Домой Политика Мінські домовленості: завуальовані ігри Росії та України

Мінські домовленості: завуальовані ігри Росії та України

146

Київ. 19 березня 2015 року (ПолітКом, Богдан ЯРЕМЕНКО). Новозмінений закон про особливий статус Донбасу – це фантасмагорія – спроба «поженити» здоровий глузд з мінськими домовленостями

Якщо усі правильні зміни (статус окупованих територій, передумови проведення виборів до органів місцевого самоврядування та ін.) вносились в закон парламентом, то можна радіти тому факту, що здатність мислити в ВРУ (Верховній Раді України) все ще збережено. Якщо це складна гра Порошенка (дозволити основні зміни внести парламенту і, тим самим, залишитися поза критикою усіх інших учасників мінського процесу), – а мені, чомусь, здається, що це саме той випадок, – то можна порадіти тепер вже очевидному факту, що він не має жодного наміру реалізовувати Мінські домовленості (запропоновані парламентом зміни докорінно змінюють послідовність реалізації мінських домовленостей у спосіб, що може влаштовувати лише Україну).

Це було би дуже відрадно, якби не два «але».

Перше, якщо офіційна Україна нехай і запізно, але зрозуміла невигідність і згубність мінського процесу, навіщо так активно заохочувати риторику на його підтримку з боку наших друзів?

-ads-

Друге, ці хитрощі розуміють і вороги. Перша реакція росіян і терористів це підтверджує. І біда в тому, що вони мають можливість зірвати перемир’я. Тобто, схоже, що мінський процес увійшов в цікаву фазу, коли Україна і Росія імітуватимуть виконання мінських домовленостей, а насправді – змагатимуться за те, щоб зірвати цей процес, переклавши при цьому усю вину на іншу сторону.

Я назвав новий закон спробою. Це буде невдала спроба. Хитрощі і гра не пройдуть там, де потрібна жорсткість, впевненість і наполегливість.

Предыдущая статьяВчені знайшли універсальний «вимикач зростання» в ракових клітинах
Следующая статьяМін’юсті набере 46 найкращих на керівні посади теруправлінь

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь