додому Поточні новини ПІВДЕНЬ

ПІВДЕНЬ

21

Тобто, як і слід було сподіватися, росіяни будуть дотримуватися своєї доктрини «до останньої коми й крапки» (як завше) та намагатимуться оточити українські підрозділи, що утримують лінію розмежування, зайшовши з тилу між Словʼянськом та Сєвєродонецьком [на півночі] та Вугледаром [на півдні — ред.].

ПІВДЕНЬ 

В районі Миколаєва порівняно спокійно (можна викреслити «розвідку боєм» росіян біля Олександрівки, на півдні, та Березнегуватого, на півночі). Командування 49-ї армії просто перевіряє суперника. Хороша новина — вже два дні кораблі російського флоту розвантажують техніку однієї батальйонно-тактичної групи в захопленому порту Бердянська. Це означає, що росіяни не зможуть атакувати з моря ні Одесу, ні навіть Очаків. 

На південь від Запоріжжя українці мають багато роботи — ремонтують похідну групу танків Т-90 (та багато іншого транспорту), які покинула російська батальйонно-тактична група 42-ї мотострілецької дивізії, тікаючи з української засідки три-чотири дні тому (дивіться моє попереднє повідомлення щодо заяви українців про «знищення та/чи захоплення 200 одиниць російської техніки») [отже це таки правда, бо спершу такій масштабній поразці росіян не вірили – ред.].

Ситуація в Маріуполі… Облога, якою керує генерал-лейтенант міхаіл мізінцев (командувач 8-ї загальновійськової армії) — «десь між дуже напруженою і катастрофічною»: місто бомбардують із повітря, обстрілюють із артилерії та військових кораблів. Проте жодних повідомлень щодо помітного просування росіян немає. Тільки купа відеозаписів, із яких можна дійти висновку, що мізінцев залучив до бою бригаду кадирівців. 

Поки не знайшов жодних доказів присутності на фронті бойовиків ассада чи хезболли. Але тим часом різні «парамілітарні» російські формування тероризують населення окупованих територій, особливо в Херсоні та Мелітополі. Горезвісна росгвардія, створена путіним у 2016 році, грабує міста і села, затримує і викрадає мерів та інших місцевих політиків, журналістів, активістів… ох… така «активність» нагадує дії айнзатцгруп СС у часи Другої світової війни, а не «сучасні бойові дії»… 

Я ніяк не можу позбутися враження, що мета росіян у цій війні не змусити Україну до певних дій, а просто знищити її. Цю істину слід нарешті збагнути всім балакучим головам на Заході — й діяти відповідно. Зупинити росію погрозами не вийде, тому не можна марнувати час

Том Купер – австрійський воєнний аналітик, автор та співавтор близько двох десятків книг про конфлікти останніх 20 років, включно з війною в Сирії. Експерт із застосування бойової авіації.

За переклад частини тексту дякую Микола Ковальчук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я