додому ПОЛІТИКА Осіб, які погрожують журналістам, саджатимуть до в’язниці

Осіб, які погрожують журналістам, саджатимуть до в’язниці

148

Київ. 14 травня 2015 року (Закон і Бізнес). Погроза вбивством, насильством або знищенням майна щодо журналіста, його близьких чи членів сім’ї у зв’язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Кримінальна відповідальність за такий злочин встановлюється Законом (проект №4013, перереєстрований під номером 0924) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів», який сьогодні було прийнято в цілому.

Закон доповнює Кримінальний кодекс рядом спеціальних складів злочинів, передбачивши кримінальну відповідальність за такі злочинні діяння, як: погроза або насильство щодо журналіста (стаття 345-1 КК); умисне знищення або пошкодження майна журналіста (стаття 347-1); посягання на життя журналіста (стаття 348-1 КК); захоплення журналіста як заручника (стаття 349-1 КК); а також постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови з метою перешкоджання діяльності журналіста (ч. 2 статті 375).

Також Законом встановлюються наступні компенсаційні виплати журналістам (його близьким): з держбюджету

– у разі загибелі (смерті) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків виплачується одноразова грошова допомога в

розмірі 100-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

– у разі поранення, заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов’язків виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до 50-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я