додому Поточні новини Політичні підсумки тижня: результати опитування “СОЦИС”, справа “Роттердам+” та скандальні заяви...

Політичні підсумки тижня: результати опитування “СОЦИС”, справа “Роттердам+” та скандальні заяви за підсумками ТКГ

16

Внутрішньополітичні тенденції:

– Останні соцопитування: У вересні результати опитування центру «СОЦИС» показують, що за президента Зеленського готові проголосувати 30% українців, серед тих, хто визначився та готовий йти на вибори, за лідера партії «Європейська солідарність» готові проголосувати 18,9% опитаних, за лідера партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойко – 14%, за лідера партії «Сила і честь» Ігоря Смешка 8,5%, за лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко – 7,4%, за блогера Анатолія Шарія – 3,9%, за лідера «Радикальної партії Олега Ляшка» – 2,8%, за лідера «Національного корпусу» Андрія Білецького – 0,9%, за інших 13,4%.

– Порошенко захворів на коронавірус: 29 вересня стало відомо, що лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко захворів захворівна Covid – 19. «Невчасно. Дуже шкодую, що змушений зробити перерву в поїздках регіонами. За шість останніх років звик переносити хвороби на ногах. Але ця підступніша. Значно підступніша.

Тому від сьогодні лікуюся вдома. Сподіваюся на швидке одужання і закликаю всіх українців берегти себе!», – заявив Порошенко.

– Київський апеляційний суд відмовився скасувати вирокОболонського районнного суду щодо екс-президента ВіктораЯнуковича:

Адвокат Януковича Віталій Сердюк на своїй сторінці у ФБ написав, що «Вина Віктора Януковича не доведена, рішення суду виключно політичне. Воно буде оскаржене у Верховному суді в найкоротші терміни». На думку Сердюка, рішення Київського апеляційного суду показує, що «представники екс-президента Петра Порошенка досі впливають на судову і на рішення судів».

Захист Януковича продовжує стверджувати наполягати на тому, що «Крим здали саме Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та інші особи, які прийшли до влади в результаті трагічних подій 2014 року».

Справа “Роттердам+”: нова експертиза підтвердила майже 40 мільярдів збитків – ЦПК:

У справі про штучне завищення ціни на вугілля і електроенргію за формулою «Роттердам+» з’явились результати нової експертизи, яка встановила наявність збитків від формули у розмірі 40 млрд грн. Про це стало відомо під час розгляду в Апеляційний палаті Вищого антикорупційного суду скарги на закриття прокурором САП Віталієм Пономаренком справи «Роттердам+», повідомляє «Центр протидії корупції».

«Експертиза, проведена незалежним експертом за ініціативи органу досудового розслідування, підтвердила документально та розрахунково завищення фактичної вартості електроенергії протягом травня 2016 – червня 2019 року у розмірі  39,9 мільярдів гривень», – заявив адвокат Віктора Чумака Олексій Бойко. 

Зазначається, що експертизу призначили у НАБУ незадовго до закриття справи. «Прокурор Пономаренко, попри це, закрив справу, закрив справу, навіть не чекаючи результатів. Більше того, прокурор в суді заперечував проти долучення експертизи до розгляду апеляційної скарги… Прокурор САП  Віталій Пономаренко і суддя Антикорупційного суду Катерина Широка взагалі проігнорували інші докази у справі. Водночас, серед таких доказів є і численні фінансові документи і вилучена переписка між фігурантами, що свідчать про вплив на посадовців НКРЕКЛ.

До речі, один із головних фігурантів справи, екскерівник НКРЕКЛ Дмитро Вовк, ще до затвердження формули пояснював журналістам «Схем» її абсурдність, вказуючи на те, що це банально погашення звичайними людьми кредиту олігарху. «Усі повинні розуміти, що в такому випадку ми фінансуємо ДТЕК і покриваємо для пана Ахметова його кредитивний портфель», – додали ЦПК.

– Візит Зеленського у Хмельницький: у межах робочої поїздки до Чернівецької області Президент України Володимир Зеленський оглянув нові мости через річку Черемош та поцікавився станом виконання Національної програми «Велике будівництво» у регіоні. 

Два мости біля села Розтоки, які йдуть один за одним, загальноюдовжиною 311,7 погонних метра – цілковито нові інфраструктурні об’єкти. Попередні переправи через річку були зруйновані стихійним лихом улітку2008 року. Тож 12 років транспортний зв’язок забезпечувався через два тимчасових металевих мости типу САРМ. За дорученням Глави державизведення нових мостів було включено до програми «Великебудівництво». Сьогодні у присутності Президента відкрили проїздавтомобільного транспорту по них.

Також наразі проводяться будівельно-монтажні роботи на 1,609 км дороги Р-62.  Триває підготовка до вкладання верхнього шару асфальту.

Загальна вартість спорудження цих інфраструктурних об’єктів – понад250 млн грн. Реконструкція дороги та зведення постійних мостівдозволить поліпшити транспортне сполучення Путильщини з іншимирайонами Чернівецької та Івано-Франківської областей, а такожзабезпечить вихід до державного кордону з Румунією через міжнародніпункти пропуску «Руська» та «Шепіт».

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачукзазначив, що регіон має великий туристичний потенціал. За йогословами, інвесторів може зацікавити будівництво та розвитокгірськолижних курортів.

Зовнішньополітичні тенденції:

Україна  Білорусь

1 жовтня стало відомо, що Білорусь розцінює як недружній жест і спробу втручання у внутрішні справи республіки можливі санкції з боку України і невизнання Олександра Лукашенка президентом.

«Заяви Верховної Ради України, Офісу президента України, Міністра закордонних справ України, а також численні публічні висловлювання керівництва У країни і низки українських офіційних осіб високого рангу про внутрішньополітичну ситуацію в Республіці Білорусь, легітимність президента Республіки Білорусь, обстановку на білорусько-українському кордоні, заклики до проведення нових виборів президента Республіки Білорусь, обговорення питання про застосування до Республіки Білорусь санкцій за надуманими підставами розглядаються як надзвичайно недружні жести з боку України, які не сприяють збереженню довіри в українсько-білоруських відносинах, і спроба втручання у внутрішні справи Республіки Білорусь», – заявив Лукашенко.

Україна  Росія

1 жовтня постпред Росії в Тристоронній контрактній групі Борис Гризлов заявив, що заява української влади щодо повернення Донбасу на своїх умовах свідчить про фактичне припинення мінських угод. Він звернув увагу на заяву, опубліковану на сайті президента України: «Головною метою нашої делегації, як і всієї держави, є повернення виключно на українських умовах всіх тимчасово окупованих територій».

На думку Гризлова, це не тільки принципово суперечить самій основі мінських угод, а і є «юридично нікчемним». «Безумовно, така позиція є юридично нікчемною, але політичні наслідки в неї катастрофічні. Київ повинен повернутися до виконання мінських угод», – додав він. На думку Гризлова, гальмує виконання домовленостей щодо досягнення миру на Донбасі саме українська сторона.

Висновок: 

Цього тижня було багато різних цікавих політичних подій. Так, соціологічне дослідження групи «Социс» показує, що лідером президентських перегонів є лідер «СН» Володимир Зеленський, який відправився у тур по областям, другим йде лідер «ЄС» Петро Порошенко, у якого цього тижня знайшли коронавірус і госпіталізували. Третім йде глава «ОПЗЖ» Юрій Бойко.

Однією з перемог тижня є те, що Київський апеляційний суд відмовився скасувати вирок Оболонського районнного суду щодо екс-президента Віктора Януковича про 13 років ув’язнення за держзраду. Ще однієюмайже перемогою є те, що у справі про штучне завищення ціни на вугілля і електроенргію за формулою «Роттердам+» з’явились результати нової експертизи, яка встановила наявність збитків від формули у розмірі 40 млрд грн.

Якщо говорити про зовнішню політику, то тут однією з ключових подій тижня є приєднання України до списку європейських країн, які запровадили санкції проти режиму Лукашенка. Ще слід відзначити заклик Росії до України, щоб наша держава повернулась до виконання мінських угод.

Володимир – Мухаммед Мулярчук, експерт Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я