додому Топ Новини ПІДСУМКИ ПЕРШОГО ТИЖНЯ 2023 РОКУ

ПІДСУМКИ ПЕРШОГО ТИЖНЯ 2023 РОКУ

138

1) “Різдв’яне припинення вогню” від путлєра. Звичайно, що на нього звертати не варто. Росіяни прагнуть отримати мінімальну оперативну паузу на фронті, щоб підтягти резерви та наростити ресурси. Ситуація в них не найкраща. Проте, я б розглядав цю ініціативу у більшому контексті, пов’язану зі спробами Козака встановити контакти із Заходом для початку “переговорів по кейсам”. Тоб-то не про обмін ультиматумами, а про малі угоди “аля бізнес”, які в перспективі мають призвести до “великої угоди”.

Кремль хоче переговорів. Ми йому цього давати не можемо. Будь-які переговори зараз, в межах сучасних переговорних позицій, не несуть нам нічого доброго окрім “болота” та програшу.

В останні дні йде дуже багато витоків про “кейси Козака”, там є цікаве про газ, транзит, зерно та заморожені російські активи. Поки на Заході до ініціатив Козака прохолодно-скептичне ставлення, але кремлядь намагається сформувати відповідну думку в європейських столицях та у Вашингтоні. Включили платних “експертів”. Отже, дивимося, виявляємо, мочимо.

2) Переговори Ердогана з путлєром та Зеленським. Президент Туреччини робить гарний бізнес на посередництві. В нинішній кейс увійшло:

– обін полоненими,

– зерно/продовольство, добрива через турків,

– посередництво в переговорах про демілітарізацію ЗАЕС.

Я не оцінює добре це для нас чи не дуже. Я кажу про те, що ці теми будуть фігурувати далі. Турки їх взяли в роботу. Що вони отримають натомість? Думаю що візьмуть вони за це дорого: і з рашки, і з нас.

3) Газ та транзит. В кількох виданнях та каналах з’явилися тексти про те, що Україна дуже втратить зупинивши / відмовившись від продовження угоди з Газпромом про транзит газу (угода до 2024 року). Це при тому, що німці в нуль пішли у залежності від російського газу. ЄС реально скоротила залежність.

Транзит може бути зупинено в будь-який момент. Росіяни вже кілька раз цілили в газорозподільчі станції.

І ось, хтось проплачує кампанію із основним меседжем, про те, що припинення транзиту (“дуже вигідного Україні”) призведе до здорожання газу для населення в 4-6 разів! вже наприкінці 2023 року…

Поряд з цим, в російських каналах вкидають історію, що нібито Козак пропонує в якості “жеста доброї волі” надати знижку на російський газ для України, який ми прямо купувати не будемо в Москви, а візьмемо його в якості “реверсу” в умовних словаків, не за середньоєвропейську ціну, а з врахуванням російської знижки. Також нам Газпром щось і на “відбудову” під “корейський варіант” заморозки війни підкине… Совпадєніє?

4)Тяжка зброя віж Заходу. Сьогодні з усіх прасок лунає про те, що європейці нам тяжку зброю передають, Байден “бредлі” обійцяє і взагалі, ось наші партнери схаменулися і скоро затарять нас танками та САУ…

Є в мене одна конспірологічна версія:) Це відповідь – демонстрація Заходу на “заморозити Європу” та ситуацію на фронті у нас.

Козак передає прохання путлєра про переговори? Ок! Але не з нинішніх переговорних позицій росії.

Для ведення переговорів про припинення вогню, за участю третіх сторін, потрібно щоб була зафіксована лінія розмежування, де той вогонь припиняють. Нинішня лінія зіткнення не є стабільною, а отже її можна посунути. Якмога далі посунути. Для нас бажано на Урал…

Віталій КУЛИК, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я