додому Соціум Оцінка подій 2016 року та суспільно-політичні настрої населення грудень 2016 року

Оцінка подій 2016 року та суспільно-політичні настрої населення грудень 2016 року

69

Київ. 23 грудня 2016 року (Політком). Соціологічна група “Рейтинг” провела дослідження щодо оцінки подій 2016 року та суспільно-політичних настроїв українців.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 8-18 грудня 2016 р.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні ц.р., найбільшими успіхами серед подій, які мали місце у 2016 році, респонденти визначили перемогу Джамали на пісенному конкурсі Євробачення та виступ збірної України на Паралімпійських Іграх в Ріо-де-Жанейро.

Також серед успіхів року опитані визначили ініціативу Уряду з підвищення рівня мінімальної зарплати до 3200 грн., запровадження електронного декларування доходів чиновників, виступ збірної України на Олімпійських іграх в Бразилії, визволення з російського полону Надії Савченко. Відносно успішними респонденти вважають початок проведення процедур державних закупівель через електронну систему Prozorro, зниження акцизу на ввезення вживаних машин з-за кордону, підвищення боєздатності армії, запровадження механізму конкурсного відбору держслужбовців та набуття чинності Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

Неоднозначні оцінки серед опитаних отримали реформа децентралізації влади, участь збірної України з футболу на Чемпіонаті Європи ЄВРО-2016, запровадження квот на україномовні пісні на радіо та процес декомунізації.

Невдачами респонденти вважають переговори з ЄС про надання Україні безвізового режиму, переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі та розслідування вбивств на Майдані Незалежності у Києві в лютому 2014 року. Найнижчі оцінки по шкалі «успіх-невдача» отримали боротьба з корупцією, ситуація з тарифами на житлово-комунальні послуги, валютним курсом та з цінами на основні продовольчі товари та послуги.

Найкраще серед напрямів державної політики у 2016 році респонденти оцінили роботу у сфері обороноздатності країни. 41% опитаних вважає, що політика влади у цій царині була успішною, водночас майже 50% мають протилежну думку. Слід зазначити, що у порівнянні з початком 2016 року зросла кількість тих, хто бачить позитивні зрушення у цій сфері ( у січні ц.р. таких було 34%).

Реформу поліції успішною вважають 28% опитаних, неуспішною — 65%. Кількість тих, хто позитивно оцінює цей напрям діяльності влади зменшилася з початку року у півтори рази.

Децентралізацію успішною вважають 22% респондентів, не побачили позитиву у цьому напрямі 62%. З початку року кількість тих, хто позитивно оцінив цю реформу також зросла у більш ніж півтори рази.

Переговори з Європейським Союзом про надання Україні безвізового режиму позитивно оцінили 18%, негативно — 74%. За півроку кількість тих, хто вважає цю сферу політики неуспішною зросла — у січні ц.р. таких респондентів було 54%.

Успішною політикою у сфері соціального захисту населення вважають 9% респондентів, неуспішною — 87%. У річній динаміці помітні незначні позитивні зрушення, кількість тих, хто побачив тут успіх дещо зросла (з 5% до 9%).

Підтримку малого та середнього бізнесу успішним напрямом політики вважають 9%, неуспішним — 77%, боротьбу з корупцією успішною вважають 8%, неуспішною — 89%, реформу судової системи успіхом вважають 8%, провалом — 84%, політику у сфері охорони здоров’я — 7% та 89% відповідно, обмеження впливу олігархів на політику — 6% та 89% відповідно. Поряд з тим, порівняно з попереднім роком опитані відмітили незначний прогрес у сферах боротьби з корупцією, реформи судової системи, підтримки малого і середнього бізнесу та охорони здоров’я.

Понад 90% опитаних визнали неуспішною діяльність влади у сферах забезпечення стабільності національної валюти, житлово-комунальних послуг та економічного зростання.

Лише 16% опитаних задоволені діяльністю Президента України П.Порошенка, 82% — не задоволені. Подібна ситуація і з оцінкою діяльності Прем’єр-міністра В.Гройсмана: 16% респондентів заявили, що задоволені його діяльністю, не задоволені — 78%. Діяльністю Голови Верховної Ради А.Парубія задоволені майже 11%, не задоволені — 82%.

Діяльністю парламентської опозиції задоволені 12% опитаних, не задоволені 78%, щодо коаліції оцінки ще гірші — лише 6% задоволені, 86% — не задоволені.

Лідером електоральних симпатій серед політичних партій є ВО «Батьківщина». У разі проведення виборів найближчим часом за цю політичну силу можуть віддати свої голоси 16,0% тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та визначився з вибором партії. 11,8% готові підтримати БПП «Солідарність», 11,7% — Опозиційний блок, 8,5 — Радикальну партію, 8,6 — партію «Самопоміч», 6,7 — Громадянську позицію, 5,9% — партію «За життя», стільки ж — ВО «Свобода», 2,7% — УКРОП, 2,5% — Рух нових сил М.Саакашвілі. Рейтинг інших політичних сил менше 2%.

У рейтингу кандидатів на пост Президента України лідером залишається Ю.Тимошенко. Її готові підтримати у разі проведення виборів найближчим часом 17,7% респондентів, які взяли б участь у виборах та визначилися зі своїми електоральними симпатіями. За П.Порошенка проголосували б — 13,5%, Ю.Бойка — 10,4%, О.Ляшка — 8,8%, А.Садового — 8,4%, А.Гриценка — 8,1%, В.Рабіновича — 7,3%, О.Тягнибока — 4,9%, Д.Яроша — 3,5%, Н.Савченко — 1,8%, А.Білецького — 0,9%.

Переглянути ЗВІТ – Оцінка подій 2016 року та суспільно-політичні настрої населення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я