додому ПОЛІТИКА ЛЮДИ ПОРОШЕНКА ЗАХОПЛЮЮТЬ ОФІСНИЙ ЦЕНТР В ЦЕНТРІ КИЄВА?

ЛЮДИ ПОРОШЕНКА ЗАХОПЛЮЮТЬ ОФІСНИЙ ЦЕНТР В ЦЕНТРІ КИЄВА?

47

Нещодавно проект “Гроші” розмістив публікацію про те, що ряд офшорних фірм, пов’язані з другом і бізнес-партнером Петра Порошенка Сергієм Зайцевим, звинувачується у спробі захопити офісну будівлю в центрі Києва, біля Києво-Печерської Лаври, вартість якої оцінюють в понад 100 млн доларів. Мова йде про будівлю, яку займав столичний осередок партії Порошенка – “Європейська солідарність”. Вони орендували 3 тис кв.м. Через якийсь час вони перестали платити оренду. За три роки набігло боргу вже на понад 26 млн гривень. Платити “ЄС” перестали в 2019 році. Лише через судового виконавця власники будівлі змогли “ЄС” звідти виселити.

тут – https://www.youtube.com/watch?v=Z4H1eKzQ1ps

Натомість, як вважають розслідувачі, просто зараз відбувається спроба рейдерського захоплення компанії власника цього офісного центру – ТОВ “Підприємство Київ”. Директор ТОВ “Підприємство Київ”, яке розпоряджається будівлею, Дмитро Когут заявив, що в компанії отримали вимогу про скликання загальних зборів акціонерів. Основне питання порядку денного – звільнення директора і його заступника. Вимогу надіслав учасник, який в реєстрі з’явився в 2022 році, і про нього в керівництві фірми нічого не знають.

Але розслідувачі “Грошей” вважають, що мова йде про втручання Сергія Зайцева. Він є давнім другом Порошенка і його бізнес-партнером, зокрема, і по корпорації “Рошен” і “Міжнародного інвестиційного банку”, а також на нього оформлено близько 150 фірм.

Це саме той Зайцев, який будучи заступником генерального директора “Рошен” та власником віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd, фігурував в журналістських розслідуваннях у справі торгівлі з “Газпромом” та створенні мережі офшорних компаній в інтересах тоді ще президента України Петра Порошенка.

Про зв’язок офшорної компанієї Intraco Management Ltd з Порошенком у жовтні 2015 року заявляв екс-голова СБУ Валентин Наливайченко. За його словами, дана фірма щомісяця виводить з України від 100 до 300 тисяч доларів. А британська “The Guardian” навіть розмістили статтю з промовистою назвою – “Український лідер створив таємну офшорну фірму під час війни з Росією” (це коли стався Іловайський котел).

Сам Зайцев звичайно все це заперечував, стверджуючи що його бізнеса жодним чином не пов’язані з Порошенком, а торгівля з “Газпромом” то лише заправка його бізнес-джетів… Проте, всі ті заяви виглядали досить слабко. Він не лише віце-президент “рошену”, а й особисто наближена до екс-президента фігура. Тоді команда Порошенка зазнала суттєвих репутаційних політичних втрат. Зайцев трохи заліг на дно.

І ось той самий Сергій Зайцев знову фігурує в скандалі, пов’язаному з партією Порошенка. І знову мова йде про офшори та “мутні” схеми.

Цього разу, як зазначають “Гроші”, Зайцев, через ряд підозрілих угод і підставну офшорну компанію “ЛІНКВІСТ СЕРВІСЕЗ ЛІМІТЕД”, отримав контроль над половиною ТОВ “Підприємство Київ”, хоча його офшорка не була частиною цього підприємства. Сам “вхід” в долю Зайеву коштував всього 10 тис грн. Що є ухиленням від сплати податків та відвертим відмиванням грошей. При цьому, що компанія ТОВ “Підприємство Київ” володіє активами в сотні млн доларів.

Цікаво, що у схемі брала участь і інша офшорна компанія – Fremisia Trading Limited, яка належала російському олігарху Костянтину Григоришину, якому у свій час Порошенко надав український паспорт.

Наприкінці 2014 року монополістом на ринку поставок російського вугілля та електроенергії стали саме офшорки Григорошина. Це не могло відбуватися без втручання чи патронату впливових людей на Банковій. Люди Григоришина тоді увійшли до правління державних підприємств, Міністерства енергетики та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у цієї сфері. Більшість його бізнес-інтересів також сконцентрована в енергетиці. Розслідувачі програми «Схеми» писали, що Порошенко і Григоришин були бізнес-партнерами. Навіть київський офіс фірми Григоришина – «Енергетичний стандарт» – була розташована поруч із Міжнародним інвестиційним банком, який належить Порошенку. “Порошенко і російський бізнесмен Григоришин знайомі давно. 10 років тому – в 2005 році, після «Помаранчевої революції», коли перший займав посаду секретаря Національної безпеки і оборони, він допомагав другому відстоювати його бізнес-інтереси в енергетиці”.

тут – https://www.radiosvoboda.org/a/27149359.html

Оглядачі стверджують, що під час війни офшорки Григоришина займаються легалізацією капіталів, отриманих в сумнівний спосіб. Виводять в офшори, а потім заходять в активи в Україні ніби вже чистими грошима. І це під час війни!

Навіщо все ось це “дно” Порошенку? Журналісти вважають, що пятий президент просто не бажає платити борги. Може у партії немає грошей? Ні. Фінансистами Євросолідарності у першому півріччі 2023-го з партійних рахунків було здійснено декілька мільйонних траншів на рахунки підконтрольної ГО “Солідарна молодь”. Суми – 24,3 мільйони гривень, 18,2 мільйони грн. і 39, 4 млн. Сумарно 82 мільйони гривень. Нагадую, що борг за оренду офісу з усіма санкціями складає 26 млн грн.

Журналісти стверджують, що використовуючи офшори та схеми за участю одіозних російських олігархів, через рейдерство Порошенко і Зайцев намагають рейдернути компанію. В умовах війни подібні дії пятого президента, який не втомлюється розповідати про власний патріотизм та внесок в оборону, виглядають як відверте мародерство.

Сподіваюся, що компетентні органи, які мали б запобігати подібним діям, мусили б звернути увагу на цю історію та зупинити рейдерську атаку. Це вже не про політику та права опозиції, це банальні жадібність та схематоз.

ВІТАЛІК КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, політолог

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я