додому Топ Новини Перший крок до розкриття інформації про власників ЗМІ зроблено

Перший крок до розкриття інформації про власників ЗМІ зроблено

150

Київ. 16 червня 2015 року (ПолітКом). Сьогодні, у вівторок, 16 червня 2015 року, парламентарі проголосували у першому читанні за законопроект про забезпечення прозорості інформації про власників ЗМІ.

За проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення” проголосували 240 народних обранців.

Якщо депутати підтримають закон у другому читанні, то ЗМІ будуть зобов’язані розкривати інформацію про реальну структуру власності та своїх кінцевих вигодоодержувачів.

Окрім того, законопроект забороняє брати участь в телерадіоорганізаціях органам державної влади та органам місцевого самоврядування, а також юридичним особам, які вони заснували. Крім того, юридичним та фізичним особам, які зареєстровані в офшорах, а також особам без громадянства.

Також, згідно з документом, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зможе запитувати додаткову інформацію про структуру власності ЗМІ.

На думку авторів законопроекту, це дасть змогу громадськості розуміти, наскільки можна довіряти тим чи іншим новинам на теле- та радіоканалах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я