцлера Німеччини Ангели Меркель. Про це написав у Twitter посол України у ФРН Андрій Мельник. «Щойно відбулась дванадцята за ліком телефонна розмова президента Зеленського та канцлера Німеччини Ангели Меркель. Чергове свідчення унікального за інтенсивністю і взаємною довірою тісного діалогу лідерів двох держав та зростаючого україно-німецького стратегічного партнерства», – написав дипломат.

Президент Зеленський заявив, що сподівається, що зустріч радників глав держав «нормандської четвірки» 11 вересня в Берліні принесе конкретні рішення і результати, і незабаром зможуть зустрітися самі лідери. «Дякую Ангелі Меркель за оцінку наших зусиль на шляху до мирного врегулювання на Донбасі. Досягнення миру залишається пріоритетним для мене на шляху до мирного врегулювання на Донбасі. Досягнення миру залишається пріоритетним для мене й усіх українців. Сподіваємося, що зустріч радників лідерів країн «нормандської четвірки» матиме чіткі рішення й результати і що невдовзі зустрінуться лідери «нормандської четвірки», – написав він у своєму Twitter у четвер після розмови з канцлером ФРН Ангелою Меркель. Також він додав, що Україна приєдналась до заяви ЄС щодо виборів у Білорусі.

Зазначаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Зеленський і пані канцлер планували обговорити події останніх днів на Донбасі і прийняті в рамках Тристоронньої контактної групи рішення.

Україна  НАТО

4 вересня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що у Альянсу немає сумнівів у доказах Берліна про отруєння Олексія Навального «Новічком» на території РФ, тому Росія повинна відповісти на «серйозні запитання». Генсек НАТО наголосив, що отруєння Навального є «жахливим замахом на вбивство». Він розповів, що на засіданні Німеччина проінформувала послів Альянсу у цій справі. «Докази не викликають сумнівів. Навальний був отруєний бойовою нервово – паралітичною речовиною з групи «Новічок». Застосування такого виду зброї жахає», – сказав Столтенберг. 

Висновок 

До місцевих виборів залишилось менше 55 днів. Цього тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначився заявою про те, що середня зарплатня має бути близько 15 тисяч гривень, а президент Зеленський пообіцяв «доступні кредити 5-7-9%». Президент наголосив, що за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» видано позик на суму 6 млрд. грн.

У зовнішній політиці ключовою подією тижня стала дванадцята телефонна розмова між канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом України Володимиром Зеленським. Він підкреслив, що досягнення миру залишається пріоритетним для нього і, що невдовзі зустрінуться лідери «нормандської четвірки». Також він додав, що Україна приєдналась до заяви ЄС щодо виборів у Білорусі.

Володимир МУЛЯРЧУК, політичний аналітик Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я