додому Поточні новини Мін‘юст пропонує законодавчо уточнити поняття «політична партія» та «політична діяльність»

Мін‘юст пропонує законодавчо уточнити поняття «політична партія» та «політична діяльність»

169

5Міністерство юстиції пропонує уточнити визначення «політична партія», зокрема, врегулювати на законодавчому рівні поняття та форми політичної діяльності.

Відповідний законопроект виставлено на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua , рубрика «Обговорюємо законопроекти») для отримання зауважень та пропозицій від громадськості.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, на сьогодні інституйоване Конституцією України поняття політичної діяльності не знайшло свого належного законодавчого втілення. Зокрема, у статті 2 закону “Про політичні партії в Україні”, якою дається визначення поняття політичної партії, встановлено, що політична партія, зокрема, бере участь у політичних заходах. При цьому, зміст поняття “політичні заходи” у чинному законі та інших законодавчих актах не розкрито.

Розроблений Міністерством юстиції проект закону “Про внесення змін до статті 2 Закону України “Про політичні партії в Україні” має на меті врегулювати на законодавчому рівні поняття та форми політичної діяльності.

Так, відповідно до проекту закону, політична партія – це зареєстроване згідно з законом добровільне об`єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що бере участь у політичній діяльності.

Політичну діяльність проектом закону пропонується визначити як суспільну діяльність, що ґрунтується на врахуванні політичних інтересів, мобілізації політичних сил і здійснюється з метою досягнення політичних цілей – сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян. Політична діяльність провадиться шляхом участі у всеукраїнському та місцевих референдумах, виборах до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, участі в управлінні державними справами та шляхом проведення мирних зібрань.

Передбачається, що внесення відповідних змін до чинного закону “Про політичні партії в Україні” дозволить у розвиток конституційних положень на законодавчому рівні врегулювати суспільні відносини, пов’язані із здійсненням політичної діяльності.

Зауваження та пропозиції до законопроекту прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, об‘єднань громадян до 5 травня 2013 року на електронну адресу: dkz@minjust.gov.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я