додому Поточні новини Максим БУТКЕВИЧ: Рівень расової нетерпимості в Україні зростає

Максим БУТКЕВИЧ: Рівень расової нетерпимості в Україні зростає

277

8Як заявив співкоординатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич, офіційної статистики злочинів, скоєних на ґрунті расової нетерпимості, у нашій державі ніхто не веде. “Ми не можемо сказати, скільки насправді було випадків за 2012 рік. У нас у країні ніхто не веде обліку статистики злочинів на ґрунті расової ненависті”, – сказав Буткевич.

Водночас, за його словами, громадські організації ведуть власний підрахунок подібних інцидентів. “Неофіційну статистику ведуть громадські активісти. У нас різке зростання расизму було між 2006 та 2008 роками”, – уточнив Буткевич. Потім, за його даними, відбувся спад.

“Можливо, через те, що правоохоронні органи здійснили декілька показових процесів над молодими нацистами, які вбивали людей”, – припустив громадський діяч. Натомість останнім часом в Україні знову почастішали випадки насильства на ґрунті расової ненависті, наголосив Буткевич. “А зараз ми маємо повільне зростання кількості расистських нападів”, – підкреслив активіст.

В Україні сформована негативна громадська думка щодо мігрантів. У деяких випадках завдяки діяльності Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Про це заявив Максим Буткевич. Зокрема, активіст зазначив, що деякі акції ВО “Свобода” завдали чимало шкоди формуванню громадської думки про мігрантів.

“ВО “Свобода” свого часу проводила кампанію “Зупинимо міграцію – врятуємо націю”, – нагадав Буткевич. За словами громадського діяча, акції тоді відбулися в усіх великих містах України.

“Вони не мали значних політичних наслідків, але сформували у громадськості думку про те, що мігрант – це страшна, небажана людина, яку потрібно “витурити”, – наголосив Буткевич.

Нагадаємо, раніше лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, народний депутат Олег Тягнибок заявив, що його політсила не є антисемітською організацією.

Джерело: newsru.ua 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я