додому Поточні новини ПОДВИЖНИКИ ТА МАРОДЕРИ

ПОДВИЖНИКИ ТА МАРОДЕРИ

30

Нещодавно я писав, що війна набагато швидше за нормальне життя сортує людей на героїв та покидьків. Війна з коронавірусом не забарилась підтвердити це спостереження.

Отже, що ми маємо за підсумками наразі найстрашнішого тижня наступу пандемії? Кількість інфікованих у світі зросла на 50%! Кількість летальних випадків тільки за минулу добу і тільки в одній Італії майже удвічі перевищила кількість українських добровольців та вояків, які загинули в перебігу Іловайської операції. Голова ВООЗ буквально волає: «Тестуватись, тестуватись і ще раз тестуватись!».

На цьому тлі в Україні ми спостерігаємо апофеоз безрозсудства та перші прояви мародерства. Як правило помітив Сергій Сидоренко, це ж треба було додуматись заборонити усе регулярне міжнародне транспортне сполучення, аби потім героїчно «евакуювати» співгромадян додому! Втім це аж ніяк не применшує заслуги українських дипломатів, які буквально творили і продовжують творити чудеса, аби допомогти українцям дістатися на батьківщину.

Щира дяка та низький уклін тим, кого знаю особисто: Дмитро Кулеба, Alexander Scherba, Андрій Дещиця, і всім тим, кого особисто не знаю, але хто гідно проявив себе на передовій всесвітнього хаосу, помноженого на непродуманість рішень центральної влади в Україні. Я відстежую, як не можуть повернутись додому, приміром, британці чи американці. Як вони проклинають Foreign Office та State Department. Як не можуть додзвонитись до своїх посольств і просять рідних та друзів піднімати на ноги своїх сенаторів та конгресменів. І я щиро пишаюсь українськими бійцями дипломатичного фронту, які виявились на висоті. Ще раз: щира вам дяка та низький уклін!!!

Але на цьому добрі новини для України, схоже, закінчуються. Бо окремі подвижники не в силах компенсувати брак здорового глузду в голові та елементарної совісті в серцях українських можновладців. Про продаж великої партії респіраторів українського виробництва до Іспанії не написав хіба що ледачий. Але Юрий Бутусов слушно помітив, що саме в цей час спецпризначенці СБУ штурмували бордель у Харкові: напевно не поділили з Нацполіцією комісійні за кришування представниць “найдавнішої професії”. В країні пандемія та війна, а спецслужба кидає елітних бійців на затримання повій…

Дуже нехороша інформація надходить з системи охорони здоров’я. Як мінімум до київських лікарень надійшло розпорядження не тестувати на коронавірус медпрацівників без явних симптомів ГРЗ. Разом з ідіотською ідеєю підвозити медиків на роботу та додому на таксі та автівками волонтерів, просто ідеальна логістика для максимального розповсюдження вірусу! Про критичний брак респіраторів (саме респіраторів стандарту N95 чи N99, а не хірургічних масок, які аж ніяк не захищають від інфікування коронавірусом), захисних окулярів та захисних костюмів, мовчу. Якщо б в українських медиків десятиліттями не виховувався рабсько-кріпацький рефлекс, вони б мали просто зараз оголосити страйк і не повертатись до роботи до надання належних засобів індивідуального захисту. Бо якщо коронавірус почне валити медиків, усі коштовні апарати ШВЛ та ще дорожчі ЕКМО перетворяться на звичайний металобрухт, який нікого не врятує.

По-друге. Довго думав писати чи ні, але надто тривожна інформація надійшла сьогодні до мене. Треба аби журналісти-розслідувачі її перевірили. Отже, не секрет, що в зв’язку з пандемією у світі утворився дефіцит дезінфікуючих засобів (в США, приміром, у роздрібі вже кілька тижнів не можна купити елементарний санітайзер). НСЗУ та недержавна асоціація «Служба організації інфекційного контролю» (SOIC), відома за проектами «Чиста лікарня», «Чиста школа» та «Чистий садок», заходились активно збирати інформацію про потребу медичних закладів у деззасобах. Загалом це навіть добре. Проблема в тому, що засновниками асоціації SOIC є три компанії, кінцевим бенефіціаром яких є такий собі Заза Берадзе. Заза є родичем Георгія Берадзе, заступника голови ДУС (2010-2014) та першого заступника голови Державної фінансової інспекції України (квітень-жовтень 2014) часів Януковича. Але і це не проблема. Загроза в тому, що Заза Берадзе є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Лізоформ медікал» – великого гравця на українському ринку дезінфекційних і антисептичних засобів. Та навіть це аж ніяк не кримінал. Проблема в тому, що син нинішнього Міністра охорони здоров’я Гліб Ілліч Ємець є партнером Зази Берадзе щонайменше у двох підприємствах: ТОВ «Ветлаб» та ТОВ «Ікспанд». Обидві компанії зареєстровані ще 2014 року.

І тут постає питання, чи не мріє Гліб Ілліч за допомогою свого бізнес-партнера та батька-міністра повторити подвиг отприска міністра внутрішніх справ, який увійшов у новітню історію України як «справа про рюкзаки Авакова»? Особливо непокоїть, що старший Ємець, як мене інформують з Києва, наразі всіляко блокує затвердження спрощеного порядку реєстрації деззасобів. Якщо це так, то це відверте мародерство під час пандемії.

Ще раз закликаю журналістів та народних депутатів перевірити цю інформацію.

По-третє. Мені не дає спокою переможна реляція Зеленського, що в Україну з Китаю везуть 10 млн. тестів на коронавірус. Я вчора писав, що Ізраїль відрядив Моссад знайти і доправити в країну 100 тис. тестів. Моссад впорався з цією місією посередньо. Міністр охорони здоров’я Ізраїлю поскаржився, що в тестах бракує спеціальної рідини, в яку слід умочувати паличку для відібрання мазків зі слизової горла чи носа. Тепер Нетаньягу особисто через свої контакти шукає цю рідину по всьому світі. Колишній спецназовець та ветеран світової політики Бібі за всіх фактично безмежних можливостей єврейської діаспори залучає одну з найпотужніших спецслужб світу і особисто займається пошуком 100 тис. тестів! В США тестів бракує. В Європі бракує. А Україні Китай дарує 10 мільйонів! Не знаю як у вас, а в мене пазли не сходяться…

І на завершення. Героїзм та подвижництво ніколи не можуть замінити системність та стратегічність. А окремі герої – державу. Найзавзятіші повстанці Холодного Яру та УПА були приречені із державним монстром СРСР. Крутяни можуть виграти для можновладців короткий час, аби відкласти свої дрібні амбіції, короткі рефлексії та нездорові фантазії і стати державниками. Якщо можновладці не стають державниками, держава зникає. Доведено історією України. І не раз.

У нас ще є трохи часу, доки наш вутлий човник накриє хвиля великої світової кризи, для якої пандемія COVID-19 лише послужила тригером, спусковим гачком. І якщо за цей час на нашому човнику не з’явиться справжній капітан та віддана йому дисциплінована команда, нас зможе врятувати лише диво. Але навіть у наймилосерднішого Господа у час пандемії на всіх чудес точно забракне…

ДЖЕРЕЛО: Gennadiy Druzenko, Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я