додому Поточні новини Максим БУТКЕВИЧ: Рівень расової нетерпимості в Україні зростає

Максим БУТКЕВИЧ: Рівень расової нетерпимості в Україні зростає

277

8Як заявив співкоординатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич, офіційної статистики злочинів, скоєних на ґрунті расової нетерпимості, у нашій державі ніхто не веде. “Ми не можемо сказати, скільки насправді було випадків за 2012 рік. У нас у країні ніхто не веде обліку статистики злочинів на ґрунті расової ненависті”, – сказав Буткевич.

Водночас, за його словами, громадські організації ведуть власний підрахунок подібних інцидентів. “Неофіційну статистику ведуть громадські активісти. У нас різке зростання расизму було між 2006 та 2008 роками”, – уточнив Буткевич. Потім, за його даними, відбувся спад.

“Можливо, через те, що правоохоронні органи здійснили декілька показових процесів над молодими нацистами, які вбивали людей”, – припустив громадський діяч. Натомість останнім часом в Україні знову почастішали випадки насильства на ґрунті расової ненависті, наголосив Буткевич. “А зараз ми маємо повільне зростання кількості расистських нападів”, – підкреслив активіст.

В Україні сформована негативна громадська думка щодо мігрантів. У деяких випадках завдяки діяльності Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Про це заявив Максим Буткевич. Зокрема, активіст зазначив, що деякі акції ВО “Свобода” завдали чимало шкоди формуванню громадської думки про мігрантів.

-ads-

“ВО “Свобода” свого часу проводила кампанію “Зупинимо міграцію – врятуємо націю”, – нагадав Буткевич. За словами громадського діяча, акції тоді відбулися в усіх великих містах України.

“Вони не мали значних політичних наслідків, але сформували у громадськості думку про те, що мігрант – це страшна, небажана людина, яку потрібно “витурити”, – наголосив Буткевич.

Нагадаємо, раніше лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, народний депутат Олег Тягнибок заявив, що його політсила не є антисемітською організацією.

Джерело: newsru.ua 

попередня статтяУряд пропонує затвердити Річну національну програму співробітництва Україна – НАТО на 2013 рік
наступна статтяДефицит торгового баланса США неожиданно сократился из-за сокращения импорта нефти

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я