додому Поточні новини Політичні підсумки тижня: майже 60% українців готові захищати Батьківщину зі зброєю, Порошенка...

Політичні підсумки тижня: майже 60% українців готові захищати Батьківщину зі зброєю, Порошенка виписали з лікарні, в Одесі проспекту Небесної сотні повернули радянську назву

50

Внутрішньополітичні підсумки тижня:

– Майже 60% українців готові захищати Батьківщину зі зброєю: жовтневесоціологічне опитування групи «Рейтинг» показало, що 59% українців готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, ще 85% відповіли, що вважають себе патріотами, 12% – протилежної думки. 69% опитаних позитивно ставляться до встановлення 14 жовтня державного свята Дня захисника України, 23% – нейтрально і лише 5% – негативно.

– Президент Володимир Зеленський анонсував проведення у день виборів 25 жовтня всенародного опитування:

25 жовтня на день виборів президент анонсував проведення всенародного опитування, на якому українцям запропонують дати відповідь на 5 питань.

«5 жовтня на виборчій дільниці я задам тобі 5 важливих питань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні та в інтернеті, про що сперечаємось з друзями, батьками або таксистами. Про те, про що нас раніше ніколи не питали. 5 важливих питань, щоб дізнатися твою думку. Не політика з високих кабінетів, не незалежних експертів з телешоу, не агентів з інших держав. Чи не вперше в історії незалежності ми запитаємо: «А що думаєш ти?» Чому твоя відповідь важлива? Тому, що буде так, як вирішиш ти», заявив президент.

Президент Володимир Зеленський хоче запитати у виборців, чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушувати тему про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

– Порошенка виписали з лікарні: 12 жовтня, п’ятого президента України Петра Порошенка, який захворів на коронавірусну хворобу виписали з лікарні. У прес-службі Порошенка подякували усім небайдужим за підтримку, але поки не розкрили інших деталей про стан його здоров’я. 

Нагадаємо, 29 вересня 2020 року Порошенко повідомив, що отримав позитивний тест на COVID-19, скасував поїздки регіонами і лікується вдома.

– В Україні новий антирекорд по коронавірусу:

В Україні за 17.10.2020 підтвердили 6 410 нових випадків коронавірусної хвороби. Найбільше нових заражень було в Одеській, Харківській, Дніпровській областях та Києві. З початку пандемії в Україні виявили вже 293 641 випадок захворювання на КОВІД – 19. При цьому одужали 124 113 осіб, у тому числі 2 194 – за вчора. За весь час від хвороби померли 5 517 осіб (+109). Найбільше нових випадків в Одеській (+464) областях і Києві (+598)

– В Одесі проспекту Небесної сотні повернули радянську назву: 

Одеська міська історично-топонімічна комісія прийняла рішення перейменувати проспект Небесної сотні, і повернути йому стару назву – проспект маршала Жукова.

«Продовжуємо процедуру повернення одеським вулицям попередніх назв. Це ті вулиці, які раніше були перейменовані особистим рішенням екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі в рамках процесу декомунізації. Сьогодні у нас чергова перемога в цьому питанні: міська історико-топонімічна комісія підтримала моє звернення і прийняла рішення про повернення попередніх назв проспекту Маршала Жукова і вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії», – заявив мер міста Геннадій Труханов.

Труханов впевнений, що Георгій Жуков не підпадає під закон про декомунізацію, тієї ж думки він стосовно вулиці 25-ї Чапаєвської Дивізії (зараз – вулиця Інглезі).

Зовнішньополітичні підсумки тижня:

Україна – ЄС

14 жовтня президент України Володимир Зеленський під час спільного інтерв’ю з президентом Польщі Анджеєм Дудою заявив, що хотів би, щоб Україна була повноправним членом ЄС та мала однаковий статус з іншими країнами – членами ЄС. «Для мене найголовніше, щоб Україна не тільки була членом ЄС, для мене важливо, щоб Україну запрошували в ЄС. Ми хочемо бути за цим столом перемовин і цінностей на однаковому рівні з однаковим статусом». Президент зазначив, що Україна робить все можливе, щоб бути рівноправними партнерами.

Зеленський та Дуда в Одесі вшанували пам’ять президента Польщі Лєха Качинського

Зеленський вкотре заявив, що українці «ментально європейці». Окрім того, президент згадав важливість виконання конкретних умов для набуття членства в Європейському Союзі. «Політики – і українські, і європейські – кажуть, що шлях до ЄС – це шлях з двостороннім рухом, один одному назустріч. Але ніхто не каже, що на цій дорозі багато смуг: багато чого повинна зробити країна, аби стати членом ЄС. Це і незалежна антикорупційна політика, і привабливий інвестиційний клімат, і, до речі, інфраструктура, яку ми активно будуємо», – сказав президент. 

Висновок

Серед позитивних подій тижня є останнє опитування Центру «Рейтинг», яке показує, що близько 60% українців готові захищати країну зі зброєю в руках і близько 85% називають себе патріотами. Протилежної думки тільки 12%. Порошенка виписали з лікарні, а Зеленський вирішив провести опитування в день виборів, де, зокрема вирішив підняти питання про Будапештський меморандум. Але в даному випадку думки людей розходиться. Одні вважають, що таке опитування потрібні, інші вважають, що це – популізм, бо треба опитувати тих, хто на цьому розуміється. Іншою однозначно позитивною подією є заява президента України Володимира Зеленського під час спільного інтерв’ю з президентом Польщі Анджеєм Дудою про те, що Україна має бути повноправним членом ЄС та мала однаковий статус з іншими країнами – членами ЄС.

Серед негативних подій тижня є новий антирекорд по коронавірусу. Так, в Україні за 17.10.2020 підтвердили 6 410 нових випадків коронавірусної хвороби. Іншою негативною подією тижня є ухвалення рішення Одеською міською історично-топонімічною комісією перейменувати проспект Небесної сотні, і повернути йому стару назву – проспект маршала Жукова.

Володимир – Мухмаммед МУЛЯРЧУК, експерт Центру досліджень проблем громадянського суспільства 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я